Skocz do zawartości
felix123

Wentylatory nie działają.

Rekomendowane odpowiedzi

Ok Panowie a ja chciałem sprawdzić bezpiecznik od wentylatora klimy przed kupnem nowego ;) gdzie on jest ?

Edytowane przez ARNAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale mi nie działa duży wentylator nawet w upalny dzień ten mały od klimy działa.

Temp. silnika po mimo tego jest na 90 stopni. O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać się do sterownika wiatraków trzeba zdjąć cały przód auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ok ale mi nie działa duży wentylator nawet w upalny dzień ten mały od klimy działa.

Temp. silnika po mimo tego jest na 90 stopni. O co chodzi?

 

Mam tak samo, rozwiązałeś problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Niedawno wykonałem test szczelności klimy i nabiłem ją do pełna. Aktualnie jest 13 stopni na zewnątrz. Miałbym pytanie o działanie wentylatorów i klimy. Kiedy powinny załączać się te dwa wentylatory od klimy przy chłodnicy? Czy zaraz po uruchomieniu samochodu i włączonej klimie powinny one się załączać? Czy też dopiero od jakiegoś momentu rozgrzania bo w żadnym przypadku nie chodzą. Nawet jak zrobiłem sporą trasę po zatrzymaniu auta nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny w 100% ale zdaje się, że tutaj zarówno kompresor jak i wentylatory są sterowane sygnałami PWM w związku z czym sytuacja taka może mieć miejsce ale najlepiej przeprowadzić diagnostykę i sprawdzić w VCDS jakie jest wysterowanie wentylatora (jak widziałem jest tam taka opcja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć co do powyższej kwestii tj. kiedy powinny załączać się wentylatory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poobserwowałem.

Gdy ustawiłem klimatyzację na LO, przewód HP nagrzał się lekko, wentylatory ruszyły ale tylko na chwilę. Gdy przewód zrobił się chłodny wentylatory się zatrzymały.

 

Jeśli to coś Ci daje to wydaje się, że jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z wiatrakami i Błąd 006472 Moduł sterowania wentylatora 2- zwarcie linii wyjściowej , zbyt duża wartość rezystancji.

Wywnioskowałem że to wina wiatraka od układu chłodzenia i mam pytanie czy da sie wyciągnąć wentylatory od góry gdyż nie posiadam kanału ?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z punktem 2.1.a regulaminu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto będzie szukał informacji o kodzie błędu 006472 (Moduł sterowania wentylatora 2- zwarcie linii wyjściowej , zbyt duża wartość rezystancji0. U mnie okazało się że wymiana wentylatora głównego od cieczy chłodzącej pomogła, gdyż w tym oto wentylatorze, konkretnie przy silniku tego wentylatora znajduje się sterownik odpowiedzialny za pracę wentylatora klimatyzacji nr: 2 (mały wentylator). Chciałem wyciągnąć zespół wentylatorów od góry i być może jest to możliwe ale dostęp do dolnych śrub jest bardzo utrudniony i postanowiłem zrobić to jednak od dołu, ściągając osłonę silnika dolną. Wymiana wentylatora pomogła , błąd już nie występuje i wentylator klimatyzacji działa po załączeniu klimy. Spróbuję oczywiście reanimować stary wentylator ponieważ jest on dobry a jedynie sterownik uległ awarii, jeśli uda się naprawić tanim kosztem dam znać oczywiście z opisem naprawy. I jeszcze jedno żeby wiatraki zaczęły działać po wymianie należy skasować błąd, inaczej będą one w dalszym ciągu unieruchomione.

Edytowane przez lukas__83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co jeśli mam ten sam problem, ale sprawdzałem wiatrak na krótko i działa. Też może być uszkodzony ten moduł w wiatraku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam problem z wentylatorem chodnicy wody przestał dzialac ,wentylator klimy działa podpiety na krótko do akumulatora .Mam pytanie czy mozna zamontowac wentylator o innym oznaczeniu tzn 1 ko956 455 CM na 1ko 956 455 CN lub też z inna końcowka numeru ponieważ cięzko jest kupic z końcówka CM .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 ko956 455 CM

Ten numer nie występuje w etce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege to jaki mozna wentylator zamontowac do tego modelu passata wersja amerykańska .Pomyliłem sie t,j 1KO 959 455 CM .

 

 

- -

 

1 KO 959 455 CM czy mozna zamienić na inny bez adaptacji sterownika wystarczy podpiąc i działa .

Edytowane przez kulpetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ETKA wentylatory dla 2.0 TFSI mają oznaczenia: 1K0959455ET oraz 1K0959455FR.

 

Wentylator jaki podajesz (1K0 959 455 CM) pochodzi z VW Touran'a podobnie jak CN.

Skoro jednak pasuje to można uznać, że można szukać również tego. CN nie możesz użyć za CM, bo ten pierwszy to wentylator dodatkowy (100W, Ty potrzebujesz 200W, a zepsuł Ci się główny o mocy 300W).

 

Mam nadzieję, że nie napisałem tego zbyt chaotycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam, ze odkopuje temat wentylatorow, jestem posiadaczem paska 2.0 tdi BMP 2007 rok. Problem z wentylatorem chłodnicy, zasuwa cały czas nawet po zamknieciu samochodu. Samochod sprawdzany na kompie, brak błędów, a wentyl cały czas pracuje. Ma ktos jakąś podpowiedź? Dziękuję z góry i pozdrawiam:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, czy mógłby ktoś pomóc z wentylatorami? Opus powyżej, dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wyłącza się po pewnym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, czy mógłby ktoś pomóc z wentylatorami? Opus powyżej, dziekuję.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam, wlasnie nie, wogule, dopiero zdjecie klemy pomaga.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy wymiana wentylatora chłodnicy pomoze? Wiem, ze jest tam sterownik, ale czy jest on ogolnie od wentylatorów? Czy jest jeszcze gdzies ukryty? Odłanczanie bezpieczników i przekaźników, również nic nie daje:umm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.przeczytałem forum ale nie mogłem znaleźć sorki jesli juz było..miałem dziś rano taka sytuację ze uruchomilem mojego paska a ze bylo zimno na dworzu i szyby mokre włączyłem ogrzewanie szyb przedniej i Tylniej oraz lusterek.i ustawiłem nawiew na max.po chwili nadmuch zaczął "szaleć"tzn.zwalniam i przyspieszal.i coraz słabiej dmuchalo. Włączyłem zapłon doczekałem i ponownie włączyłem nawiew i napoczatku działał normalnie by po chwili równo dmuhał do poziomu 3 kreski.dalej znowu "falowanie". Reset klapek zrobiony bezpieczniki ok mnie wiem co moze być jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności