Skocz do zawartości
marecek

diesel [B5] Spadek mocy - przeczytaj to zanim zapytasz o... [FAQ]

Rekomendowane odpowiedzi

Do kolegi marecka ,robilem podmiane z druga przeplywka i to samo wogole w tym aeb jest tak ze jak przeplywka lub n75 jest uszkodzony to jest pokazany blad przeplywomierza nr 16486 z tego co pamietam no i obcina doladowanie do 0.2bar-tryb awaryjny ,kiedys to przezylem to w ten sposob sie objawialo obie te rzeczy nowe kupilem 3 miesiace temu ,bledow zero .

Tak przychodzi mi do glowy zeby sprawdzic ta pompe paliwowa chociaz ze jest nowa z tego co pamietam to gdzies 3,5 bar musi byc na listwe wtryskowej paliwa .uszkodzona przeplywka na gazie tez by mi szwankowal z wlasnego doswiadczenia .

i tak mysle moze czujnik obrotow cos nawala bo wyglada na to jak by nie dostawal odpowiedniej dawki,a on daje sygnal do sterownika przeciez wystarczy ze kiepski odczyt ma i jest wtedy kicha ,mam drugi silnik takze mam na podmiane.

 

Awiec i czujnik halla tez podmienilem i nic ,pompe sprawdzilem 4,5 bar pompuje i tez kicha na mysl przychodzi mi tylko wtryskiwacze zapchane tylko ,dalej zero bledoww sterowniku.

Edytowane przez krolo1980
dopiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość poloniusz22

Witam wszystkich.

Moj problem zaczol sie dzisiejszego pieknego ranka.Otoz odpalilem mojego passata 1.9 tdi 110km z 98r.I problem zaczol sie po przejechaniu 1 kilometra.

OBJAWY: podczas jazdy zgasly wyswietlacze od godziny i kilometrow,auto jechalo dalej.Zatrzymalem sie odpalilem jeszcze raz ale dalej to samo.Postanowilem odlaczyc klemy z akuma ,pomyslalem ze sie zrestartuje i bedzie wszystko ok. Ale po podlaczeniu klemow spowrotem i przekreceniu stacyjki skazowki od zegarow obrotomierza ,predkosciomierza , ilosci bezyny i temperatury zaczely sie obracac do konca i spowrotem ,zas od temperatury i benzyny zrobily obrot o 360 stopni.Zrestartowaly sie kilometry ilosc przejechanych wszystko pokazuje 00000.Dodatkowo swieci sie kontrolka klockow hamulcowych i miga kontrolka z imobilajzera.Po wyciagnieciu kluczykow po chwili zaczyna cos brzeczec jak przy zapalonych swiatlach.Dodatkowo tam gdzie sa kilometry dzienne pisze: def.Auto nieodpala ogolnie tzn kreci tak jakby mialo zapalic ale po chwilce przestaje.Pomozcie!!! co jest grane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passata 1.9 tdi 116 KM AJM 1999.r od jakiegoś czasu zrobiło mu sie tak że przy normalnej jeździe po depnięciu w pedał troszeczke mocniej traci moc poprostu nie chce jechać 90-100 km/h i koniec tak jakby była jakaś blokada !Ale wystarczy zgasić auto i po ponownym zapaleniu wszystko jest oki ! Komputer pokazywał blędy przepływomierza, czujnika temp, ewentualnie uszkodzone przewody podciśnienia sprawdziłem i wszystko jest oki . Są takie dni że jest dobrze nie traci mocy a czsami mu odbija chciałbym poznać wasze opinie pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z mocą w swoim pasku. Mianowicie gdy mam tak mniej więcej 2500 obr/min i dusze na gaz auto tak dziwnie się jakby zadławiło i jedzie dalej, ma taki dziwny przerywnik że tak to nazwe przy przyspieszaniu. Nie zawsze się to dzieje, ale jak kręce go od zera do maksa to idzie normalnie no i na prędkości ma troche problem, dzisiaj miałem problem z uzyskaniem 160 km/h co może być tego przyczyną? Pomóżcie i z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymiany filtrów paliwa i powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszyscy piszą o spadku mocy podczas jazdy, czy to samo dzieję się przy kręceniu obrotów na postoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam passata 1.9 AFN, podczas wyprzedzania auto straciło moc, jechało jak bez turbiny! na drugi dzień odpaliłem paska i było wszystko ok! Proszę o pomoc co mogłobyć przyczyną spadku mocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że filtry mam wymienione i dalej to nic nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może przepływomierz powietrza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem z mocą w swoim pasku. Mianowicie gdy mam tak mniej więcej 2500 obr/min i dusze na gaz auto tak dziwnie się jakby zadławiło i jedzie dalej, ma taki dziwny przerywnik że tak to nazwe przy przyspieszaniu. Nie zawsze się to dzieje, ale jak kręce go od zera do maksa to idzie normalnie no i na prędkości ma troche problem, dzisiaj miałem problem z uzyskaniem 160 km/h co może być tego przyczyną? Pomóżcie i z góry dzięki za odpowiedzi
przepływka dziura w dolocie zapiekłe kierowniczki w turbinie N75 EGR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...może zamiast wróżyć z fusów, kolega zrobi to, co radzimy w tym przypadku na forum - logi... i dopiero zaczniemy gdybać :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N75 nie steruje.

Witam. Wszyscy piszą o spadku mocy podczas jazdy, czy to samo dzieję się przy kręceniu obrotów na postoju?

Kolega mnie rozbawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie czyszczenie kierownic w turbinie i koniec problemów z traceniem mocy prawie na 90% pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "szczęśliwych" posiadaczy passata 1,9 TDI.Ostatnio przeżyłem koszmar z moim paskiem,po wymianie głowicy i uszczelek nastąpił kompletny spadek mocy,po obszernym wertowaniu internetu w poszukiwaniu rozwiązania problemu trafiłem na to forum i jestem szczęśliwy.Bez pomocy kolejnego partacza mechanika sam przywróciłem moc paskowi,chodzi jeszcze lepiej niż przed zakupem.Otóż po sprawdzeniu turbiny,która okazała sie w bardzo dobrym stanie wymieniłem wszystkie przewody 3mm od ciśnienia,przedmuchałem zawór N75 na sprężarce i wymiana filtra paliwa.Autko chodzi super.pozdro dla wszystkich posiadaczy passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie i prosze o pomoc.W moim passacie wystapil spadek mocy podczas jazdy.Przestal reagowac zupelnie na pedal gazu a predkosc spadla do 60km/h na 5 biegu.Zjechalem z autostrady.Wylaczylem silnik i po ponownym uruchomieniu wszystko bylo ok.Niestety po przejechaniu 20-30km objawy znow wystapily.1200 obrotow na 5 biegu i nic wiecej.Czy ktos wie jaka moze byc tego przyczyna?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w SZUKAJ "tryb awaryjny" i miłej lektury.

 

BTW: marecek, może zamkniesz ten wątek bo stał się alternatywą do korzystania z szukajki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dwa miesiące temu czyściłem turbinę ( tzn. mechanik czyścił?), bo samochód wchodził w tryb awaryjny i tracił moc po przekroczeniu pewnej granicy obrotów silnika. Przejechałem od tego okresu ok 1000 km głownie na krótkich trasach do 100 km. Wczoraj pojechałem m.in. autostradą ok 300 km, nie cisnąłem auta za bardzo tj jechałem ok 130 km/h i pojawił się problem. Po zgaszeniu auta i jego ponownym uruchomieniu obroty przy odpaleniu samochodu wskakują na sekundę na ok. 2000-2100 obrotów po czym podają do normalnej wartości, tak jakbym zapalał naciskając pedał gazu. Podczas tej 1 sekundy dym z rury wydechowej. Samochód stracił moc głównie na 4 i 5 biegu przyspiesza bardzo słabo, muli. Dzisiaj zważyłem, że opisywane wyżej problemy przy odpalaniu dzieją się tylko na ciepłym silniku, jak odpalam na zimnym to obroty są ok. Doradzicie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post wyżej opisywałem problem. Jak się okazało przyczyna było niesprawne działanie zaworu n109. Samochód wchodził w tryb awaryjny i tracił moc. PO wymianie na nowy zaworek n109 wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem świeżym posiadaczem Passata b5 fl 1.9 tdi 101km,  mam z nim problem, otóż chodzi dobrze do pewnego momentu, rozpedza sie normalnie, wkreca sie na obroty ale po przekroczeniu 100km/h traci moc i tak do momentu zgaszenia silnika, po ponownym uruchomieniu silnika jest wszystko ok ale niestety dopóki nie przekrocze 100... Pierwszy raz mam volkswagena wiec podpowiedz typu zobacz VAG nic mi nie da, proszę o jasne dla mnie podpowiedzi. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam problem z moim passatem b5 fl 1.9 tdi silnik AWX... auto odpala jest wszystko ok do momentu gdy na 4 biegu powyżej 2.5 tys/obrotów odcina mi turbo. I już mowie ze auto było podłączone pod kompa. Silnik brak błędów. Wymieniony filtr paliwa, wężyki od podcisnienia wszystkie nowe, N75 oryginalny pierburg też wymieniony, gruszka sprawdzona duża skrzykawka z wężykiem sztanga gruszki chodzi, egr wyczyszczony... czasem jest tak że potrafie wykrecic paskiem nawet 180 km/H i sie nic nie dzieje A czesto nawet zbyt czesto jest tak że dochodzi do 120 km/H i nagle brak mocy auto chodzi jak bez turbo. Wystarczy zgasić silnik odpalić i wszystko jest ok czasem jest tak że znow po odpaleniu wykręca 160 czy 180 km/H A zazwyczaj znow przy 120 mi odcina. Co to moze byc ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności