Skocz do zawartości
klema6

Wymiana paska pompy wspomagania w ADR

Rekomendowane odpowiedzi

witam, tak jak w tytule chce wymienić pasek pompy wspomagania , ale nie wiem gdzie znajduje się napinacz?

Wymieniał go ktoś ? może jakieś wskazówki jak się do tego zabrać :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, tak jak w tytule chce wymienić pasek pompy wspomagania , ale nie wiem gdzie znajduje się napinacz?

Wymieniał go ktoś ? może jakieś wskazówki jak się do tego zabrać :confused:

 

Jest jeden napinacz paska wielorowkowego(E), który jest napędzany z koła wału korbowego (A);w układzie jak poniżej:

-koło pasowe alternatora(B)

-koło pasowe pompy wspomagania(D)

-koło pasowe sprzęgła wiskotycznego(H).;)

 

b5adrpasekwielorowkowy.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek1079

tylko że od pompy wspomagania odchodzi drugi pasek na pompę wody i domyślam że chodzi Ci o ten pasek, bo w tym nie znalazłem napinacza, a i żeby go wymienić należy rozkręcić koło (trzy śruby imbusowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko że od pompy wspomagania odchodzi drugi pasek na pompę wody i domyślam że chodzi Ci o ten pasek, bo w tym nie znalazłem napinacza, a i żeby go wymienić należy rozkręcić koło (trzy śruby imbusowe)

Dokładnie o ten pasek mi chodzi i już się doszukałem właśnie sposobu demontażu :) Ale dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego jest reszta tych kół pasowych, bo nie wszystkie są opisane? Skąd to zdjęcie jest, bo chciałbym poznać jakiś szerszy opis.

Ogólnie to właśnie szukam takiego schematu gdzie są opisane wszystkie koła pasowe...

m.in chodzi mi o to co to jest na tym rysunku pod F i G w silniku ADR....

Edytowane przez dizajn200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czego jest reszta tych kół pasowych, bo nie wszystkie są opisane? Skąd to zdjęcie jest, bo chciałbym poznać jakiś szerszy opis.

Ogólnie to właśnie szukam takiego schematu gdzie są opisane wszystkie koła pasowe...

m.in chodzi mi o to co to jest na tym rysunku pod F i G w silniku ADR....

Zdjęcie z ETKI zapewne. A opisów sporo można znaleźć byle w książce: 'Sam naprawiam Passata B5'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności