Skocz do zawartości
spOOn

Jaki zawór EGR kupić jaka firma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem paska b5 1,9 TDI AJM. Właśnie wysiadł mi zawór EGR. Proszę o informację jakiej firmy zawór najlepiej kupić żeby nie zbankrutować a zarazem żeby silnik się cieszył dobra kondycją.

I drugie pytanko jakiej firmy oryginalnie montowany jest EGR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A długo jesteś użytkownikiem tego Paska? Skąd pewność, że zawór EGR Ci wysiadł? Amoże wystarczy po prostu dobre czyszczenie i po kłopocie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierburg potem Wahler te drugie na allegro po 450zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a co wy na to żeby go zaślepić?

kilka osób pisało o tym na forum, że to wydłuży życie turbiny + jeszcze kilka innych dobrych cech ma to rozwiązanie (podobno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odepnij wezyk ew zaslep go i bedzie lepiej smigal i taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;

jestem świeżo po przeczytaniu postów o EGR: "EGR czyli zawór recyrkulacji spalin" i "coś chlapie olejem... POMOC mile widziana - zawór EGR ".

Podjęłam decyzję o wymianie EGR bo cieknie z niego (bo pewnie mechanik nie będzie mi chciał go ani umyć ani zaślepić) - przy okazji także wymienię termostat na Wahlera (bo polecany na forum). Moje pytanie - znalazłam do mojego silnika 115AJM'99 EGR : Pierburga o numerze 7.24809.19.0 i Wahlera o numerze 7241D oraz uszczelki N 905 216 01 (55x3) i 069 131 547 D (32mm) ( podane przez margorza ale dla silnika ATJ).

Moje pytanie - czy to wszystko będzie pasować do AJM ? Prośba o podanie numerów katalogowych (wiem że pytania zadajmy w katalogu o ETCE - ale warto też podać tu jeśli jesteście zgodni że najlepszy jest Pierburg do AJMa). Czy coś jeszcze mam wymienić oprócz EGR - może jakieś przewody na Geatsa ( też polecane na forum) ?

Dziękuję za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności