Skocz do zawartości
chmaruk

[B5] Sterownik AIRBAG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy ktokolwiek spotkał się ze sterownikiem AirBag w Passacie B5 rok prod. 1997 o takim dziwnym numerze - 8L0959655A.

Poduszki w aucie to:

 

- poduszka w kierownicy

- poduszka pasażera

- poduszki w fotelach przednich

 

Problem jest następujący. Kontrolka AirBag świeci sie ciągle po podłączeniu interfejsu w PolskimWAG-u wyświetla błędy dotyczące czujnika uderzeń bocznych pasażera i kilka sporadycznych błędów bez określanie czego dotyczą, próba wykasaowania błędów nie daje żadnego rezultatu (nie znikają nawet te nieznane błędy).

 

I teraz nie wiem czy wymieniać sterownik czy zająć się tym czujnikiem uderzeń bocznych po stronie pasażera. Bo skoro nie chce ona wykasować tych sporadycznych nieznanych błędów to nie wiem co wymieniac.

Dodam jeszcze, że wcześniej po podłączeniu interfejsu nie mógł nawiązać komunikacji z samym sterownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to zacznij sprawdzanie instalacji czujnika (przerwa w instalacji). Zobacz też, czy fizycznie ten czujnik tam jest... Napisz jeszcze czego dotyczą te sporadyczne błędy. Często jest tak, że pada taśma pod kierownicą i masz sporadycznie przekroczoną wartość C rezystancji. Zatem najpierw czujnik, potem napisz dokładnie co to za błędy są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak tylko przyjdzie mi nowy interfejs to wrzucę screena z wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem airbag airbag 8L0959655a, nie świeci kontrolka airbag i nie da się wykasować błedów, co robić???? podobno mam wymienić sterownik, sensor, jeżeli tak to jaki jest nr sterownika produkcji vw, na interfejs czyta 8L0959655a , ale w używanych nie ma ani jednego o takim numerze- pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie swieci to znaczy ze jej tam niema skoro masz bład nie do wykasowania to masz sensor poduszek do wymiany (kosztowna rzecz) nie polecałbym uzywki bo nie wiesz czy nap 100% ci zadziała w razie czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, poduszki są na miejscu, tylko nie wiem czy auto byłe bite, czy padl sam z siebie sensor, rzecz kosztowna, ale do starego paska nie załoze nowego sensora, a może to nie sensor i tak nie potrafię znalesć tego własnie nr sensora na całym allegro, może jeszcze coś podpowiesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprawdzic te tasme przy kierownicy ale mysle ze to sensor jest a jesli chodzi o umiejscowienie go to chyba powinien byc za panalem srodkowym tak mi sie wydaje ale nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie błędy masz zapisane wtedy można będzie powiedzieć coś konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I TAK POtRZEBA STEROWNIKA 8L0959655A /poduszka kierowca+pasażer+ poduchy boczne Stauergera, POTRZEBUJE SPRAWNEJ UŻYWKI, CENA W Salonie VW 2150, na allegro na ta chwile nie ma tego modułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że moj b5 było bite z boku, nie wiem jak sprawdzić czy poduszki są całe na swoim miejscu, jak wykasować błedy na komputerze, czy nie lepiej zamiast szukać używki sensora 8L0959655A, który kosztuje używany 150 funtów na angielskim ebay, kupić inny, tańszy sensor kompletny z poduszkami i napinaczami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak sprawdzić czy poduszki są całe na swoim miejscu

organoleptycznie :) odkręć schowek od strony pasażera, popatrz czy poducha jest cała i czy jest podłączona, kierowcy nawet nie musisz sprawdzać, zaślepkę zauważyłbyś od razu, przynajmniej te które ja spotykałem były fatalnej jakości, zdecydowanie odróżniające się od reszty. Popatrz też czy siedzenia nie były zszywane na zewnętrznym rancie.

 

Natomiast jeśli chodzi o sterownik, powinieneś bez problemu wykasować wszystkie błędy oprócz "crash daty", chyba że błędy nie są sporadyczne tylko występują ciągle- wtedy dopiero po naprawieniu usterek. Poszukaj po kablach, może gdzieś kiepsko styka, np. kostki przy fotelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem a mianowicie kupilem aukto po kolizji a jest to passat B5 kombi 1999r 1,6 b+LPG i jest wybita poduszka w siedzeniu kierowcy przypuszczam że w kierownicy też była wybita ale że w tym niemam problemów więc ktoś ją zamontował lub założył zaślepkę lecz na to nie wygląda ale mniejsza o to . Co trzeba zrobić i gdzie znajdują się te czyjniki żeby je powymieniać bo autko już mi jeździ a te okrótne poduchy nadal się świecą i niewiem jak się do tego zabrać . Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jest wybita poduszka w siedzeniu kierowcy przypuszczam że w kierownicy też była wybita

Jak dostał z boku to poduszka w kierownicy wcale nie musiała wystrzelić.

gdzie znajdują się te czyjniki żeby je powymieniać bo autko już mi jeździ a te okrótne poduchy nadal się świecą i niewiem jak się do tego zabrać

Musisz wyciągnąć fotel po stronie, po której poduszka wywaliła i pod fotelem (pod wykładziną) na takim poprzecznym wzmocnieniu masz czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki powergad:Natomiast jeśli chodzi o sterownik, powinieneś bez problemu wykasować wszystkie błędy oprócz "crash daty", chyba że błędy nie są sporadyczne tylko występują ciągle- wtedy dopiero po naprawieniu usterek. Poszukaj po kablach, może gdzieś kiepsko styka, np. kostki przy fotelach.

odp.

Kontrolka poduszek nie świeci to raz, a drugi to ten , że sensor o nr 8L0959655a to ewenement wśród sensorów airbag, montowany był na początku produkcji B5 oraz A3 I A4 w wersjach najbogatszych, jest to nr bosch-owski, ale przeklejony naklejką produkcji vw. Widocznie się producenci na początku nie dogadali, dlatego są one jedne z najdroższych, a finał jest taki, że w vw koszt=2150/ nie pytałem jednak czy to cały moduł, czy tylko sensor/, a używka jak na razie znalazlem tylko na ebay sensor 8L0959655a=150funtow i to jaszcze w Angli. Dlatego wiekszość posiadaczy vw z tych roczników, zostaje z tym problemem na zawsze i nic z nim nie czyni. Dlatego pytam czy nie lepiej no i taniej kupic komplet airbag kierowca i pasażer + sensor + napinacze -koszt na allegro to 400zł. Stary sterownik zdekodować i wgrać ten sensor z kompletu??? Z góry dzięki za pomoc;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pytałem jednak czy to cały moduł, czy tylko sensor/, a używka jak na razie znalazlem tylko na ebay sensor 8L0959655a=150funtow

ETKA podaje że jest to sterownik poduszek. do tego trzeba jeszcze sensory około 500 PLN sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da się skasować "crash daty" jeżeli tak to w jaki sopsób i czy gdy go skasuje czy czujnmik będzie reagował na kolizję jak przed wybicie poduszki a co do uszkodzenie to autko dostało strzała bardzie w bok czyli uszkodzeniu uległo błotnik lekko maska na rogu lampa pas przedni i zbiorniczek spryskiwaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego pytam czy nie lepiej no i taniej kupic komplet airbag kierowca i pasażer + sensor + napinacze -koszt na allegro to 400zł. Stary sterownik zdekodować i wgrać ten sensor z kompletu???
Generalnie jeżeli masz poduszki i napinacze nie ma potrzeby ich wymieniać, wszystkie nie ważne od rodzaju sterownika są identyczne.

Z samym sterownikiem możesz pokombinować- znaleźć jakiś 4-poduszkowy i spróbować podłączyć, kiedyś próbowałem zrobić taką kombinacje w a4, zakończyła się fiaskiem, były inne wtyczki... musisz to dokładnie przed kupnem sprawdzić.

Swoją drogą sprawdzałeś pod kompem błędy?

Jak nie to sprawdź i napisz co wyskoczyło.

A czy da się skasować "crash daty" jeżeli tak to w jaki sopsób
Da się, musiałbyś kupić taki fejs http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=23&prodid=118 lub podjechać do jakiegoś "magika", zwykłym interfejsem diagnostycznym nie da się tego wykasować.
czy gdy go skasuje czy czujnmik będzie reagował na kolizję jak przed wybicie poduszki
Są dwie szkoły, jedni twierdzą że to jednorazówka, drudzy że zadziała bez problemu. Z technicznego punktu widzenia powinien zadziałać, nie ma tam żadnego elementu, który się uszkadza, tylko elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powergad::Swoją drogą sprawdzałeś pod kompem błędy?

Jak nie to sprawdź i napisz co wyskoczyło.

czy zrobić jeszcze crashtest???

 

ODP..podaje błedy z KTS 2000 /dot sensor 8L0959655A/:

 

0214 zasilanie napięciem za niski sygnał

04C6 czujnik zderzenia bocznego po stronie pasażera z przodu przerwa

04c6 zujnik zderzenia bocznego po stronie pasażera z przodu przerwa- test nie jest możliwy

FFFF uszkodzony sterownik

04C1 obwód zapłonowy bocznej poduszki pow. po stronie kierowcy z przodu zwarcie do masy

04C2 obwód zapłonowy bocznej poduszki pow. po stronie pasażera z przodu zwarcie do masy

04C3 obwód zapłonowy bocznej poduszki pow. po stronie kierowcy z tyłu zwarcie do masy

04C4 obwód zapłonowy bocznej poduszki po stronie pasażera z tyłu zwarcie do masy

028e obwód zapłonu napinacz pasa kierowcy przedni zwarcie do plusa

024c obwód zapłonowy 1 przedniej poduszki po stronie kierowcy zwarcie do plusa

usterek 10

0531 interfejs can sterownika komfortu w pracy awaryjnej

03a4 silnik podnośnika szyby kierowcy błędny

03af podgrzewane lusterka błędny

03a1 jednostka zamykająca blokady centralnej , strona pasażera niezrozumiały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktos poszukiwał to mam czujniki do poduszek bocznych (we fotelach) o symbolu 3 B0 959 643 (2szt) jak bedę miał możliwosć to zobacze za takim sterownikiem ( z tunelu środkowego) jak piszecie 8 L0 959 655 A jak bedę miał to wam napiszę

Edytowane przez Maik78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma jakiś kontakt z Michałem bądź do niego- Maik78 ? szukam czujnika 3BO959643 i jednocześnie w tym momencie Michała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności