Skocz do zawartości
Gość Robek 77

Jakie kupić łożyska na przód w passacie 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robek 77

sie macie wszyscy.Panowie kupiłem passata tydzień temu, wymieniłem oliwę, filtry i gumy tylne na przednich wahaczach. zatarło się też łożysko w lewym przodzie po jakiś 12 tyśiącach, zgodnie z książką z niemiec, coś za szybko co? byłem w serwisie, koleś odkręcił głowną śrubę i co, nie da się rozpiąć przegubu od piasty, podobno, bo mieli też już taki przypadek, jakiś gamoń wymieniając piastę z łożyskiem złożył to na pastę i zapiekło się tak lepiej, no nic spróbuje to ogarnąć może u blacharza gazami. moje pytanie jest takie, jakie łożysko kupić, żeby bez sensu nie wydawać forsy, a żeby nie mieć z tym kłopotu za kolejne parę tysiaków km. Pewnie przerobiliście już to na własnych furach. Dacie jakąś rade?. Robek 77

Edytowane przez Robek 77
Jakie kupić łożyska na przód w passacie 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w passacie b6 łożysko występuje razem z piastą...

 

cena w detalu oryginalu bo tylko taki bym montowal ok 800 zł

 

daj znać na gg 6792683 - ile ma auto przebiegu i ile minelo od gwarancji samochodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj FAG-a na Aledrogo kupisz za 300 zł łożysko z piastą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukaj FAG-a na Aledrogo kupisz za 300 zł łożysko z piastą

 

szczerze, zastanowiłbym się tak czy inaczej nad oryginałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fag - jest dobrą firmą no mozna jeszcze kupić SKF ale fag jest użuwany w VW na pierwszy montaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczerze, zastanowiłbym się tak czy inaczej nad oryginałem...

Nie wiem czy warto się zastanawiać - oryginał oczywiście, ale ceny sa różne. Jakieś 10tys. km temu miałem problem z prawą przednią piastą. W ASO powiedzieli, że sama jej cena bez wymiany wynosi 600pln. "Niechcący" trafiłem na ASO skody (byłem oczyścić klimatyzację w Fabii żony) i na ten temat zgadałem się z serwisantem. Następnego dnia podjechałem do nich i wymienili mi za bodajze 450pln z robocizną :). Piasta do passata jest identyczna jak do Skody Octavii II - ma ten sam numer, różni się tylko ostatnią literą - w VW bodajże C, w Octavii D. Mówili, ze podobna sytuacja jest z innymi częściami - niby to samo a cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma któryś z forumowiczów łożysko-(piastę) firmy meyle w swoim passacie?

Czy ta piasta to dobry wybór?

Edytowane przez robertRobin88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy łozysko z piastą na przód SKF VKBA 3643 podejdzie do passata B6 bo na roznych stronach roznie pisze. Na jednych że podejdzie na innych ze jest tylko do golfa audi A3 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założylem łozysko Max gear ,znajomy mial ,dostalem za free ,i teraz wyskakuje mi błąd ESP, czy mozliwe ze cos nie teges z łożyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
założylem łozysko Max gear ,znajomy mial ,dostalem za free ,i teraz wyskakuje mi błąd ESP, czy mozliwe ze cos nie teges z łożyskiem?

 

Na temat firmy lozyska sie niewypowiem ,a co do esp to sprawdz polaczenie czujnika abs przy piascie byc moze cos z kostka niedolega lub zabrudziles czujnik smarem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na temat firmy lozyska sie niewypowiem ,a co do esp to sprawdz polaczenie czujnika abs przy piascie byc moze cos z kostka niedolega lub zabrudziles czujnik smarem .

 

styki poprawione, poczyszczone i nic ,czujnik miga, na wyłaczonym wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, półoś wysuwa się z piasty a nie wypina. Przegub możesz rozpiąć od półośki ale musisz najpierw wyciągnąć całość, zdjąć gumę ochronną i dopiero wypiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego FAG jest nie drogi, VW zakłada FAG na pierwszy montaż. Koszt około 300zł. Jeżeli połączenie elektryczne jest ok, zmień piastę na FAG i problemy z ESP znikną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego FAG jest nie drogi, VW zakłada FAG na pierwszy montaż. Koszt około 300zł. Jeżeli połączenie elektryczne jest ok, zmień piastę na FAG i problemy z ESP znikną.

 

tak zrobilem i po klopocie ,nie kupujcie tanich wynalazkow bo i tak kupicie za chwile dedykowane ,mialo byc taniej a wyszlo jak zwykle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKG bym raczej nie polecal. Kupilem SKF przeguby i okazalo sie ze SKF produkuje je w Chinach. Zreszta np poduszki gornego mocowania mac-persona Lemfordera tez sa produkowane w Chinach.

Co do przegubow to po 700 km mialy takie luzy ze trzeba je bylo wymienic na inne niemieckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SKG bym raczej nie polecal. Kupilem SKF przeguby i okazalo sie ze SKF produkuje je w Chinach. Zreszta np poduszki gornego mocowania mac-persona Lemfordera tez sa produkowane w Chinach.

Co do przegubow to po 700 km mialy takie luzy ze trzeba je bylo wymienic na inne niemieckie.

to że jest produkowane w chinach, w przypadku wiodących producentów nie jest żadnym wyznacznikiem i tym się nie sugerujcie, chyba że to jakis no name

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie samochodu wymieniłem piastę prawą na producenta OPTIMA (cena 270 zł za piastę). Po przejechaniu 10 tys km znowu problem powrócił, teraz jeszcze raz muszę wymienić. Nie warto kupować zamienników!!! Zastanawiam się nad SKF lub FAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do poprzedniego auta zakładałem SKF i przez 40 tys km był spokój, a co później to nie wiem bo sprzedałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKF FAG SNR Ruville to pewne firmy Paweł, optimala zostaw w spokoju, szukaj wśród tych które podałem.

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności