Skocz do zawartości
Maciek.777

Stuk przy Hamowaniu nie znalazłem odp na forum

Rekomendowane odpowiedzi

WItam czytałem troche na forum o stukach przy hamowaniu i przy ruszaniu niestety u mnie wystepuje stuk tylko przy hamowaniu w okolicach prawej strony koła. Wymieniłem górny prawy od przodu auta wahacz bo tak na szarpakach mi wykazało pozostał mi końcówka drążek z lewej strony, ale lewa strona jest cicha. Z prawej powinno byc ok a nie jest co to może być? Możliwe że wahacz dolny prawy tylni? Czasami przy cofaniu cos puknie ale to już nie wiem czy nie przeguby? ale gdy podkrece koła albo rusze intensywniej to nie strzelają. Przeklęte zawieszenie wielowahaczowe !!!:mad: POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeklęte zawieszenie wielowahaczowe !!!

No to ciekawe bo ja przeklinam nasze drogi,co do stukania zobacz czy przypadkiem nie złamała się lub ktoś nie założył(zapomniał założyć) takiej zawleczki przy klockach hamulcowych, mnie się tak zdarzyło i klocki się kantowały a przy mocniejszym hamowaniu stukało!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O drogach to już szkoda gadać :eek: łata goni łate :P a oczywiscie sprawdze to ale jak temu zapobiedz można dukupiić takie nowe zabezpiecenia ewentualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jakies foto tego zabezpieczenia ? mam to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniemam że chodzi o numer 4 na zdjęciu.

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest właśnie to zabezpieczenie na ftoce które pokazał "derlysy" ;) acz kolwiek te klocki są też umieszczone w zamkach w odpowiednich wycieciach i nie możliwe mi się wydaje aby klocki miały tyle miejsca na ruch. KToś podsunoł mi teorie o poduszkach od silnika? ale przy zmianie biegów gwałtownej i normalnej nic nie słychać i przy cofaniu również. Pozostaje wahacz dolny tylni co wy na to:confused:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie u mnie tez puka podczas hamowania ale tylko przy jezdzie na wprost . podczas skretu stuk nie wystepuje. sprezynki załozone. co myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie pukało i przestało po załozeniu sprezynki zacisku zestaw naprawczy kosztuje ok 34 zl czas montazu 15 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pukanie przy hamowaniu zawsze okazywało być się zużytym łącznikiem stabilizatora.

Natomiast pukanie przy ruszaniu skończyło się wymianą przegubu wewnętrznego. Wtedy jeszcze myślałem, że to łącznik:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może pukać amortyzator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie stuka przy hamowaniu, poduszki pod skrzynia sprawdzone, zawieszenie CAŁE wymienione na FEBI. Na 99% to klocki, albo wyrobione jarzmo w którym chyba osadza się klocki (nie jestem specem, więc sorki, jeżeli coś pokrece). Oprócz tego coś mi strasznie lata i stuka w przednich kołach jak jeżdze po dziurach, ale jak delikatnie nacisne hamulec, to przestaje. Jak dohamowuje do 0km/h, słychać delikatny zgrzyt i jak delikatnie popuszczam hamulec np z górki też słychac ten zgrzyt. Ja stawiam na zly montaz klocków hamulcwych, albo tanie zamienniki, albo to całe jarzmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A u mnie stuka przy hamowaniu, poduszki pod skrzynia sprawdzone, zawieszenie CAŁE wymienione na FEBI. Na 99% to klocki, albo wyrobione jarzmo w którym chyba osadza się klocki (nie jestem specem, więc sorki, jeżeli coś pokrece). Oprócz tego coś mi strasznie lata i stuka w przednich kołach jak jeżdze po dziurach, ale jak delikatnie nacisne hamulec, to przestaje. Jak dohamowuje do 0km/h, słychać delikatny zgrzyt i jak delikatnie popuszczam hamulec np z górki też słychac ten zgrzyt. Ja stawiam na zly montaz klocków hamulcwych, albo tanie zamienniki, albo to całe jarzmo.
nie jestem pewien czy może to dotyczyć ciebie, jednak całkiem nie dawno musiałem wymieniać hamulce ponieważ podczas hamowania miałem stuki i nie tylko było z tym różnie, podejżewałem dolny wachacz jednak on był dobry jak sie w końcu okazało wentylowane tarcze pordzewiały na wentylowaniu i tam też zaczęły pękać niby było wszystko OK ale po zdjęciu tarczy i jednym uderzeniu młotkiem wyszło szydło z worka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jeszcze niewiem co tak puka ale dodam ze podczas ostrego deszczu dzisiaj nic nie pukało, gdy wyschło dalej zaczeło pukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis znów zaczeło pukać przy szybszym skrecaniu w lewo bez hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak pukalo to wyszlo ze 3 wachacze do wymiany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a gdzie mozna sprawdzic i ile kosztuje takie sprawdzenie gdzie i co puka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a gdzie mozna sprawdzic i ile kosztuje takie sprawdzenie gdzie i co puka ?
załatw sobie kanał i łyżkę montażową i sam oblukaj zawieszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jak wahacz wygne to tak nie puknie jak podczas jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak ale jak wahacz wygne to tak nie puknie jak podczas jazdy
inaczej nie sprawdzisz a jeśli puka to znajdziesz go za pomocą łyżki o ile to wahacz-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności