Skocz do zawartości
dziobek

1.8T Tip-Tronic - odpala zawsze za drugim razem - why???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Otóż od kiedy mam paska tj. 2 mc on zawsze odpala za drugim razem, ten pierwszy raz nawet jakbym godzinę kręcił to nie zapali. A za drugim razem zawsze pali. Na Vag-u nic żadnych błędów... Co może być nie tak:638::638::638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze pompa paliwa sie niezalacza za 1 razem choc to dziwne kiedys mialem w b3 pasku ze swirował przekaznik od pompy paliwa i tez mialem podobne problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzenie nr1.: albo masz dziurę w dolocie albo instalację LPG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo masz dziurę w dolocie albo instalację LPG

Chyba kolega wyrokowal bo autor cos zamilczal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje auto odpala czasami za pierwszym razem, ale zazwyczaj za drugim po dodaniu gazu. Wtedy zapala się kontrolka EPC. Po zgaszeniu silnika błąd gaśnie. Przez około minutę nie działa wspomaganie kierownicy. Mechanik twierdzi,że to może być akumulator. Ale czy wtedy nie powinna zapalać się kontrolka akumulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez około minutę nie działa wspomaganie kierownicy
Wspomaganie jest hydrauliczne, wiec co ma do tego elektryka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Moje auto odpala czasami za pierwszym razem, ale zazwyczaj za drugim po dodaniu gazu. Wtedy zapala się kontrolka EPC. Po zgaszeniu silnika błąd gaśnie. Przez około minutę nie działa wspomaganie kierownicy. Mechanik twierdzi,że to może być akumulator. Ale czy wtedy nie powinna zapalać się kontrolka akumulatora?

Kontrolka aku świeci się jak nie ma ładowania, nie jak jest słaby akumulator.

 

EPC - podepnij się kompem, sprawdź błędy, najlepiej wtedy jak się pali EPC. Przyczyn może być wiele, częstą jest czujnik obrotów silnika, tania rzecz, upierdliwa w wymianie :P ale to będziesz miała zapisane w błędach.

Wspomaganie z aku ma niewiele wspólnego, fakt że wspomaganie jest dopiero po minucie wskazuje, że coś jest nie tak w układzie hydrauliki wspomagania. Płynu od wspomagania nie ubywa ? popatrz czy gdzieś nie cieknie ?

Edytowane przez Aleiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kobietą więc nie bardzo się na tym znam. Raczej płynu nie ubywa,ale spr.dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem kobietą więc nie bardzo się na tym znam. Raczej płynu nie ubywa,ale spr.dzisiaj.

 

Widzimy Patrycjo, że jesteś kobietą. Nie śmiałbym jednak z tego powodu zakładać, że się nie znasz. Bycie kobietą nie jest jednoznaczne z nieznaniem się :) Sprawdź ubytki i wycieki i daj znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubytków i wycieków nie ma. Narazie auto stoi u mechanika bo wyskakuje błąd rozrządu. Jak to będzie naprawione to zajmę się wspomaganiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ubytków i wycieków nie ma. Narazie auto stoi u mechanika bo wyskakuje błąd rozrządu. Jak to będzie naprawione to zajmę się wspomaganiem.

 

No to to mógł być powód zapalania się EPC i problemów z rozruchem. Powodzenia z pacjentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas wymiany rozrządow okazało się, że był zepsuty napinacz paska wielorowkowego. Mechanik twierdzi, że to przez to nie działało wspomaganie. Okaże się jutro rano czy rzeczywiście to było przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie działa i auto odpala za pierwszym razem :) dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wspomaganie działa i auto odpala za pierwszym razem :) dziękuję za pomoc.

 

Polecamy się. Fajnie, że się udało szybko rozwiązać problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problemy powróciły. Czujnik obrotów silnika był zepsuty. I maglownica do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety problemy powróciły. Czujnik obrotów silnika był zepsuty. I maglownica do wymiany.

 

No to co do odpalania, to dobrze że taka pierdoła jednak jak ten czujnik a nie coś poważniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik 190 zł. Wymiana 50 zł. Więc też się cieszę, że to tylko to. Nie wiem co z tą malownicą. Wspomaganie nie działa przez pól minuty przy porannym odpalaniu. Mechanik twierdzi, że pompa jest ok.a wszystkiemu winna jest maglownica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik 190 zł. Wymiana 50 zł. Więc też się cieszę, że to tylko to. Nie wiem co z tą malownicą. Wspomaganie nie działa przez pól minuty przy porannym odpalaniu. Mechanik twierdzi, że pompa jest ok.a wszystkiemu winna jest maglownica.

 

Gdzieś Ty ten czujnik kupiła i z czego ?! złocony jakiś ?! ten czujnik kosztuje +/- 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał kupiłam. 2 lata temu wymieniałam już ten czujnik właśnie na taki za 80 zł :/ długo nie wytrzymał jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności