Skocz do zawartości
chudy_lis

kodowanie kluczykow can

Rekomendowane odpowiedzi

czy kodowal juz ktos kluczyki w autach na canie? czy procedura jest taka sama jak w autach przed 2005? i jak wogole rozpoznacz czy auto ma juz kluczyk can czy jeszcze nie.

z moich wiadomosci wynika ze kluczyki aut po 2005 sa na canie a jak jest np z golfami 5 produkowanymi w 2004?

wiem ze to nie passat ale to tez diagnostyka vag wiec moze jest ktos kto sie orientuje w tych sprawach.

pytam bo kolega ma golfa 5 z 2004 i prosil mnie o zakodowanie kluczyka i za bardzo niie wiem jak podejsc do tematu.

pozdrawiam

p.s. dodaje link do takiego kluczyka

http://allegro.pl/item636745879_oryginalny_kluczyk_pilot_3_przyc_48_can_vw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, trzeba sprawdzić jakie immo (która tzw. szpera) jest w tym Golfie. na moje oko 3 lub 4. Oznacza to, że pastylki są jednokrotnego kodowania, czyli jeśli stary kluczyk jest do ponownego zaprogramowania, to pastylka będzie do wymiany, podobnie w nowym kluczyku. Innymi słowy używane transpondery koduje się tylko jednorazowo w tej wersji immo.

Poza tym potrzebujesz PIN z licznika, bez tego nic nie zrobisz. Jest jeszcze jeden trik, przekłada się pastylkę (transponder) ze starego klucza do nowego, ale to zegarmistrzowska robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswierze troche kotleta bo nie uzyskalem odpowiedzi na jedno podstawowe pytanie.

jak rozpoznac czy auto jest juz na CAN-ie (kluczyk jest CAN) czy tez nie. czy podlaczajac sie do auta CAN VAG COM-em (3.11) i nie uzyskawszy polaczenia mozna stwierdzic ze kluczyk bedzie CAN-owski?

Jak mozna to stwierdzic za pomoca VAG-COM-a i VAG-TACHO 2.5?

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk jako taki nie jest CANowski lub nie. CAN to jest magistara do komunikacji między elementami elektronicznymi auta, więc trudno tą cechę przypisywać samemu kluczykowi, który tylko posiada grot + transponder. :)

Najprościej spróbować spróbować się podłączyć pod CAN Gateway w VAG-COM/VCDS, wtedy wiadomo, czy mam do czynienia z CAN, to tak najprościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc trudno tą cechę przypisywać samemu kluczykowi, który tylko posiada grot + transponder.

Wcale nie trudno, kluczyk na CAN-a jest inny, ze względu że transponder jest prekodowany pod VW i nie jest już uniwersalnym Crypto 48 pod cała grupę VW. Numery pilota w scyzorykach rozpoczynają się od 1K0 a nie jak było wcześniej od 1J0.

Golf IV i Passat 3BG to immo 3. Golf V, Passat 3C itp. to immo 4, czyli auta które wchodziły do produkcji od około 2004-5 roku i nowsze.

 

---------- Post added at 09:50 ---------- Previous post was at 09:49 ----------

 

Najprościej spróbować spróbować się podłączyć pod CAN Gateway w VAG-COM/VCDS, wtedy wiadomo, czy mam do czynienia z CAN, to tak najprościej.

Tak to nawet w VW z `99 roku się połączysz. Koledze chodziło o to jakie immo występuje w Golfie V. Odpowiedź jest taka, że potrzebujesz kluczyk z transponderem prekodowanym pod VW i pilotem o numerach 1K0 959 753 G , lub inna końcówka w zależności jaki jest w oryginale. Do odczytania PIN-u do immo będzie potrzebny sprzęt obsługujący CAN-a, VAG-tacho na nic się nie zda.

Edytowane przez malczykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche mnie nie zrozumiales sipowitz. ja rozumiem co to jest CAN ale pytam jak rozpoznac czy dane auto ma immo4 i uzywa transpodera popularnie zwanego CAN (prekodowanego - tak jak napisal malczykos)?

malczykos jakos nie przemawia do mnie sposob z rozpoznawaniem czy to immo 3 czy 4 po pilocie :-)

zdaje sobie rowniez sprawe ze nie zakoduje kluczyka "CAN" przy pomocy VAGTACHO czy tez VAG COMa. potrzebuje ich odpowiedniki CAN - VAG K+ CAN i VCDS.

immo 4, czyli auta które wchodziły do produkcji od około 2004-5 roku i nowsze.
czy to oznacza ze wszystkie 5-ki maja juz CAN-a?

a jak jest np z Caddy 2004 albo 5. (ich produkcja zaczela sie w 2003) albo Tourany przed liftem (lift w 2006) albo jeszcze smieszniej New Beetle (produkowany od 1998 do chwili obecnej)?

zadam pytanie jeszcze raz : jak za pomoca VAG-COMa lub VAGTACHO stwierdzic ze dane auto uzywa kluczyka z transponderem prekodowanym CAN czy tez transponderem crypto48?

Dziekuje za zainteresowanie i

pozdrawiam

Edytowane przez chudy_lis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troche mnie nie zrozumiales sipowitz. ja rozumiem co to jest CAN ale pytam jak rozpoznac czy dane auto ma immo4 i uzywa transpodera popularnie zwanego CAN (prekodowanego - tak jak napisal malczykos)?

Przepraszam, możliwe. Jednakże pełne info na temat wersji immo masz tutaj: http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/immobilizer.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi opisac tak bardziej po naszemu co i jak ugryzc, bo moj angielski nie jest extra, a wolalbym miec pewnosc, ze wszystko dobrze zrozumialem.

 

Key Matching

 

Prerequisites:

 

* All keys are either new or were adapted to this car (IMMO-ID) before.

* You can match up to 8 keys.

* While adapting each key, make sure to place the other keys away from the ignition lock (reader coil). The passenger seat is an adequate place.

* Battery voltage at least 12.0 V.

 

 

[select]

[25 - Immobilizer]

[Meas. Blocks - 08]

Select Block 001.

[Go!]

The value in field 3 must be Yes. If value is No, the key is not capable of being adapted to Immobilizer.

You can check each key in this manner.

 

 

Select Block 003.

[Go!]

Make sure the shown lock times in field 1, 2 and 3 are 0 (each field represents a time in minutes).

 

* If the lock times are NOT 0:

o Do NOT switch off the ignition!

o Allow the car to sit for AT LEAST the number of minutes that were indicated by the fields 1-3.

 

[Done, Go Back]

 

 

[security Access - 16]

There are 2 possibilities how to enter a PIN, choose the one that applies for you.

 

* 4-digit PIN

o Enter zero followed by the 4-digit PIN. For example, if your PIN is 1234, enter 01234.

* 7-digit PIN

o [use 7-digit PIN/SKC]

o Enter the 7-digit PIN, Date on which the PIN was generated by the dealer, along with the Workshop Code (WSC) and the Importer number of the dealer that generated the code.

o [OK]

o VAG-COM will validate the data you have entered and return you to the Login screen, where the Login Code will show as "XXXXX".

 

[Do it!]

 

 

[Adaptation - 10]

Enter 001 in "Channel Number".

[Read]

The "Stored Value" is the number of keys currently matched.

Enter a "new value" corresponding to the total number of keys to be matched, including any existing keys.

The old keys are automatically beeing cleared.

[save]

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

 

* Repeat the following steps until all keys have been matched:

o Switch ignition off and remove key.

o Insert next key to ignition and switch ignition on again.

o The warning light for the Immobilizer will light up for ~2 seconds, then go out Switch ignition off and remove key.

 

Note: The above steps after saving the adaptation, should not exceed 60 seconds!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos moze mi opisac tak bardziej po naszemu co i jak ugryzc

A w jakim języku masz programik diagnostyczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jakim języku masz programik diagnostyczny?

 

I w ENG i w PL, angielski wydaje mi sie znam wystarczajaco, ale mam watpliwosci co do tego zdania "The passenger seat is an adequate place."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o to, że przyuczane kluczyki (w czasie adaptacji) należy trzymać z dala od stacyjki (pomijając oczywiście kluczyk który właśnie jest w stacyjce) i najlepszym miejscem jest fotel pasażera. pozdrawiam.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze program mowi o spelnieniu warunkow, min. V akumulatora, usuniecie bledow immo jesli byly, potem podaje 2 opcje, czy 4 cyfrowy pin,czy 7. Jak masz nowe auto 2005> to masz immo 4 lub 5 i potrzebujesz odczytac kod pin 7 cyfrowy oraz znac kod wsc,kodimportera (to akurat mozna dopasowac), wsc jak bedzie ori to tez damy rade odczytac,. ale gorzej z datą,ktora to sluzy za ziarno do szyfrowania pinu. Data albo bedzie data sprzedazy auta albo produkcji albo lepiej nie mowic ;]

 

w 1 czesci musimy sie zalogowac w drugiej musimy zrobic adaptacje pilotow i klucza

Edytowane przez cruzBDG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jeden kluczyk i chciałbym kupić na alegro i go zakodować w serwisie. Ale poprzedni właściciel nie dał kodu do kluczyka. I nie wiem co teraz zrobić. Pomocy już dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W końcu i mnie dopadło, że zostałem z jednym tylko kluczykiem do B6 z 2007r. który na dodatek ma chyba immo 5. Dla mnie jest to już wyższa szkoła jazdy i nie jestem w stanie kluczyka zaprogramować. W Słupsku nie udało mi się znaleźć nikogo, kto by to potrafił. Jeżeli któryś z kolegów zna kogoś, kto jest to w stanie zrobić wdzięczny będę za namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich potrzebuje pomocy pilot od passata b6 z 2006 nagle przestał działać tz. nie otwiera i nie zamyka drzwi po przełożeniu baterii od tego drugiego dobrego jest bez zmian nadal ten który działał działa a ten który nie działał nie dział dodam tylko że auto odpala i jedzie na tym pilocie ktury nie otwiera auta za wszystkie rady dziękuje bardzo z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ponownie zakodować pilota. Jak to zrobić jest opisane w instrukcji. Jest tam też ostrzeżenie, że jeżeli będzie się wielokrotnie przyciskało pilota poza jego zasięgiem działania to może się rozkodować. Gdy to nie pomoże to chyba umarł. Wtedy najtaniej wyjdzie kupić używany, przełożyć ze starego transponder i zakodować centralny zamek. Bardzo ważne - ten kupiony pilot nie może być młodszy od zepsutego ponieważ bodajże w sierpniu 2006 roku producent zmodyfikował kodowanie transpondera i może, ale nie musi mieć to wpływu na możliwość zakodowania centralnego zamka.

POWODZENIA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności