Skocz do zawartości
laurii_wina

Huczy koło od 50-80 km\h POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Podczas jazdy słysze huczenie w kabinie dochodzace ze strony pasażera. Tylko przy prędkości od 50 do 80 km\h potem ustaje i go nie ma . wymienione są stabilizatory opony (wyważone) niewiem co to może być na lewarkach nic nie słychać. może być to amortyzator który ma 60% ??? Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huczenie (ten wyraz sugeruje jedno) to przeważnie łożysko...

 

próbowałeś koła zamienić (przód / tył) ? dalej ten sam efekt jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie byl podobny przypadek i tez od strony pasazera.

Po wymianie lozysk ustalo.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koła dziś zmienie. Moge tyle koła z jednej strony zmienić czy musze z 2 stron? Opony nowe założone jakies 2 tyg temu. Jaki koszt wymiany łożyska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem,dopiero co Pasia odebrałem od mechanika.Łozysko kolego na 100%.Mnie naprawa wyniosła 300zł.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie huczy w zakresie 50 do 80 km/h. Pozniej bedzie huczalo caly czas.

100% lozysko do wymiany!

I nie zaluj pieniedzy na pozadne lozysko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi :) Jak tylko będe wszystkiego pewien to dam wam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie dawno wymieniałem łożysko i też za prawej strony ( po uprzednim sprawdzeniu pozostałych).

Koszt łożyska 80pln + naprawa 65pln. huczenie ustało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to sprawdziłeś? Samochód na lewarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak to sprawdziłeś? Samochód na lewarek?

 

Byłem w warsztacie diagnostycznym i gość wpierw podniósł tył rozpędził najpierw jedno koło (takim urządzeniem jakby silnik spalinowy na kółkach) później drugie i tak samo przód.

Efekt tego sprawdzania był taki że po rozpędzeni huczało tylko jedno koło, przednie prawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stoprocent koniec łożska nieszukaj przyczyny tylko wymieniaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z huczeniem.Byłem u mechaników, podnieśli na lewarku pokręcili kołami i stwierdzili że to nie koła.Co może jeszcze huczeć? Skrzynia?Czy może zmienić mechaników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lewarku nie będzie huczał, bo łożyska nie są obciążone. Sprawdź czy podczas skrętu w którąś stronę huk będzie się nasilał. Jeśli tak to będzie łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożyska...na 100%

Musi byc nacisk na oś, więc sprawdzanie tego typu usterki na podnosniku niczego nie da... szkoda kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu mialem to samo ,podnosilem napedzalem i nic nie bylo slychac , wzialem i wymienilem lozysko na tej stronie co huczala i wszystko smiga teraz jak nalezy , na 100% lozyska do wymiany pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje sprawdzic tak banalna rzecz zanim wezmiecie sie za wymiane łożyska a mianowicie przejechać ręką po oponie w kierunku przeciwnym do jazdy jezeli bedzie wyczuwalna "tarka" to na 99% bedą opony (pracuje w wulkanizacji i prawie codziennie sie spotykam z takim problemem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli trzeba wymienic opony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qmek a sprawdziłeś opony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jezeli jest tarka na bieżniku to ewentualnie dwie ktore maja najmniejsze "schodki" mozna wrzucic na tył to bedzie mniej odczuwalne no albo dac glosniej muzyke i zjezdzic do konca ale to chyba malo komfortowe :). bo niestety z tym juz sie nie da nic zrobic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzalem opon pod katem tym co opisujecie, ale bieznika mam malo, juz prawie sa na minimum. Zamienilem opony tyl na przod (kierunkowe) i to samo. Huczy lewy przod, mechanik mi mowi ze to opony bo halas sie nie zmienia przy skrecaniu - czyli lozysko w porzadku. Huczenie jest glosniejsze niz silnik - wbrew pozorom nie jest tak glosno ale slyszalne i denerwujace. Mowicie zeby wymienic opony czy wyregulowac (nie wiem, wywazyc, zbieznosc ustawic)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności