Skocz do zawartości
Gość Tomek

Brak świateł z przodu - uszkodzony włącznik świateł.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek

Dzisiaj wieczorem umarły mi światła.

Po powrocie ze sklepu, odpalam samochód i......jedna postojówka z przodu (tył jest ok).

Pomyślałem, że nie jest dobrze, jakieś przepięcie przy załaczaniu samochodu (???) Wróciłem do sklepu, kupiłem 2 x H7 i..... nic. Bezpieczniki są OK. Pozostałe urządzenia elektryczne działają bez zarzutu. Sprawdziłem zlącza reflektorów - wydają sie OK.

Tak więc nie dizłają światła mijania, a drogowe tylko wtedy, gdy przyciągnę dźwigienkę do siebie.

Czy ktoś domyśla sie co dolega mojemu VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że poprostu zepsuł się przełącznik włączania świateł kierunkowskazów .Ja miałm podobnie ale w Audi b4 po rozebraniu tego przełącznika okazało się że jest tam taki plastikowy wodzik wygięty w kształcie litery U i on w samym srodku pękł więc podziałało troszę superglu i kawałek izolacji z drutu.Kolega odkupił odemnie ten samochód i wszstko mu do dzisiaj działa.No tak ale w audi miałem dwie manetki :636: :// więc tu może przyczyna leży po innej stronie ale sądzę że będzie to coś miało wspólnego z przełącznikiem może używałeś za mocnych żarówek i styki się powytapiały lub poszedł przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy masz kierunkowskazy? I czy wiatrak od dmuchawy wieje? Bo może byc tak, ze tak jak u mnie umarła ci stacyjka. Tzn. nie do konca, bo polega to na tym, ze w stacyjce jest jakaś kostka i ona ma tendencje do pękania. i u mnie na przykład, jak się auto odpali, to trzeba lekko cofnać kluczyk, bo nie odbija. Bo jeśli się go nie cofnie, to nie ma migaczy i świateł (oprócz postojowych). :mur::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek

Ale przełącznikiem włączania kierunkowskazów nie załączam świateł mijania.(??)Rzeczywiście ktoś kiedyś musiał mieć problem z tą manetką, gdyż nie jest orgialna ( przeznaczona do wersji z komputerem, a mój samochód to wersja Basic bez kompa)

Może ten główny włącznik świateł rozsypał się? Co jest jeszcze pomiędzy włącznikiem , a reflektorami?

DO Danka75 - reszta elektryki działa bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie Tomek nie zrozumiałes. Pytałem czy masz kierunki z tego względu, ze moze też byc padnięta taka kostka w stacyjce, że kluczyk po przekreceniu, nie wraca do położenia, w którym powinien byc i po zapaleniu silnika trzeba go lekko cofnać do tyłu. Bo jeśli się tego nie zrobi, to ze świateł pozostają ONLY postojówki i jeszcze nie działa wtedy w ogóle dmuchawa ani kierunkowskazy. Wiec masz takie objawy, ze to ci nie chodzi? A co do tego, co jeszcze jest miedzy włącznikiem, a lampami? No jest trochę. Sprawdź bezpieczniki na poczatek. W instrukcji by trzeba zobaczyć, czy na światła nie ma jeszcze przekaźnika (bo nie wiem :przestraszony: ). Jak nic nie zdziałasz, to wyjm włącznik i go obejrzyj. Może w nim akurat coś nie styka. :ok::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek

Dzisiaj padła diagnoza.

Uszkodzony wyłącznik świateł pozycyjnych / mijania. Jakieś styki sie wytopiły??!! Obdzwoniłem wszystkich dealerów w W-wie. Nowy kosztuje 300pln i trzeba czekać.

pzdr i dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek

Po akcji z wyłącznikiem świateł wszystko wróciło do normy. Przednie drzwi blokują się od środka, po zamknięciu z zewnątrz działa pulsujący LED w drzwiach, oświetlenie bagażnika działa bez zarzutu, piszczy po otwarciu drzwi (przy zapalonych światłach). Czyżby za wszystko był odpowiedzialny uszkodzony wyłacznik świateł ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontować wyłacznik świateł mijania b5

POMOCY BRAK ŚWIATEŁ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego,w pozycji "0" wciskasz pokrętło i kręcisz w lewo,a następnie wysuwasz i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) nie moge nowego tematu to pisze tutaj.Mam problem z postojowka z przodu od strony pasazera poniewaz zanika napiecie na gnieździe od zarowki. Po ruszalem wtyczkami i kablami w słupku od strony pasazera i teoretycznie dziala ale slaba albo mruga przypuszczam ze cos nie laczy wiec moje pytanie jakie kable albo kolory kabli sa od swiatel prawej przedniej lampy w tych kostkach od strony pasazera lub jaki kolor kostki jest? Dziekuje za pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności