Skocz do zawartości
darecki11

podświetlenie nie reaguje na potencjometr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż od kilku dni mam dziwną sytuacje z podświetleniem. Zegary, wszystkie przełączniki szyb w drzwiach, klimatronik, i sterowanie lusterkami przestało reagować na ruch potencjometru, tylko świeci sobie na maksa. Natomiast nawiewy, radio, i podświetlenie włącznika świateł i regulacji wysokości jest w porządku. A wuświetlacz komputera zaczyna reagować dopiero 1,2-uch minutach. Szukałem na forum odpowiedzi na ten tamat i nie znalazłem, były przerabiane podobne tematy takie jak, (zegary słabiej świecą czy też nawiewy nie świecą). Zastanawiam się czy może być przyczyną sam potencjometr, ponieważ w nim jest wbudowany układ scałony STB 730, który jest odpowiedzialny za regulacje natęrzenia świecwnia. Dodam że zegary, klimatronik i radio są niebieskie a pozostałe podświetlanie czerwone. Czy ktoś miał podobną sytuacje, bardzo proszę o podpowiedź od czego zacząc:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda takiego problemu nie miałem ale z tego co napisałeś to zacząłbym od tego potencjometru, tzn. sprawdziłbym go miernikiem, a potraktowałbym go specjalnym sprayem (do zdobycia w każdym sklepie elektronicznym) do czyszczenia potencjometrów, a jeśli to by nie pomogło (a potencjometr jest sprawny) to trzeba sprawdzić opisany scalak (może występują tzw. zimne luty). A jeśli to nie pomoże to wymiana scalaka. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się podzielić tym co zaobserwowałem. Mianowicie sytuacja jest taka jak opisałem rano, tylko że dzieje się tak w dzień, w tablicy zegarów na tarczy prędkościomierza tuż pod wskazówką (przy prędkości 0 km.)znajduje się małe kółeczko słabo widoczne. Podejżewam że jest to fotorezystor, który aytomatycznie rozjaśnia podświetlenie zegarów, ale to sprawdzę dzisiaj w nocy i jutro odświerze posta.

P1000020.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze problem jest w potencjometrze regulacji. U mnie było tak że nie zmieniało sie natężenie wogóle. Tutaj może być podobnie. Ja kupiłem używany i teraz działa prawidłowo. Proponuje zamienić potencjometr na inny i sprawdzić. Koszt używanego -dobrego to jakieś 30 PLN. Pozdrawiam - powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak podejrzewałem, to co zaznaczyłem na prędkościomierzu to fotorezystor, w nocy poszedłem sprawdzić i podświetlenie działa prawidłowo. Rano objawy powróciły, więc zrobiłem to w następujący sposób:

1 zapłon

2 potencjometr na minimum, włącz światła pozycyjne

3 podświetlenie swieci na maksa,(przyciski sterowania szybami, otwieranie korka paliwa i bagażnika, sterowanie lusterkami oraz wszystkie zegary i klimatronik) przyciemnione zostaje radio, zapalniczka, nawiewy, włącznik świateł i sterowanie światłami (potencjometr).

4 zasłoniłem ręcznikiem zegary i po chwili to podświetlenie co świeciło jasno powoli zaczyna się przyciemniać, i już mam sprawnie podświetlenie. Działa prawidłowo jak rozjaśniam to się rozjaśnia. Czyli wszystko gra, nie było żadnej usterki poprostu ten typ tak ma.

wobec tego kolejne pytanie czy da radę przeciągnąć kabel od klimatromika do radia w taki sposób, żeby podświetlenie w radiu było o takim samym natęrzeniu jak w klimatroniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem używany i teraz działa prawidłowo. Proponuje zamienić potencjometr na inny i sprawdzić. Koszt używanego -dobrego to jakieś 30 PLN. Pozdrawiam - powodzenia.

tylko co wpisać w allegro aby go znaleźć kilka razy szukałem i bez powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

Wpisujesz w wyszukiwarce PASSAT B5FL (lub LIFT) nastepnie WYPOSAŻENIE WNĘTRZA/Panele sterowania, przełączniki i tam szukaj. Nie jest to chyba takie trudne. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności