Skocz do zawartości
matt111

kolumna w passacie

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko jak jade po dziurach autem to jak by w kolumnie odczuwam luz i lekko stuka a jak auto stoi i krece kierownica to ona delikatnie unosi sie i opuszcza ktos orientuje sie co to moze byc dzieki za pomoc a auto kilka mcy temu było przekładane z anglika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanko jak jade po dziurach autem to jak by w kolumnie odczuwam luz i lekko stuka a jak auto stoi i krece kierownica to ona delikatnie unosi sie i opuszcza ktos orientuje sie co to moze byc dzieki za pomoc a auto kilka mcy temu było przekładane z anglika

 

Sprawdź mocowanie kolumny do nadwozia; stukanie może powodować krzyżak na łączeniu kolumna-przekładnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok postaram sie dzisiaj sprawdzic to jakos:confused: i dam znac dzieki za pomoc pozdro a moze ktos mi to troche bardziej naswietlic jak sobie nie poradze to pojade do warsztatu ale chciałbym zrobić to sam

Edytowane przez matt111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o szybką pomoc. Mianowicie:

Dwa tygodnie temu zmieniłem komplet zawieszenia w pasku. Coś nadal lekko stukało. Podejrzewałem drążki. ALE: Dziś wyciągnąłem skrzynię zeby wymienić uszczelniacz na wale. Skrzynię będę zakłądał jutro. (w ogóle to chyba założę 1 mas) Jest dużo miejsca żeby przyjrzeć się maglownicy i drążkom. Magiel bez przecieków drążki bez luzów. Myślałem jeszcze że może trzeba wyregulować śrubą na maglu te drgania -kręciłem a brat ruszał energicznie kierownicą -TO NIE TO. Przeniosłem się do środka. Zdjąłem plastik wewnątrz i dobrałem się do krzyżaka NIE MA ZADNYCH LUZÓW. Kiedy trzymam wałek kierownicy stuka W KIEROWNICY. W kolumnie kierowniczej. Co to może być jak to naprawić? Czy to możliwe że kierownica się rozkręciła? Ewidentnie stuka coś w kolumnie. Co robić POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sutka w miejscu gdzie łącza się 2 rurki które służą do regulacji kierownicy przód tył lub taki tam tłumik drgań który jest między krzyżakiem a kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś powiedzieć coś więcej? Zakładam, że jak zdejmę dolną obudowe kolumny to będę to widział. (Tak?) Można to naprawić? Nie chce rozkręcać kierownicy i szukać łożysk. może na początek coś łatwiejszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności