Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam mój problem opisywałem wcześniej ale mi przeniesiono a wiec przekręcam kluczyk i żarzą mi się kontrolki na desce rozdzielczej potem jak uruchamiam silnik 3 piknięcia błąd ESP i ABS a teraz doszło klimatronic wszystkie cyferki mi się palą na panelu przez ok 15 sek i powraca do punktu wyjścia z kodów wyczytałem takie kody błedów na klimatroniku 214, 21A, 4B6 pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mój problem opisywałem wcześniej ale mi przeniesiono a wiec przekręcam kluczyk i żarzą mi się kontrolki na desce rozdzielczej potem jak uruchamiam silnik 3 piknięcia błąd ESP i ABS a teraz doszło klimatronic wszystkie cyferki mi się palą na panelu przez ok 15 sek i powraca do punktu wyjścia z kodów wyczytałem takie kody błedów na klimatroniku 214, 21A, 4B6 pozdrawiam
Opisywane objawy plus błędy Climatronika jednoznacznie wskazują, że problemem jest za niskie napięcie w instalacji elektr. auta.

Tym tropem musisz podążyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator prawdopodobnie do wymiany, bo nie "trzyma" :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustarka znaleziona kostka stacyjka uszkodzona ona broiła i był spadek napięcia pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim climatronic który wywala mi bezpiecznik pokazuje 4F9 02. Co to za błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie...szukalem dosyc sporo ale konkretnej odp na moje pytanie nie uzyskalem...chodzi tutaj o kod 71 -klima dwustrefowa to jest czujnik,patrzac na tabele ...ale co sie z tym idzie? reset nic nie dal...wymiana? zabrudzenie...wieje nonstop zimne powietrze,u pasazera chodzi idealnie....z gory dziekuje za pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Q;2166807]Jak podają na forum golfa, błąd 4F9 to w VAGu 1273 (Frischluft unten -V2 czyli dmuchawa świeżego powietrza V2)

Żeby się do niej dostać trzeba rozkręcić schowek ze strony pasażera tzw "schowek na rękawiczki"... po demontażu schowka zobaczycie prawą stronę klimy... najpierw po prostu trzeba sprawdzić czy do kostki dochodzi prąd... jeżeli jest, to trzeba sprawdzić czy dmuchawa działa gdy włączymy klimę... a jak nie, to trzeba rozebrać "dmuchawę" aby sprawdzić czy czasem coś nie jej zablokowało...:jasne

 

 

 

Otóż dmuchawa za schowkiem chodzi opiszę to inaczej.

Pewnego dnia wsiadając do samochodu , oddalając silnik climatronic zaczął mrygać , ale po około 15 sekundach było wszystko ok i od niedawna jest drugi problem mianowicie klima wywala bezpiecznik z sprawnym bezpiecznikiem wszystko działa normalnie (oprócz 20 sekundowego mrygania) działa ciepłe , zimne powietrze i po około minucie pali się bezpiecznik i dmuchawa nie działa , po wymianie bezpiecznika znowu pochodzi około minuty i pali bezpiecznik dlatego wykonałem test climatronica bo myślałem , że to może od tego bledu nic nie działa.

Niewiem juz co robić dmuchawa za schowkiem chodzi na 100% nie jest uszkodzona.

 

Zapomniałem dodać , ze z lewej strony tam gdzie sa bezpieczniki i przekazniki dokladnie w miejscu laczenia komory silnika z kokpitem nad przekaznikami mialem wode bo byla zmurszala uszczelka ktora wymienilem, moze byc ze to jest tego wina byc moze woda dostsla sie do przekaznika odpowiedzialnego za klime i moze przez to jara mi bezpiecznik od klimy.

Edytowane przez lygrys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany z moim climatronikiem zrobiłem test który jest opisany tutaj na forum poczym usunąłem błąd wciskając "eco" i stał się cud clima chodzi i nie wywala bezpiecznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wyskakiwal ten sam błąd plus wywalało bezpiecznik , sprawdziłem dmuchawę sprawna w 100% problemem okazał się przetarty kabel między silnikiem a zderzakiem prowadzący do kompresora klimy. Kabel zaizolowałem , bezpiecznik wymieniłem na nowy i usunąłem błąd w climatronicu teraz śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie. Czy w 3BG przy ujemnej temperaturze na zewnątrz, przy nadmuchu ustawionym jedynie na przednią szybę jest możliwość włączenia obiegu wewnętrznego? Klikam i nic, włącza się on dopiero po przełączeniu nadmuchu na twarz/nogi. Wcześniej, przy temperaturze na plusie włączenie obiegu zamkniętego przy nadmuchu jedynie na przednią szybę było na pewno możliwe.

Edytowane przez Hawaii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej minimalnej temp odpala Klima?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w kodach climatronika można gdzieś odczytać temperaturę skrzyni automatycznej ASB,czy tylko VAG-iem sprawdzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podlaczone webasto pod klimatronic

gdy odpali piec i chwyci temperature climatronic zalacza 22stopC AUTO

czy idzie zrobic tak zeby climatronic zalaczal temp na max tzn. HI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, szybkie pytanie. Czy w 3BG przy ujemnej temperaturze na zewnątrz, przy nadmuchu ustawionym jedynie na przednią szybę jest możliwość włączenia obiegu wewnętrznego? Klikam i nic, włącza się on dopiero po przełączeniu nadmuchu na twarz/nogi. Wcześniej, przy temperaturze na plusie włączenie obiegu zamkniętego przy nadmuchu jedynie na przednią szybę było na pewno możliwe.

 

Przyjrzałem się sprawie i wygląda na to, że dokładnie z momentem pojawienia się na wyświetlaczu temp. -2*C Climatronic blokuje możliwość zamknięcia obiegu (przy włączonym nadmuchu na przednią szybę). Może się komuś przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co się dzieje z klimatronikiem jak odpalam auto to mroga przez parę sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Generalnie zacząłem się interesować problemem bo słabo grzeje mi w samochodzie. Na wylotach przy maksymalnym grzaniu mam ok 40stopni co jest raczej niska temperatura (termostat na 100% dobry), boję się że mam przypchaną nagrzewnicę chociaż w samochodzie nigdy nie było lanej wody.

Wszyscy tu piszą o klimatroniku który ma 44 kanały albo 61. Mój problem polega na tym że chce sprawdzić temperaturę oleju albo cieczy chłodzącej ale w moim klimatroniku kanałów jest 55 (0-54). Na kanale 45 mam chyba temperaturę "czegoś" ale zazwyczaj jest o 10stopni niższa od tej na zegarach.

Ktoś ma jakiś pomysł ?

 

Mam passata 3B5 2000r 1.9 AHU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 45tym mam temp wody. Co do nizszej temp moze oznaczac walniety termostat. Na zegarach pokazuje 90 podczas gdy na climatroniku jest dopiero 80. To samo w przod. Climatronic pokazuje 96 a zegary sztywno 90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale termostat wymieniłem jakiś miesiąc temu przy wymianie płynu i sprawdzałem czy sie zamyka i czy jest szczelny wiec raczej odrzucałbym termostat. Bardziej skłaniałbym się ku czujnikowi. Przejechałem teraz 400km i przez całą drogę temp na zegarach 90 a na klimatroniku 80-82.

Raz tylko nagle temp w obydwoch miejscach spadła o 10 stopni, myślałem że otworzył się termostat czy coś ale utrzymywało się to dosyć długo i w pierwszej możliwej chwili wyłączyłem silnik i włączyłem i temp od razu wskoczyła na 90 na zegarach i 80 na klimatroniku. Dlatego to też może świadczyć o tym że czujnik wariuje.

 

Dalej nie wiem dlaczego na wylotach mam ogrzewania mam tylko 40-50stopni. Nie uśmiecha mi się grzebanie w nagrzewnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz diesla...a kiedys trafilem na temat gdzie wlasnie osoby z dieslem mialy problemy z temp i slabym grzaniem...wiec poszukaj na forum. Ogolnie wniosek byl taki ze nawet nowe termostaty nie trzymaly i ostatecznie zakladali ori z aso. Znajomy co ma ten silnik w a4 mowi, ze musi przejechac w zimie ok 17-20km zeby zagrzac silnik a zmienial plyn i termostat rok temu na oryginlny, to samo rozrzad komplet z pompa wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności