Skocz do zawartości
Gość tomekN

kontrolka oleju B4 1,9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomekN

witam mam małe pytanko do osób które znaja sie na silnikach tdi .

Mam paka b4 1,9 tdi i wszystko by było ok tylko zostawiłem auto dla brata na pare dni bo ja i tak te pare dni bym nie jeżdził tylko miał wymienic olej zwyły minerał autko ma prawie 260000 orginalny przebieg tylko ten osioł bo inaczej nie można go nazwać zalał pól syntetyk :mad::eek: zrobił ze 120 km jak dostał zjebe przez telefon to zrobił jeszcze lepiej bo spuścił tamten i zalał minerał a syntetyk czyści silnik tak słyszałem no i probłem w tym ze teraz zapala i piszczy sie kontrolka od oleju . ale tylko jak zwalniam i przy wieszkszej predkosci na zakretach górkach olej na maxa zalany martwi mnie to czy nie zjebał mi silnika ta akcja jadac normalnie 100-110 nic sie nie dzieje słyszałem ze takie zagranie może rozwalić silnik POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź poziom oleju jak zwalniasz i na zakrętach to go brakuje w misce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekN

filtr był zmieniany za ,1 razem przy pół syntetyku , po 100 km chyba .... by go nie strzelił ?????? a może sie mylę ? a olej jest zalany na max na bagnecie a tak sie dzieje jak olej ma ponad 90 stopni dokładnie nie wiem ile ale cos ponad to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to twojemu passatowi nic nie będzie od półsyntetycznego oleju. Głupio zrobiłeś że wlałeś z powrotem mineralny. Filtr firmy filtron? prawdopodobnie do wymiany, nie z powodu oleju tylko spieprzonego zaworu nadziśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności