Skocz do zawartości
Gość Kamiul

Maskownice przednich głośników

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamiul

Mam 2problemy:

 

1) z przednim prawym głośnikiem i chce go wyjąć ale nie chce mi się demontować całych drzwi bo nawet torksa nie mam. Więc mam pytanie czy można zdjąć samą maskownicę głośnika?

 

2) z centralnym zamkiem tzn gdy zamykam kluczykiem samochód to wszystko okm ale gdy chcę zamknąć od środka tym przyciskiem koło otwierania szyb to tylne drzwi mi się zamykają a przednie zamykają i odrazu otwierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1: - nie wiem- ale chyba powinno dać radę je wyjąć. Obejrzyj, czy nie ma zatrzasków albo śrubek.

Ad2: ja mam to samo z centralnym, ale zauważyłem, ze to się dzieje tylko jak jest wilgotno (desz popada, na przykład). Wiec sądzę, ze to od wilgoci. U siebie nic nie robię, bo jak mi wyskoczy to jeszcze raz naciskam i wtedy wszystkie się chowają. Spróbój - jak za drugim przyciśnięciem się beda chowac, to zostaw tak jak jest. Jak już wcale nie bedzie zamykać, to wtedy można sobie pogrzebać - takie jest moje zdanie :ok::cwaniak::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Hej,

 

Ad1 - nie wiem o jakim pasku mowimy - ale wedlug mnie nie da sie zdjac maskownicy bez zdjecia przedniego boczka w drzwiach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamiul

to wszystko dotyczy passata b5 '98 1.8T LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel1

Nie da się dojść do głośnika bez zdejmowania boczka drzwi, więc proponuję zaopatrzyć się w komplet torx'ów bo jeśli chcesz czasem coś w Passacie pogrzebać to bez nich się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafmart

ja wymienialem glosnik ten od kierowcy i musialem zdjac boczek z drzwi bo inaczej sie nieda a glosnik jest mocowany na nity a :cwaniak: torksy sa potrzebne bo bez nich w pasku nic niezrobisz takrze warto zainwestowac a :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat... czy ktoś wymieniał maskownice głośników przednoch na jakieś niefabryczne? z rzadszą siatką?

Dziś oklejałem boczki pianką od wewn. strony i zauważyłem ze bez boczka wofery o wiele lepiej grają., ta ori siatka jest badrzo gęsta... ktoś ma jakieć doświadczenia w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że jest gęsta to pół biedy:) problem w tym że głośnik jest przesunięty i niewielką częścią gra w boczek.

Bez boczka woofer w B5 moim zdaniem gra zdecydowanie lepiej - więcej szczegółów dociera do ucha.

Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest zrobienie dwóch dystansów (muszą mieć jakieś 2cm szerokości)- jeśli dobrze pamiętam to w sumie wysokość musi być ok 42-45mm - jeden przykręcasz w miejsce fabryczny głośników - drugi przykręcasz przesunięty do niego.

Wyciągasz maskownice z boczka - trochę trzeba podregulować otwór - i mierzysz ile musisz przesunąć drugi dystans. Przykręcasz dystanse, zakładasz boczek, bierzesz maskownicę z plastikowym pierścionkiem - takie jak są w zestawach - i przykręcasz przez boczek do dystansów - głośnik, siatka i gra :)

Można to zrobić oczywiście tak żeby nie było tego dystansu widać ale to już trochę większa rzeźba :)

Edytowane przez Osiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze szkoda że dopiero teraz zapytałem... swoje dystanse robiłem właśnie z 2 pierścieni po 19mm i mógłbym tak właśnie zrobić.

A robiąc takie przesunięcie i używając maskownic z zestawu moich głośników będzie to jakoś estetycznie wyglądało od wewnatrz czy też potrzebna rzeźba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie całkiem przyzwoicie - boczek w tym miejscu jest na tyle elastyczny że ładnie się pod maskownicą wyłoży i z każdej strony maskownica będzie przylegała. Zresztą najprościej - weź w rękę maskownicę z siatką przyłóż i mniej więcej będziesz widział jak to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie problem w tym że nie mam maskownic.... widzę że nasz sklep audio, może wiesz czy można dokupić oddzielnie maskownice do Moreli? mam model maximo 6.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można - u mnie też - info na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do montowania glosnikow w drzwiach - kilka fotek mam w moim temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem;) i podejrzałem pewne rozwiązania;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności