Skocz do zawartości
longboy

piszczący klimatronik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się dlaczego mój klimatronik piszczy jak jest w trybie AUTO lub bez żadnego trybu. Tak daje że aż w środku słychać. Przestaje piszczeć jeśli całkiem wyłącze nadmuch powietrza a na wyświetlaczu pokaże się komunikat OFF. Nie piszczy z kolei w trybie ECON. Czy dzieje się coś z silniczkiem dmuchawy? Czy ktoś to już miał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie piszczy na ECON a piszczy na AUTO sprawdz pasek od klimy :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek i rolkę, rolka też może piszczeć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestaje piszczeć jeśli całkiem wyłącze nadmuch powietrza a na wyświetlaczu pokaże się komunikat OFF.

wentylator sprawdz. jest to objaw zwiazany z samym nadmuchem

moze byc jakis luz na lozysku dmuchawy, albo zatarte lozysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji wymiany rozrządu zerknę na pasek od klimy, a do wentylatora zajrzę jak tylko pogoda pozwoli. Na pewno jeszcze przed zimą. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować spsikać rolkę jakimś smarem w sprayu, ale to nie załatwi problemu na stałe

 

ja mam rolkę do wymiany (tak mi powiedział mechanik) i będzie się trzeba za to kiedyś zabrać (narazie nic nie słysze by piszczało)

 

jak ktoś ma zgrabne łapki to wymieni rolkę beż rozbebeszania paska :)

 

jak zdjagnozujesz co to było to daj znać :)

 

pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pasek jest wielorowkowy ? czy klinowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wB5 idzie wielorowkowy.. koszt rolki z napinaczem to 104zł ( w aso 138) jezeli piszczy tylko w środku to może być to także wentylatorek w samym panelu climatronica ( chociaż on bardziej rzęzi niż piszczy... ewentualnie wentylatorek pod filtrem kabiny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Wiśniews

No właśnie!

Podepnę się do tematu.

U mnie również słychać piszczenie, ale tylko przez pierwsze parę minut pracy silnika( na zimno), później się wszystko uspokaja i piszczenie zanika. W trakcie piszczenia wyłączam klimę (ECON) i piszczenia nie słychać. Poradźcie coś :zalamany:

Na początku myślałem, że to sprzęgiełko od klimy, później, że łożysko, ale było wymieniane przy wymianie rozrządu ( to zewnętrzne), tak, że już sam nie wiem.

Piszczenie ma dźwięk bardziej metaliczny, więc chyba pasek też nie :zalamany:

 

:607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Już wiem co tak nie miłosiernie piszczy przy włączeniu klimy. WENTYLATOR. Patrząc od góry na chłodnice, ten po lewej stronie, napędzany silnikiem elektrycznym. Stwierdził to mój mechanior, swoją droga świetny fachowiec. Stwierdził to bardzo szybko, przy zimnym silniku kiedy wentylator zaczyna działać kiedy klima załączona, po prostu go odłączył rozpinając na chwilę wtyczke przy zbiorniczku wspomagania (wtyczki ukryte pod plastikowa osłoną). Czeka mnie wymiana łożyska lub całego silniczka z wentylatorem.

Pozdro dla wszystkich którzy szukaja co to tak piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panek

U mnie bylo to samo wumienilem wentylator (ten z silniczkiem elektr.) kupilem na alegro za 100 i jest teraz ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paneka wiesz może czy ten silniczek jest rozbieralny i jakie tam wchodzi łozysko?

Znalazłem na Allegro wentylator do klimy za 180 zł nowy, zastanawiam sie czy mojego nie da sie zregenerować poprzez wymiane łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Wiśniews

Racja, racja!! :padam:

Też odłączyłem na chwilę wentylator na zimnym silniku i stwierdziłem na 100%, że to wentylator budzi mi sąsiadów wcześnie raniutko! :evil:

Trza będzie wymienić :zalamany:

 

 

:607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast brać sie za wymiane całego wentylatora, spróbować wymienic łożyska. Przecież to one piszczą a koszt mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Mi równiez piszczy klima ale jeszcze nie sprawdzałem co to jest.

 

Podejrzewam własnie ten wentylatorek. Bo piszczenie słychac z samego przodu auta jakby przy chłodnicy własnie.

Na zimnym piszczy ale na ciepłym już nie. Jak dojdziesz do tego czy idzie wymienic samo łożysko to daj znac bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebolk

Według mnie nie opłaca się naprawiać starego wentylatora. Teoretycznie jest nierozbieralny (zanitowany) ale można go rozebrać.

Ale po co. Za ok 140 PLN można znaleźć na allegro nowy wentylator. Wprawdzie nie jest oryginalny ale nowy i z gwarancją.

U mnie działa taki od 1,5 roku bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojti k

Podpinam się do tematu u mnie dzieje się to samo z rana jak odpalam na klimie to po chwili piszczy(klima na off i przestaje) jak się nagrzeje to przestaje w którym dokładnie miejscu są te kostki od wentylatora i czy da się go wyjąć bez rozbierania przodu i w jaki sposób:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinam się do tematu u mnie dzieje się to samo z rana jak odpalam na klimie to po chwili piszczy(klima na off i przestaje) jak się nagrzeje to przestaje w którym dokładnie miejscu są te kostki od wentylatora i czy da się go wyjąć bez rozbierania przodu i w jaki sposób:)

 

Można wymienić wentylator chłodnicy klimatyzacji bez rozbierania przodu , lecz trzeba się trochę nagimnastykować.;)

 

wentylatorklimyjf3.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dojdziesz do tego czy idzie wymienic samo łożysko to daj znac bede wdzieczny.

Gordonpl, longboy już napewno dawno doszedł :D (spójrz na date postu.

Co zaś się tyczy łożysk, to ich nie ma ponieważ w silniczku są założone panewki.

 

wojti k kostka od wentylatora znajduje się pod zbiorniczkiem płynu od wspomagania.

Wentylator żeby wyszedł trzeba przekręcić, tylko najpierw należy nacisnąć zabezpieczenie, bo inaczej nici z wyciągnięcia :P

100A4524.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojti k

DZIĘKI jarek.123 DAŁO RADE tylko trochę mało miejsca i dużo pracy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności