Skocz do zawartości
Gość GiciorB5

Co jest grane? (turbo + clima)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GiciorB5

Drodzy koledzy powiem krótko:

Wczoraj wstawiłem do mechanika Passata AFN 1,9 TDI 81kw 110 KM rok 1997 by wymienić rozrząd. Auto wstawiałem sprawne działała klima i auto rwało sie do pracy od 2000 tyś obr/min (turbo działało).

Dziś odebrałem auto i co się okazało mechanik powiedział , że mi klima nie działa i nie wie co jest bo wszystko sprawdzali:confused:

Mówię sobie no to ładnie dodatkowy wydatek kasy ale sprawdziłem sam i okazało się że kabelek od klimy był nie wciśnięty do końca i nie łączył po zabiegu klima działa CUD:eek:

No to w drogę jadę i co się okazało , że samochód powyżej 2000 tyś. obr. wogóle nie ciągnie a na piątce mak to 115 km/h:mad:

 

To niemożliwe by przez noc padła klima i turbo sprężarka

Proszę was o pomoc.

Czy podczas wymiany rozrządu mechanik mógł naruszyć elementy turbo czy jakieś kable od turbiny???????

Edytowane przez GiciorB5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autko z powrotem do mechanika i kontrola ustawienia rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstaw mu z powrotem morze żle rozrząd ustawił przeskoczył mu o ząbek czy cos tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GiciorB5

Czyli wymiana rozrządu mogła być przyczyną ,że turbo nie chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego watpie ze rozrząd przestawiony bo to mało realne raczej jakies podcisnienie albo czujnik doladowania turbiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego watpie ze rozrząd przestawiony bo to mało realne raczej jakies podcisnienie albo czujnik doladowania turbiny

 

Czemu to takie malo realne? Widzialem jak zachowuje sie auto (na dodatek AFN) z przestawionym rozrzadem. Silnik chodzi glosno a turbina nie pompuje prawie wogole... a w kazdym razie jej nie slychac. Pierwsza rzecz jaka bym mu kazal sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GiciorB5

Panowie:

Okazało się, że podczas ściągania naruszone została wiązka przepływomierza jeden z kabelków się po prostu urwał z powodu wcześniejszego drobnego uszkodzenia.

Mechanik wiązkę naprawił wykasował mi błędy komputera i wszystko chodzi jak w zegarku:580::648: Oczywiście koszt naprawy w ramach gwarancji. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności