Skocz do zawartości
krzysiek210

filtr paliwa tdi

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich pasków mam pytanie jak sprawdzić czy dziala podgrzewanie filtra paliwa i czy auto wogóle ma taki podgrzewacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Sam filtr do Twego auta nie ma własnego podgrzewania ale przez to, że jest wkręcany może być połączony z taką nakładką z podgrzewaniem. Jak to sprawdzić. Poprostu miernik w dłoń i sprawdzić czy podaje napięcie na drutach. Jesli tego nie potrafisz lub nie masz odpowiednich warunków to odwiedź jakiś zaklad elektroniki pojadowej.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym podgrzewaniem filtra paliwa. Może ktoś rozwinąć temat.

Czy to jest jakaś opcja w wyposażeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Również podłacze sie pod pytanko. W moim starszym opelku widać że do filtra paliwa dochodzą przewody elektryczne. W passacie natomiast nie ma rzadnych przewodów (silnik awx) Czy oznacza to że mam to podgrzewanie w innym miejscu, czy wogóle.

 

Jeszcze jedno pytanko przy okazji - czy przed filtrem paliwa stosujecie dodatkowy przepływowy (taki plastikowy, przezroczysty za 10 zł) filterek? Ktos mi poradził aby stosować takie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
witam a do passata z 2005r. TDI 130KW jak bedzie filtr z podgrzewaczem czy bez ?????

 

z :rotfl:

 

 

KL147D

 

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos moglby pozluzyc mi instrukcja wymiany filtra paliwa w moim pasku (1.9 115KM PD ATJ). szukalem i znalazlem ale inne modele. czy aby wymontowac filtr wystarczy od gory odkrecic taka gwiazdkowa srubę (nie wiem jak ona fachowo sie nazywa)??? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak ona fachowo sie nazywa)??? :niepewny:

śruba drążona imbusowa M16x1,5x40 od góry jest śruba z o-ringiem, ale z boku w uchwycie filtra paliwa masz wkręt z łbem soczewkowym M6x155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w TDI garażowanym wymieniać filtr razem z olejem czy też nie koniecznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w TDI garażowanym wymieniać filtr razem z olejem czy też nie koniecznie ?

 

A jakie ma to znaczenie czy garażowany czy nie? Filtr ZAWSZE wymienia sie z olejem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ktos moglby pozluzyc mi instrukcja wymiany filtra paliwa w moim pasku (1.9 115KM PD ATJ). szukalem i znalazlem ale inne modele. czy aby wymontowac filtr wystarczy od gory odkrecic taka gwiazdkowa srubę (nie wiem jak ona fachowo sie nazywa)??? :niepewny:

 

Ja ci zmienie za chipsy ;)

Jak bedziesz mial byc w okolicy zadzwon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ile wymieniać filtr paliwa,

co 15.000km czy 30.000km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam co 15 tysiecy ale wsadzam tańsze filtry (czyt. polskie) ale jak kupisz lepszy to mozesz wymieniac co 60 tysiecy (tyle pisze w instrukcji) nie zaszkodzi częściej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewny paliwa to trzymaj sie instrukcji, jak masz jakies wadpliwosci (kto ich nie ma) wymieniaj co 30tys.

Moim zdaniem warto wymienic olej, filtr oleju, filtr paliwa naraz. Ewentualnie filtr paliwa co druga wymiane oleju i filtra oleju.

Filtr powietrza na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam filtr do Twego auta nie ma własnego podgrzewania ale przez to, że jest wkręcany..

HHA

 

ja mam AHH i filtr paliwa nie jest wkrecany (pomimo iz wiele katalogow podaje ze powinien byc), tylko z trzema kruccami......:D no chyba ze kos mi silnik podmienil i nie mam AHH :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam AHH i filtr paliwa nie jest wkrecany (pomimo iz wiele katalogow podaje ze powinien byc), tylko z trzema kruccami......:D no chyba ze kos mi silnik podmienil i nie mam AHH :D

Ja mam kolego dokładnie taki sam silnik i taki sam filtr,jak Ty.Mam pytanie do Ciebie.Jak często wymieniasz filtr paliwa i powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Dwóch ostatnich kolegówjest mocno zdziwionych, że mają inne filtry paliwa ale pewnie nie wiedzą, że od 04.2000 i po numerze nadwozia 3B.Y.350001 były już inne filtry paliwa. Takie jak były stosowane w TDI-PD po 06.2002.

 

Jak ktoś jeszcze nie wie to powinien wymianiać filtr paliwa o 30,000 kilometrów lub co 2 lata. To jest tylko zalecenie a nie przymus. Czynność powinna być wykonywana zawsze przed zimą.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kolego dokładnie taki sam silnik i taki sam filtr,jak Ty.Mam pytanie do Ciebie.Jak często wymieniasz filtr paliwa i powietrza?

 

filtr powietrza zmieniam min 2razy w roku,

filtr paliwa co 2lata ale nie wiecej niz 30tys km ;)

 

Dwóch ostatnich kolegówjest mocno zdziwionych, że mają inne filtry paliwa ale pewnie nie wiedzą, że od 04.2000 i po numerze nadwozia 3B.Y.350001 były już inne filtry paliwa. Takie jak były stosowane w TDI-PD po 06.2002.

HHA

ale ja mam VIN 3B.Y.321.....wiec nizszy niz 3B.Y.350001 wiec powinien miec taki co sugerujesz dla krzysiek201, a mam inny. Twoj opis jest zgodny z katalogiem, bo kazdy sprzedawca po moim nr VIN chce sprzedac mi wkrecany filtr wg katalogu, a ja mam inny, wiec katologi katalogami, a czujnosc zawsze wskazana ;)

Edytowane przez Duży
2 scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności