Skocz do zawartości
Gość vulkanwawa

SZYBY I LUSTERKA ELEKTRYCZNE - nie działają przełączniki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vulkanwawa

:eek: Pomocy nagle przestały działać szyby i lusterka elektryczne w Passat B5 z 1999 r. który też ma alarm - szyby domykają i zamykają się z kluczyka bez problemu natomiast nie działają w drzwiach od kierowcy przełączniki szyb i lusterek, NIE pomogło odłączenie akumulatora, bezpieczniki w porządku.

 

Gdzie jest przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w module komfortu? sprawdź czy nie jest zawilgocony, jeśli jest to go wysusz

 

Moduł znajdziesz pod wykładziną, od strony kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest chłodzony wodą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź moduł i ew. przewody.

Nie działają tylko przyciski od strony kierowcy czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze manipulator na drzwiach kierowcy, czy się nie zalał / wtyczka nie poluzowała.

Jak komfort i manipulator będzie suchy (i sprawny), to znaczy że wiązka się przetarła na przegubie w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vulkanwawa

Dziękuję za szybkie odpowiedzi ... na razie jestem w trakcie dotarcia do modułu komfortu (robię to pierwszy raz) ale wczoraj po jakimś czasie przez chwilę zaczęły działać szyby i lusterka ale klima zaczęła wariować: po jakimś czasie sama się wyłączała i znów przestały działać szyby i lusterka.

Dam znać jak dotrę do modułu komfortu.

 

POMOGŁO OSUSZENIE MODUŁU KOMFORTU - trochę to trwało ale udało się, dziękuje wszystkim za pomoc (szczególnie dla ADAMS) i pozdrawiam

Edytowane przez vulkanwawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz jeszcze pomyśl skąd mogła wsiąść się tam wilgoć!?

 

Stawiam na zapchane odpływy wody pod akumulatorem! Udrożnij odpływy wody bo po każdym większym deszczu będziesz miał to samo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do tematu, mianowicie chciałem spytać gdzie dokładnie znajduje się moduł komfortu w VW passat 1998 rok 1.9 TDI ? ponieważ elektryczne szyby przestały działać... bezpieczniki są ok, prad w bezpieczniku od szyb też jest...

natomiast VAG com nie chce się połączyć z modułem komfortu... czyli co to znaczy ?

 

no i wyciągłem ten moduł otworzyłem go i wszędzie tam suchutko...

jedynie jeden kabel od masy był zardzewiały, ale sprawidziłem i ma dobry styk z masą... także jestem w kropce...

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i wyciągłem ten moduł otworzyłem go i wszędzie tam suchutko...

jedynie jeden kabel od masy był zardzewiały, ale sprawidziłem i ma dobry styk z masą... także jestem w kropce...

Masz kolego problem gdzieś na kabelkach,jaki to był wag.?Przejrzyj też luty w module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polski vag 4.9 oczywiście bez licencji, ale np z silnikiem łączy się elegancko, z radiem itp tez... ale akurat z modułem komfortu nie chce się połączyć ...

a ma ktoś wersje skrakowaną ?? jakiegoś vaga ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polski vag 4.9 oczywiście bez licencji, ale np z silnikiem łączy się elegancko, z radiem itp tez... ale akurat z modułem komfortu nie chce się połączyć ...

a ma ktoś wersje skrakowaną ?? jakiegoś vaga ??

Moduł komfortu jest pod fotelem kierowcy.Jak dźwigniesz dywanik to zobaczysz ;) A VAG nie łączy się z modułem komfortu,bo podejrzewam że jakiś z kabelków już poprostu przerdzewiał :) Niestety,bardzo często są zaśniedziałe.Zerknij wookoło modułu na instalację na początek-pod izolacją także.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie oglądałem tam wszystko chwile temu, i jedynie jeden kabel od masy był przyrdzewiały tak jak na jednym ze zdjęć, ale sprawidziłem i mimo przyrdzewienia elegancko przewodził do masy,

http://www.speedyshare.com/files/24542903/20101004399.jpg

http://www.speedyshare.com/files/24542920/20101004400.jpg

http://www.speedyshare.com/files/24542923/20101004401.jpg

http://www.speedyshare.com/files/24542922/20101004402.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polski vag 4.9 oczywiście bez licencji, ale np z silnikiem łączy się elegancko, z radiem itp tez... ale akurat z modułem komfortu nie chce się połączyć ...

a ma ktoś wersje skrakowaną ?? jakiegoś vaga ??

Spróbuj przed połączeniem zdjąć kleme plusową z aku i zewrzeć ja z minusową zresetujesz wszystko może zatrybi,ale poczytaj jak potem zapisać ustawienia ciepłego śilnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj przed połączeniem zdjąć kleme plusową z aku i zewrzeć ja z minusową zresetujesz wszystko może zatrybi,ale poczytaj jak potem zapisać ustawienia ciepłego śilnika.

Nic się nie zwiera...Wystarczy na około 10 minut odłączyc klemę minusową ;)

 

 

no właśnie oglądałem tam wszystko chwile temu, i jedynie jeden kabel od masy był przyrdzewiały tak jak na jednym ze zdjęć, ale sprawidziłem i mimo przyrdzewienia elegancko przewodził do masy,

Patrząc na foty widać dokładnie że wilgoć już zrobiła swoje...Posprawdzaj dokładnie całą instalację,szczególnie pod izolacją...Zerknij też do środka modułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrząc na foty widać dokładnie że wilgoć już zrobiła swoje...Posprawdzaj dokładnie całą instalację,szczególnie pod izolacją...Zerknij też do środka modułu

Ciekawe czy otworzył pudełko z modułem.? Potrzebował bym schemacik przednich drzwi posiada ktoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pudełko z modułem w środku jest jak nowe, styki nie są ani zaśniedziałe ani nic złego tam nie widać... także no patrząc na to wszystko nie było się tam do czego przyczepić naprawde... chyba będę musiał jechać do elektryka, ale napewno nie zapłace za tą usługe 250 zł tak jak mi dziś jeden elektryk powiedział...

także czekam na kolejne propozycje :))

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy otworzył pudełko z modułem.? Potrzebował bym schemacik przednich drzwi posiada ktoś

A no posiada - proszę bardzo:

3b6d9254af57d2dam.jpg

3d2e5c78d5995a3em.jpg

bc5f5b8a53fc000em.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A no posiada - proszę bardzo
Dzięki wielkie.

 

---------- Post added at 17:44 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

 

pudełko z modułem w środku jest jak nowe, styki nie są ani zaśniedziałe ani nic złego tam nie widać... także no patrząc na to wszystko nie było się tam do czego przyczepić naprawde... chyba będę musiał jechać do elektryka, ale napewno nie zapłace za tą usługe 250 zł tak jak mi dziś jeden elektryk powiedział...

także czekam na kolejne propozycje

Kolego a to nie jest przypadkiem przekładka z angola.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhm...Nie wiem jak to zacytowałeś ale to nie ja pisałem :lol

 

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności