Skocz do zawartości
zeus1982

Dziwny mechaniczny dzwiek Nowy napinacz lancucha rozrzadu PROBLEM ROZWIAZANY

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.wczoraj przyjechalem z anglii do polski i w trasie zauwazylem tzn uslyszalem ze przy zwiekszaniu obrotow slysze dziwny mechanichny dzwiek z okolicy silnika-skrzynia(w czasie jazdy ciezko zlokalizowac).slysze to jak zaczne dodawac gazu moze po 1 sek od nacisniecia gazu dzwiek trwa tez moze okolo sekundy i przestaje i jesli dodaje gazu caly czas to dzwiek sie nie powtarza a kiedy odpuszcze gaz i nacisne znowu cala sytuacja sie powtarza. dzieje sie to na biegach 1-3 poznej moze jest troszke za glosno i nie slychac.a i jeszcze jedno czuc maly rezonans na skrzyni biegow w czasie tego dzwieku. dzis postaram sie pojezdzic i moze opisze cos wiecej.macie moze jakies porazy co z czy. autro jak w opisie 1.8t 2001r. pozdrawiam

Edytowane przez zeus1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź łapy skrzyni biegów i poduszki, ja mam poduszki do wymiany i u mnie słychac takie stukanie tylko czasami trwa dłużej niż 1 sekundę. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bylem u mechanika i niestety napinacz lancuszka rozrzadu :(( otworzylismy maske zaciagniety reczny i probowalem ruszyc i dzwiek sie pojawil wiec temat rozwiazany teraz tylko pytanie ile mnie to bedzie kosztowalo.... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napinacz lancuszka rozrzadu

napinacz paska rozrządu albo napinacz łąńcucha faz rozrządu... jedno z przodu, drugie z tyłu silnika. Koszt zależy od tego, co chcesz wymieniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwiek jest z tylu silnika (od strony kabiny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie a wiec ciag dalszy tematu czyli zakup nowego napinacza lancucha rozrzadu...

Do wyboru mialem serwis lub allegro.

A wiec napisalem do pana z allegro i dostalem szybka odpowiedz ze napinacz ten nada sie do mojego silnika AWT cena jest przystepna lecz troszke obawialem sie tej chesci zeby nie byla jakas podrobka czy cos w tym stylu.Wiec zdecydowalem sie na serwis w UK zaplacilem 360 funtow za napinacz,uszczelke pod klawiature,metalowa uszczelke pod napinacz i jakies srobki.cena w PL u Beltowskiego w Krakowie za sam napinacz 1920 zl :eek: Masarka jak drogo.

 

Nowy napinacz :

 

125138769358.JPG 12513876479.JPG 125138764889.JPG 125138762897.JPG 125138755636.JPG 125138754937.JPG

125138752068.JPG 125138754013.JPG 125138751943.JPG

 

A tu link do allegro dla zainteresowanych cena to 1100 zl

http://www.allegro.pl/item702351224_napinacz_lancucha_rozrzadu_audi_vw_seat_skoda.html

 

W srode jestem umowiony na wymiane i oczywiscie napiusze o rezultatach.

Edytowane przez zeus1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogl bys napisac jak po angielsku nazywa sie ten napinacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie nazywa sie to camshaft adjuster nr czesc 58 109 088 K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, dziekowa

Edytowane przez ZeRo4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem.własnie odebrałem auto od mechanika wymiana napinacza łancuszka rozrządu sporo za to trzeba było zapłacić ale problem w tym ze po przejechaniu około 100km wyskoczył błąd silnika 16396 czyli ten sam co przed naprawą ale auto nie hałasuje jak wcześniej. Czy przyczyną tego błedu moze być coś innego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .... no i problem rozwiazany :) autko ma nowy napinacz plus nowy lancuch plus czyszczenie silnika ( http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=254&highlight=kontrolka+cisnienia+oleju ) czyszczenie tak jak napisal Marek choc ja nie mialem problemow z Cisnieniem.Do tego oczywiscie nowy filtr oleju i nowy olej.dzis auto odebralem od mechanika i jak narazie odpala super bez zadnych niepokajacych dzwiekow :) a wiec warto bylo.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Po 2ch tygodniach jazdy dodam tylko ze zadne bledy juz sie nie pojawily wiec cel zostal osiagniety.

Edytowane przez zeus1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee

Edytowane przez namlooc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienialem w polsce ale cuda tam wyszly bo ulamali mi kolo od walka rozrzadu i robili inne duperelki ze za sama wymiane nie wiem jak mnie skosztowali.najlepiej wymien przy rozrzadzie bo to ta sama robota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq5npb

Koledzy,

 

Czy do silnika AWT można założyć napinacz łańcuszka bez regulacji faz rozrządu?

 

Doprowadzam do porządku swoje auto, przy zakupie widziałem że wyskoczył błąd 16396 ale nie zwróciłem uwagi że z tyłu głowicy wogóle nie widać przestawiacza. W kwitach od poprzedniego właściciela jest wpis wymiany napinacza kilka lat temu, więc podejrzewam że gość chciał zaoszczędzić i wsadził tańszy napinacz bez regulacji.

 

A może się nie da i mam po prostu zmieniony silnik lub przynajmniej głowicę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MrMeToo

Witam, podczepię się pod temat.

Otóż mam problem, jak w temacie z " dziwnym mechanicznym dźwiękiem ".

Pierwsza myśl to napinacz łańcucha zmiennych faz, choć u mnie dźwięk ten pojawia się na niskich obrotach ( delikatne wciśnicie gazu sprawia, że przestaje ) oraz w momencie gwałtownego puszczenia gazu dźwięk ten pojawia się na ułamek sekundy, aż do momentu kiedy obroty spadną, czyli sytuacja z początku. Dodam, że temperatura nie ma na to wpływu, czy zimny czy 90'C jest to samo.

Po przeszukaniu kilkunastu tematów nie trafiłem na takie objawy, a koszta fantazji mechaników są ogromne.

Stąd chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś miał takie objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż mam problem, jak w temacie z " dziwnym mechanicznym dźwiękiem ".
Cos sie ruszylo w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności