Skocz do zawartości
Gość gesco

Awaria sterownika wtrysków ??? ECU ??? prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gesco

Witam,

 

Passat b5, sedan, AHL 1,6 benzyna - nigdy nie zagazowany.

 

problem, od początku:

 

jadę samochodem a tu jak nie walnie pod maską ;) samochód stracił moc i zaczął głośno stukać.

oddałem do serwisu, który 2 tyg. wcześniej wymieniał uszczelkę pod głowicą, diagnoza:

 

uszkodzony wtryskiwacz podaje cały czas paliwo, wymienili i stwierdzili że auto nie chodzi na 1 cylindrze, mogą zdiagnozować ale 1000 zł :/

samochód odpala ale się dławi.

 

podziękowałem odholowałem do innego warsztatu - stwierdzono uszkodzone pierścienie na tłoku w tym niedziałającym cylindrze, wymiana pierścieni - silnik zmontowano jest ok. tylko nowy wtrysk podaje cały czas paliwo, nie przerywa, czy to może być wina jakiegoś sterownika wtrysku czy coś innego np ECU ?

 

jeżeli coś niejasne to chętnie dopowiem, nie jestem fachowcem ale chciałbym trochę więcej się dowiedzieć.

 

podłączony do VAG pokazuje błąd sondy lambda - może dlatego że poprzedni właściciel zamontował strumienicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gesco

czy jest wstanie ktoś z forumowiczów mi podpowiedzieć na ten temat ?

od mechanika wiem że na ten wtrysk cały czas bez przerwy idzie napięcie 12v a powinno przerywać.

 

Prośba o jakąś podpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wtryskiwacz szczelny, nie podwieszony? Inaczej mowiac jak odepniesz wtyczke to przestaje lac paliwo?

 

WSZYSTKIE WTRYSKIWACZE SĄ ZASILANE "STAŁYM" PLUSEM, ich otwieranie wyzwala masa bezposrednio z ECU. Odepnij ECU i sprawdz czy przewody nie maja zwarcia do masy... Jesli nie to zapnij ECU i sprawdz rzeczywiscie czy ECU podaje stala mase...

 

Wtedy pomyślimy co dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Mialem podobne przypadki co prawda nie w VW ale niestety to bylo padniete ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wykluczam też takiej możliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gesco

eureka ;) mechanik oddał jak nazwał "sterownik wtrysków" nie wiem czy to poprawnie, do elektryka i on go naprawił? sprawdził wtrysk już nie leje cały czas tylko przerywa, wiec jest ok. przejechał się autem i stwierdził, że nie jest on dynamiczny, "odpiął" przepływomierz i powiedział że teraz jak rakieta, ma go przeczyścić, szczerze to nie wiem czy to coś da, więc chyba kolejna rzecz do wymiany.

 

Wtryski były wymieniane na nowe, poprzedni warsztat zdiagnozował, że to one są uszkodzone, nie naprawiałem już u nich dalej bo stwierdzili, że silnik do wymiany ;) warsztat na ul. Wałbrzyskiej w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności