Skocz do zawartości
TrojkaT

Montaz szyby elektrycznej Passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Przykladam sie do wymiany tapicerki na skorzana i przy okazji chce zrobic dwie tylnie szyby bo mam wersje na korbke :(

Moze mi ktos podpowiedz co tam trzeba kupic, najlepiej jakis link na allegro ?

bo nie moge znalezc a ze jeszcze raczkuje w tych sprawach to inna sprawa:)

 

pozdrawiam

Edytowane przez TrojkaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie pelny mechanizm z okablowaniem i silniczkiem bedzie pasowac od sedana ? ktos sie orientuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz do jakiej kwoty chcesz wydać na te mechanizmy ;) bo z uzywek ciezko cos znalezc tak naprawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr na allegro patrze za jedne drzwi w graniach 100-200zl z okablowaniem i silnczikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z modulem komfortu ?? Kazdy obsluzy wszystkie 4 szyby, wystarczy zakodowac ? Czy jak nie ma w standardzie to trzeba wymienic na taki ktory bedzie dzialal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr na allegro patrze za jedne drzwi w graniach 100-200zl z okablowaniem i silnczikiem

 

no to 400 zł minimum + jakies zapinki mocowania pierdoly montaz to z 700 lekko wyjdzie + panel do sterowania elektyrcznych szyb + przewody do panelu + zrobienie blokady na tył + podlaczenie do komfortu o ile nie trzeba bedzie go wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz napisac co to sa te zapinki ? panel bede mial, zrobienie blokady na tyl i o co chodzi z tym modulem komofrtu to nie mam pojecia ? montaz bede mial za darmo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe gdy odpada montaż ;)

 

przeslij mi na pw swoj vin a zobacze jak to tam wygląda i co by było potrzebne, czy mechanizm do szyb jest tak samo mocowany jak w elektrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr i takie cos z allegro montaz.jpg

 

co do tego tzreba jeszcze dokupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie zamontować te mechanizmy tak, żeby można było je otwierać/zamykać tylko przyciskami w drzwiach tylnych. Wtedy odejdą CI dodatkowe koszty programowania, modułu komfortu i zapewne wymiany wiązek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprościej będzie zamontować te mechanizmy tak, żeby można było je otwierać/zamykać tylko przyciskami w drzwiach tylnych.

 

Ale wtedy to chyba bez sensu jest montowanie elektryki - bo chyba chodzi głównie o to, żeby kierowca mógł sobie otwierać tylne szybki.

W przeciwnym wypadku pasażerowie niech sobie korbkami machają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o do tego tzreba jeszcze dokupic?

 

czyli widac ze ta plyta mocujaca pewnie jest inna, mysle ze do tego wiazka i wlacznik, ale i tak pewnie trzeba wiazke przeciagnac do sterownika, wiec kwestia podpiecia pod glowny panel w drzwiach kierowcy to juz najmniejszy problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozmawialem z mechanikiem i mowil ze bedzie najprosciej tak jak mowi mpDante

czyli zeby wlaczac i wylaczac za pomoca tylnego przycisku.

To moze ktos napisac co trzeba kupic ajk bym chcial miec cala kontrole ze strony kierowcy ile to kosztuje, ze wszystkim , ile wlaczac i wylaczac tylko za pomoca tylnego przycisku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie poszukać na allegro, bo różne elementy można kupić w różnych cenach. Najprościej będzie znaleźć kogoś, kto ma takie auto do rozbiórki, albo ma kompletne drzwi i odkupić kompletne mechanizmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co ja wkleilem wyzej zdjecie to nie jest kompletne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to co ja wkleilem wyzej zdjecie to nie jest kompletne ?

Pewnie że nie, a gdzie tapicerka ;)?

P.S. Kiedyś u kumpla dołożyliśmy el. szyby z tyłu ale w B5 FL 2003. Wszystko działało jak w oryginale nawet bez programowania. Nie wiem jak jest w B6 ale powinno być podobnie bo też wszystko jest na CANie. Potrzebne były: tylne kompletne blachy z silnikami i instalacją drzwi, tapicerki tylnych drzwi, przełącznik na 4 el. szyby w drzwi kierowcy i kilkanaście metrów przewodu. Trzeba tylko zdobyć schemat i wszysko się da :). Sterownik w B5-ce po podłączeniu instalacji sam widział tylne szyby, nie trzeba było wymieniać żadnego modułu komfortu - też nas kilku "mądrych" przed tym przestrzegało - jak się okazuje moduł nie ma z tym nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą Mastil , niedawno przerabiałem ten temacik niedawno , z tym że passat B5 3b rok 98` , również za nabyłem i przełożyłem kompletną tapicerkę skóra z alcantrą , a że w nowo kupionych boczkach ( tylnych ) były przełączniki opuszczania szyb i szkoda mi było wiertać dziury na korbki pomyślałem że może coś da się zrobić aby dołożyć opuszczanie szyb i z tyłu. Poczytałem trochę na forum poprosiłem, kolegów z forum Mastil i kiarka o przesłanie schematu i wziąłem się za robotę która zakończyła się pełnym sukcesem :hurra:. Zakupiłem kompletne blachy u Ciebie czarna ( w moim pasku srebrna ) wraz z wiązkami elektrycznymi , podłączyłem zgodnie ze schematem i wszystko hula , nawet panel sterowania w drzwiach kierowcy na 4 szyby :) , modułu komfortu nie musiałem wymieniać i programować :). Więcej opisane w opisie mojego paska :).

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mastil boczki bede mial, bo zmieniam cale wnetrze na skorzane !! chodzi tylko co trzeba dokupic :) napewno ta elektryka z okablowaniem i sliniczkiem na 100% ?? napsize mi w koncu ktos :) bo chcem zamowic z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności