Skocz do zawartości
azymut38

Wymiana anteny oraz wymiana/usunięcie uchwytu pod Nokię.

Rekomendowane odpowiedzi

No i kupiłem Passata. B5 z 2003 roku (rok modelowy 2004). Auto ma NAVI. Niestety antenka radiowa została "dosztukowana" przez sprowadzającego - stwierdził że coś tam doczepił.

Prawdopodobnie oryginalna antenka do radia została gdzieś urwana. GPS chodzi super natomiast radio odbiera raczej słabo. Jeździłem w Lublinie na Młyńską pytać się o koszty, ale chyba trafiłem na zły dzień obsługi, nawet facio nie chciał wyjść zobaczyć co i jak wygląda, antenę wycenił na 150-200 zł + robocizna około 150 zł. Przyznam, że taka wycena lekko mnie wkurzyła. Może ktoś z was wie gdzie jeszcze w Lublinie można takie coś zrobić i od razu pytanie: czy w B5 antena radiowa i GPS to jedna całość? czy radiowa się odkręca? Sam nie wiem, bo jeszcze nie próbowałem tego rozbierać.

Dzięki za każde info.

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 antena GPS i FM (sa tez wersje jeszcze z GSM) to jedna antena. Nie wiem co masz tam urwane, doczepione.

 

Moja rada: najpierw odkrec bat anteny, do gwintu w stopce dotknij jakims kawalkiem kabla, jak odbior sie znacznie polepszy niz z orginalnym batem masz do wymiany bat (koszt okolo 20zl).

 

 

 

PS: uprzedzam pytanie: nie potrzebujesz separatora poniewarz masz orginalna navi VW i separator tu nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jutro się przyjrzę i napiszę jak jest.

 

Od razu zapytam cię jeszcze o coś, bo może wiesz.

Mam też uchwyt do Nokii, jakiegoś starego modelu, wygląda na fabryczny i jest to sprzężone z Navii bo jak się podepnie jakąś starą nokię to słychać w głośnikach itp. Od tego uchwytu leci kabelek i od strony pasażera gdzieś wchodzi za deskę.

Chcę pozbyć się całkiem tego uchwytu lub wymienić pod lepszy model,

a konkretnie Nokia E71.

Czy mógłbyś mi coś doradzić w tej kwestii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centralke od zestawu glosnomowiacego (jesli jest orginalny VW) masz w podlokietniku (wyciagasz schowek podlokietnika) polecam zamiane na cos z Blutootem jako najbardziej uniwersalne. Poszukaj na forum jest kilka propozycji. Wszystkie wymagane polaczenia bedziesz mial przy centralce: zasilanie, stacyjka, radio-mute, audio do navi(radia), mikrofon,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności