Skocz do zawartości
mikrus25

Sonda lambda, spóźniony zapłon - proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, passaty 1,6 AHL; problem pojawił się na instalacji gazowej, ale po zdiagnozowaniu programem KTS wyszło, że ma opóźniony zapłon, błąd sądy lambda ( poza zakresem), który po wyresetowaniu pojawia sie na nowo, czuujnik halla sprawdzony i działa bez zastrzeżeń, przepływka nowa.

Autko na gazie dusi sie a przy powolnym dodaniu gazu potrafi zgasnąć i śmierdzi gazem. Na benzynie czasem przydusi się przy gwałtownym dodaniu gazu.

Moje pytanie brzmi; czy taki błąd sądy kwalifikuje ją jednoznacznie do wymiany, i skąd takie opóźnienie w zapłonie???

Pomocy, bo już nie wiemm co mam robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepływomierz oryginalny czy podróba?spróbuj odpiąć wtyczkę od przepływomierza i przejedź się samochodem,to samo zrób z sondą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli błąd sondy wyskakuje tylko na gazie to raczej mały problem - regulacja instalacji, na benzynie taki błąd raczej kwalifikuje sondę do wymiany. Czy wymieniałeś świece i przewody WN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po odpięciu przepływki auto nie dusi się.Jest troche mułowate. Ale objaw jest prawie niezauważalny na pb, ale na gazie dramat. Ale przepływka oryginał hitachi, i sprawdzona KTS-em, ma prawidłowe parametry.

Sprawdzę jak się zachowa po odłączeniu sądy.

Przewody i świece wymieniałem na NGK. Zastanawia mnie ten opóźniony zapłon. Dlaczego tak się dzieje?

Edytowane przez mikrus25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd sondy pokazał się na Pb, i jest jeszcze jedna ciekawostka, sporo pali gazu, nie mogę się zmieścić w 12 litrach, a jeżdżę naprawdę spokojnie ok. 90 km/h; do pracy przez wiochy, więc nie ma mowy o zrywaniu spod świateł.

Mechanik go resetował, więc nie odpinam sondy, bo prawdopodobnie klemą nie da się wykasować tego błędu. Narazie mam wyczyścić przepustnice i wymienić czujnik temperatury ( chociarz błędów nie pokazał). Po jeździe próbnej mechanior stwierdził, że auto jest mułowate, słabo ciągnie na gazie i pb. Przy takim spalaniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu sondy lambda nic się nie zmieniło, podmieniłem na nową i też nic, tzn sonda na wolnych obrotach pokazywała bogato 1V, i stała jak zamurowana, dopiero po dodaniu gazu zaczęła pracować i wtedy na wolnych obrotach też pracowała.

Świece mam prawie czarne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności