Skocz do zawartości
bicuomega

montaz wzmacniacza.

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku trzeba zdemontowac czesc kokpitu aby to zrobic nalezy odkrecic 2 srubki, pozniej szarpnac do siebie by z zawiasow wyszlo. po zrobieniu tego wszystkiego nalezy podpiac sie pod bezpiecznikitak jak pokazane na zdjeciuSDC12584.jpg trzeba dobrze zamocowac kleme by dobrze przewodzil prad bo inaczej tylko ci pojdzie iskra i tylko na chwile zapali sie lampka od wzmacniacza wiec trzeba dobrze to zamocowac. po zrobieniu tego wszystkiego kable od bezpiecznikow do wzmacniacza mozna schowac w listwie przy drzwiach ja mam tak schowane.na wzmacniaczu powinno byc napisane ze to jest plus albo jakos inaczej ale to juz bedziecie wiedziec no a minus trzeba podlaczyc do masy czyli mozna do karoserii ja mam przyczepione do pasow pod siedzeniami. pamietajcie zeby dac bezpiecznik najlepiej gdzies przy bezpiecznikach to nie bedzie widoczny.A teraz z radia do wzmacniacza trzeba puscic kabel rem i kabel do wzmacniacza nie wiem jak sie nazywa ale jak bedziecie kupowali to w sklepie beda wiedziec. i go mozna tez puscic w listwie przy drzwiach. w radiu od kostek powinien odchodzic kabelek i na nim jest napisane ze to jest "rem" i z nim nalezy zamocowac drugi kabel by go doprowadzic do wzmacniacza to znaczy az do bagaznika, kabel ten musi byc jednozylowy. gdy polaczycie rem musicie tez wlozyc do radia kabel z dwoma wejsciami i go mozna razem z remem w listwie przy drzwiach przeprowadzic do wzmaka. moze to troche po swojemu pisalem no ale tak powinno byc. u mnie tak to wlasnie jest i dziala bez zarzutow heheh. jak byscie czegos nie wiedzieli to piszcie to pomoge. tylko nie krytykowac hehe mam nadzieje ze to pomoze paru osobom. bo montaz wzmacniacza gdzies w sklepie co sie tym zajmuje to 150zl. wiec lepiej te pieniadze przeznaczyc na jAKIES glosniki lub paliwo pozzdro

SDC12596.jpg

SDC12595.jpg

Edytowane przez bicuomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie krytykowac jak cos to dopiszcie cos to moze komus sie przyda bo rowniez moglem cos przeoczyc. jak cos bedzie nie jasne to smialo pisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może ja zacznę...

Nie róbcie tak jak kolega tylko podepnijcie prosto pod akumulator i pamiętajcie o bezpieczniku na kablu, a także o tym aby kabel plusowy miał TAKI SAM PRZEKRÓJ jak kabel minusowy.

pozdro

 

Ps wzmacniacz nie powinien być przykręcony prosto do siedzenia tylko najpierw płata np MDF do siedzenia, a później wzmacniacz do niej...

Chodzi o to, że wzmacniacz poprzez wkręty będzie Ci łapał masę z karoserii i przy zwarciu/oderwaniu się kabla od wzmacniacza może powstać zapłon co doprowadzi do spustoszenia auta...

Edytowane przez IroN_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja i tak sadze ze lepiej i szybciej jestr zamontowac tak jak ja i tak jak ja dac bezpiecznik blisko bezpiecznikow by go nie bylo widac, duzo osob tak ma podlaczone i jest dobrze. pod akumulator tez mozna i tez nie bedzie zle. bedzie tas samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja i tak sadze ze lepiej i szybciej jestr zamontowac tak jak ja i tak jak ja dac bezpiecznik blisko bezpiecznikow by go nie bylo widac, duzo osob tak ma podlaczone i jest dobrze. pod akumulator tez mozna i tez nie bedzie zle. bedzie tas samo

 

Nie będzie to samo...

Popatrz na przekrój kabla do którego się wpiąłeś przy bezpiecznikach, a przekrój kabla który masz do wzmacniacza i zrozumiesz o co chodzi.

Popraw kolego kabel masowy, żeby miał taki przekrój jak plusowy:564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się tutaj z kolegą IroN_87 - jeśli ktoś podłączy "nieco" mocniejszy wzmacniacz, albo padnie jakiś bezpiecznik w aucie - co będzie tylko pikusiem w porównaniu z tym, jeśli ktoś poda zasilanie jeszcze z innego źródła i naprawdę narobi sobie problemu...

Co do przewodów, ważne żeby zasilający był większego przekroju niż masowy, ale też nie może być zbyt dużej różnicy...

i umiejscowienie wzmacniacza jak na foto nie wpłynie w żaden sposób na korzystanie ze sprzętu jak i z auta.

bicuomega troszkę prymitywny sposób na podłączenie wzmacniacza, nie ma przecież większej filozofii żeby pociągnąć zasilanie bezpośrednio od akumulatora więc - dlaczego tak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemas85

masakra z tym podlaczaniem sie zasilaniem... z aku, bezpiecznik i wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bicuomega, czy to miał być poradnik p/t "Jak zamontować wzmacniacz" ?

Muszę przyznać, że Ci nie wyszło.

Po pierwsze, jak piszesz coś do ludzi, to uszanuj ich i zachowaj zasady gramatyki. Twoje posty nie mają dużych liter, przecinków itp. W regulaminie forum jest wyraźnie napisane o tym temacie, więc proponuję go przeczytać i się poprawić w tej sprawie, bo widzę , że jesteś świeży na forum.

Po drugie, tak jak już koledzy napisali, zrobiłeś to nie tak, jak się powinno robić, więc nie ma co innych uczyć tych samych błędów. Co do tego zasilania (+), to zaoszczędziłeś na tym jakieś 8zł, bo to akumulatora wyszłoby Ci pewnie metr przewodu więcej, a sądząc ze zdjęcia, przewód o takim przekroju jak u Ciebie, nie kosztuje więcej niż 8zł/m

Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś miał tak podłączony wzmacniacz, bo podstawowa zasada mówi, że zasilanie daje się bezpośrednio z aku, plus ewentualnie kondensator dla poprawy szybkości oddawania prądu.;)

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Carlucci

nie chce krytykowac ale

1. wzmacniacz sony xplod jejku to jest szmelc jak chol....

2. tuba...... nie montuje sie tub tylko skrzyneczki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. tuba...... nie montuje sie tub tylko skrzyneczki :P
Zapomniałem tego dodać, ale to raczej normalne. Tuby nie grają, tylko łupią, bo i jak ma grać głośnik zamontowany w rurze z papieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałem tego dodać, ale to raczej normalne. Tuby nie grają, tylko łupią, bo i jak ma grać głośnik zamontowany w rurze z papieru.

 

Niektórym właśnie o to chodzi, żeby ŁUPAŁO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie apeluję o rozsądek!! wzmak koniecznie z akumulatora i to z solidnym bezpiecznikiem!! przez taka amatorszczyzne to Ci się bryka kiedyś zjara;/

po drugie rzeczywiście raczej pasuje bardziej skrzynka.sa tak fajnie pod kątem zrobione ze pasują idealnie do siedzenia i wtedy ją pasami przypinasz.wzmak ewentualnie mozna przykręcić do drewnianej obudowy głośnika ale w żadnym razie do siedzenia bo mase załapie i lipa bedzie.oprócz tego jakis filterek by się przydał bo te we wzmacniaczu to kaszana.aaa i jak macie CB to przewody z daleka od wzmaka bo będzie łapał zakłócenia;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja u siebie to mam przymocowany do sufitu w bagażniku. Fotka w dziale "mój passat"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę i zapytam. CHłopaki jak (w którym miejscu) przełożyć ten kabel od wzmaka do aku? U mnie jak i zapewne u większości w podlodze po stronie kierowcy jest zbita wiązka kabli. Ja mimo najszczerszych chęci nie dałem rady tego kabla właśnie tam przełożyć. Mam go podpiety właśnie w tą listwe pod bezpiecznikami. Czytając wasze posty dostałem troche strachu.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod maską po stronie kierowcy masz obudowę komputera . Odkręć pokrywę i podnieś i będziesz mógł przeprowadzić bez najmniejszego problemu ten przewód z obudowy komputera do kabiny. To właśnie z komputera przechodzi ta wiącha kabli . Połóż jakąś lampę na podłodze przy pedałach i jak podniesiesz pokrywę komputera zobaczysz "wielką dziurę" :D , przez którą właśnie przełożysz przewód .;) Z obudowy komputera do aku przechodzisz przez gumowe przelotki i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie. Jakoś do tej pory miałem obawy co do ściągania obudowy komputera. Widze, że tutaj niczego sie nie boicie :)

Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki zamontować tam bezpiecznik? Jest zabudowaniy taki zwykły płaski chyba 25. Taki moze być czy inny?

Edytowane przez ratmed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być bezpiecznik w takiej oprawce : http://www.allegro.pl/item648795880_oprawka_na_bezpiecznik.html

Wartość bezpiecznika dobierasz wyższą od wartości bezbiecznika lub sumy wartości bezpieczników we wzmacniaczu. Oprawkę taką instalujesz na przewodzie 30 cm od akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzieki. Jak trochę pogoda się zmieni muszę się za to zabrać. Czy przewód zasilający do wzmaka można łączyć np. z dwóch części czy musi być to jadna całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności