Skocz do zawartości
felix123

Wentylatory nie działają.

Rekomendowane odpowiedzi

Witaam.Mam Problem z autem.Klima działa ,ale wentylator od niej nie działa.Podłączyłem na ostro tak ja na fotce i nic się nie kręci.Jak inaczej doprowadzić prąd ,żeby sprawdzić te wentylatory.?:confused:

18052009(001).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wiatraku masz sterownik ktory ma komunikacje CAN i nic nie zrobisz. Mi raz nie działa wiatrak, bo spaliła sie przepustnica i paliła bezpiecnziki od wiatraka. Wiec bez VAg-a nie zaczynaj nawet grzebać, bo szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto bylo podpięte pod kompa i wyskoczył "błąd wiatraka",który nie daje się wykasować.Poza tym żadnych błędów.Mechanik przy nabijaniu klimatyzacji sprawdzał wtyczkę wychodzącą z auta i ponoć auto wysyła sygnał do włączenia się wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem wentylator klimatyzacji, bo musiałem wymienić w swoim wiatrak, to mechanik mi go podpiął pod akumulator samochodowy i się uruchomił... więc powinna być możliwość sprawdzenia silnika. Więc nie wiem, może w twoim aucie jest to inaczej rozwiązane, albo mówimy o innym wentylatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłem już nowy wentylator chłodnicy w nim zabudowany jest moduł który uruchamia wentylator klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nowy wentylator chłodnicy z modułem założony i dalej nie działa wentylator od klimy.(Sam wiatrak od klimy sprawdzany na ostro działa).Mam pytanie czy trzeba skasować stary błąd, starego wiatraka klimy, aby się ten nowy uruchomił?.Klima działa i chłodzi, sprężarka działa, a wentylator od klimy nawet nie drgnie.Ma ktoś jakieś pomysł co z tym jeszcze zrobić.Dodam bezpieczniki wszystkie całe.

Edytowane przez felix123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Według mnie trzeba skasować błąd VAGiem

Kiedyś wymieniałem czujnik wysokiego ciśnienia klimy i bez skasowania błędu czujnika sprężarka się nie włączała. Tutaj pewnie będzie podobnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Forum.

Od 2 tygodni jestem właścicielem Passata B6 2005r. 2.0 TDI BMP. Kilka dni temu zaobserwowałem, że w samochodzie nie działają wiatraki, ani ten od chłodnicy wody, ani od klimatyzacji. W momencie włączenia klimy, sprężarka zaczyna pracować, powietrze jest coraz chłodniejsze, ale nie załącza się wiatrak. Chciałem nawet wymusić pracę wiatraka silnika, ale po uzyskaniu 105,5 st. C wg. wskazania Vag (silnik, blok 1) odpuściłem.

Co może być tego przyczyną, od czego zacząć zdiagnozowanie problemu?

Dodam, że VAG nie pokazuje żadnych błędów, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w boczkach deski rozdzielczej i w komorze silnika, wskazania ok. Pod kolumną kierownicy jest jeszcze mnóstwo przekaźników, ale nie wiem jak je posprawdzać, ani który może być odpowiedzialny za uruchamianie wiatraków.

Proszę o jakąś poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesprawny był wiatrak w którym jest sterownik, wymieniony, oba wiatraki działają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dalej problem z tymi wentylatorami.W tamtym roku, po wymianie 4 wiatraków z modułami u 4 speców, odpuściłem sobie klime przed zimą.Teraz coraz cieplej i klima by się przydała.Po ostatniej diagnozie auta u elektronika wyszło, że uszkodzony jest sterownik silnika.Jadę 19 kwietnia na wymianę cewek do serwisu vw , może tam mi w końcu wybadają o co chodzi z tym chłodzeniem auta.Może ktoś wie ile wynosi koszt takiej diagnozy lub cena nowego sterownika silnika?.Musze przygotowąć się psychicznie na ekspertyze w ASO VW. Już wiem jaki jest koszt diagnostyki auta w Stalowej Woli w Autorudzie-175zł.

Edytowane przez felix123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.Koszt 1700zł.W serwisie wymiana wentylatora na orgi. Wiązka silnika była uszkodzona i jakiś bezpiecznik.Klima i wentylatorki już śmigają.Tylko za jaką cenę.Ahh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. ******* jest lato a nie działa mi klima :( zrobiłam test i pokazało mi się do strony kierowcy 3.3 i malutkie 3 a od pasażera 0.9h . Czy ktoś wie co oznaczają te skróty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam raczej ten sam problem wczoraj na włączonej klimie wentylator niewystartował i na kompie wybija błąd. Śledządz temat na 90%padła moduł.Znalazłem nowe za 618 zł to chyba dobra cena,może ma ktoś lepszą propozycje czekam na propozycje. 618 zł to cena za komplet 2 wentylatory z ramką . Pozdrawiam

Edytowane przez maly12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem w moim B6 ostatnio gdy jechalem po miescie wskoczyla mi temperatura na 110 zatrzymalem sie i zobaczylem ze wetylator nie dziala , od klimy tez , i nie wlaczaja po podpieciu na ostro ledwo co wystartowaly, , w jednym warsztacie powiedzieli ze wiatraki do wymiany , w drugim ze modul , w serwisie powiedzieli ze modul jest razem z wiatrakiem .. dodam ze ostatnio jak jezdzilem tem.. skoczyla dalej na 110 i wlaczyly sie , teraz jak przekracza 110 nic ani drgna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jak najlepszym nowka , i jak to jest modul jest kompletny z wiatrakami ?? czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownik wiatraków znajduje sie w pierwszym wentylatorze tym od chłodnicy wody. więc jeśli masz walnięty sterownik musisz wymienić cały wiatrak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem.

Błąd na vag`u drugiego wentylatora i faktycznie nie kręci się. Choć jak sprawdzałem układ klimatyzacji wraz z ozonowaniem, to temp. wewnątrz spadła do +2*C. Temperatura na silniku stanęła na 90*C.

Co się ogólnie może stać jak nie będzie chłodzenia z tego mniejszego wiatraka ?

Czy podłączenie jego na krótko faktycznie da odpowiedź czy jest on uszkodzony (nie kręci się)

Zakładając, że nie zakręci, faktycznie trzeba oba wentylatory wymienić ?

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz mały wentyl na "krótko". jak zadziała to jest problem w module dużego wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... na krótko nie zadziałał.

Kupiłem nowy wentylator 150 Wat (160 zł po rabacie), wymiana i ... działa.

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności