Skocz do zawartości
tomasz00754

Przeciekający szyberdach(niefabryczny)....???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jak w tytule przecieka mi szyberdach.Nie tworzyłbym nowego tematu o nieszczelności szybera gdybym miał oryginalny fabryczny.

Passacina ściągana była z holandi i tam musiał być montowany ten szyberdach.Na podsufitce mam logo jakiejś firmy,przełącznik góra dół a także manualne zamknięcie w razie jak by się rozpier.................Zerknijcie na foto czy ktoś miał z takim do czynienienia.Nie wiem wogóle jak sie do niego zabrać,gdzie są kanaliki odpływowe wody....Jedyne co zrobiłem to poprzecierałem uszczelki,wypsiukałem specjalnym środkiem........Kiedy zobaczyłem plamy na moim siedzeniu zdenerwowałem sie niesamowicie już nawet przychodziły mi do głowy głupie pomysły żeby zasylikonować go na stałem(ale czub).

szyber1.jpg

szyber2.jpg

szyber3.jpg

szyber4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko jest to produkt firmy "webasto" poszukaj w okolicy fachowca który montuje takie cacka ew pozostaje net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku na podsufitce koło szybera jest emblemat na którym pisze "VH" Vermulen Hollandia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, Poniższy zakład naprawia szyberdachy firmy Vermulen Hollandia http://www.szyberdachy.waw.pl/szyberdachy.html

 

Na temat odpływów z szyberdachu poczytasz w poniższym wątku - mój post #10.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=31112&highlight=odp%B3ywy+wody+szyberdachu

 

Powodzenia.:)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mistrzu,teraz moze dojde co jest nie tak...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja chcialem zalozyc sobie niefabryczny szyber. Zadzwonilem do firmy Webasto i niestety pan odradzil mi montaz takiego szyberdachu. Powiedzial ze 3bg ma duza krzywizne dachu i po jakims czasie moga sie dziac rozne dziwne rzeczy w postaci braku szczelnosci, skrzypienie i swist powietrza. A cena zalozenie nie mala 850 zl szyber elektryczny z wysuwana szyba w tyl na powierzchnie dachu plus robocizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wlasnie przymierzam sie do zalozenia szyberdachu. Wstepnie wybralem model webasto hollandia 300 large, ale niestety mam pewne obawy po przeczytaniu waszych postow.

Prosilbym o opinie innych uzytkownikow, czy tez macie jakies problemy z dokladanymi niefabrycznymi szyberdachami? Czy montowac, czy lepiej sobie odpuscic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta. Czy ktos z forumowiczow zakladal szyberdach, ale nie fabryczny? Chodzi mi o koszty, gdzie zalozyc i jak sie sprawuje w codziennym uzytkowaniu?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie znowu pojawił się problem z szyberdachem a konkretnie to nawet nie zniknoł bo szyber na jakiś czas dał mi spokój i nie wywalał mi woda na podsufitce. Znowu się zaczeło woda do okoła maskownicy szyberdachu........i tu mam pytanie do JurekW napisałeś mi że kanły odpływowe znajdują się przy zawiasach w przednich drzwiach z obu stron tylko problem jest taki że ja tam nie widzę żadnych odpływów są tylko dwie duże dziury po obu stronach zaślepione gumowymi zaślepkami.........móglbyś opisać dokładne położenie tych odpływów.........z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego według mnie najlepiej jak byś ściągnął podsufitke i tam zobaczył jak sprawa wyglda . Ja miałem w golfie też niefabryczny szyberdach i jeden z odpływów zatkał się i też były mokre siedzienia a wystarczyło przedkać i wymienić sparciałe kawałki wężyka i po sprawie . A jak niemasz odpływów zrobionych wogłe to masz lekki problem bo ja osobiście nie spoktąłem się z autem które miało by w 100% szczelny szyberdach i oczywiści miał by on być sprawny . Bo po zaklejeniu każdy będzie szczelny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
kanły odpływowe znajdują się przy zawiasach w przednich drzwiach z obu stron tylko problem jest taki że ja tam nie widzę żadnych odpływów są tylko dwie duże dziury po obu stronach zaślepione gumowymi zaślepkami
Być może ktoś nie zadał sobie trudu aby odprowadzić rurki po słupkach w dół.

A szczelność twojego szyberdachu opierała sie o uszczelkę która pewnie uszczelnia coraz słabiej.

Więc albo ściągniesz podsufitkę i znajdziesz odpływy (pewnie zatkane) , albo odetkasz gumowe węże i dorobisz odpływy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zakładał w swoim pasztecie szyberdach niefabryczny? Jakies foto, koszty itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w zwiazku z tym ze jestem tu nowy piszę w tym temacie. Mianowice moj problem wyglada tak że jeśli otworze szyberdach (nie uchylę do góry tylko go otworzę) to gdy chcę go zamknąć szyber zamyka się po czym zaraz wraca do pozycji z której go zamykałem dzieje się to 2 razy (czyli 2 razy próbuje go zamknąć) gdy w końcu za 3-cim razem się zamyka. Dodam że szyber jest orginalny passatowski i wcześniej cofał się tylko raz, a od jakiegoś czasu robi to juz 2 razy. Ktoś ma jakieś pomysły dlaczeego tak się to dzieje? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w zwiazku z tym ze jestem tu nowy piszę w tym temacie. Mianowice moj problem wyglada tak że jeśli otworze szyberdach (nie uchylę do góry tylko go otworzę) to gdy chcę go zamknąć szyber zamyka się po czym zaraz wraca do pozycji z której go zamykałem dzieje się to 2 razy (czyli 2 razy próbuje go zamknąć) gdy w końcu za 3-cim razem się zamyka. Dodam że szyber jest orginalny passatowski i wcześniej cofał się tylko raz, a od jakiegoś czasu robi to juz 2 razy. Ktoś ma jakieś pomysły dlaczeego tak się to dzieje? pozdrawiam

 

Proponowalbym posmarowac smarem troche te prowadnice i zobacz czy nie masz peknietego slimaka czy jak to sie nazywa moze poprostu krzywo go ciagnie zamykajac i dlatego dzieja sie takie cuda. Ja kiedys w b4 mialem taki problem troche smaru ew. wd40 i ogledziny stanu prowadnic i powinno dac ci jakies rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok spróbuję tak zrobić. Ale czy do tego muszę rozebrać całą podsufitkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czy do tego muszę rozebrać całą podsufitkę?

 

W B4 musialem rozebrac wszystko aby dostac sie do srub mocujacych szyber. Wez zanim wezmiesz sie do roboty otworz szyber i psiknij wd40 w prowadnice. Zamknij/otworz i znow psiknij i tak kilka razy. Moze poprostu nie ma poslizgu i go hamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarCar

szukaj uszczelek do webasto (HOLAND 200 ) występowały również w GOLF 3 pozdro:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności