Skocz do zawartości
Gość AyzeL

[Passat KOMBI B3] Tylna klapa - zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AyzeL

Witam.

 

Mam problem z zamykaniem i otwieraniem tylnej klapy! Poprostu zamek sie zacina i nie da sie go zamknac. Pozatym jesli wciskam guzik od otwierania to nie zabardzo on zalapuje i nie chce otwierac. Dopiero jak mocniej szarpne i mocno wcisne guzik to klapa jakos sie otworzy. Moze mi ktos jeszcze wytlumaczc do czego sa trzy pozycje w zamku?

Jak go wyjac? Bo jak go odkrece to trzyma go jeszcze jakis pret.

 

Ps. Mam central zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adso

Ten pręt to właśnie cięgno które odblokowuje zamek. Na jego końcu jest czarny plasticzek wciśnięty na metalową kulkę( jak gałka kierownicza), trzeba go zdjąć i wykręcić ,czyli wydłużyć cięgno i nie trzeba tak wtedy mocno wciskać tego przycisku od otwierania klapy. Tak przynajmniej jest w autach bez centrala. Może masz tak samo. Nie zapomnij wszystkiego porządnie przesmarować. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AyzeL

Czy ta galka i kulka jest pod plastikiem od klapy? Jesli tak to czy sa jakies problemy ze zdjeciem tego plastiku?

 

Ps. Dziekuje adso za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Tak.Jest pod plastikiem..Do odkręcenia są 3 albo 4 śruby i trzeba powyciągać zapinki po bokach tego plastiku.Tylko trzeba najpierw wyciągnąć ich środkową część (taką z bolczykiem) z płaskim łebkiem a potem wyciągasz je całe - inaczej nie wyjdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AyzeL

Wielkie dzieki za odpowiedzi, ale zostaje jeszcze kwestia trzech pozycji przekrecania kluczyka w zamku. Mozna go ustawic poziomo, pionowo i na skos. Przy czym tylko tym ostatnim ustawiem moge otworzyc klape.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

U mnie są dwie - pion - zamknięte i poziom - otwarte.Pewnie coś się popierniczyło - trzeba rozkręcić i zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoj zamek tez musze sie wziac, mi to nawet luczyk od zeszlej zimy nie wchodzi. Znaczy sie wchodzi ale tylko do polowy. Probowalem wygrzebac to pretem/spinaczem tylko jakies biale "syfy" wychodzily. Ale nic sie nie zmienilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pionowa- permanentnie zamknięta,

Pozioma- CZ otwarty-klapa otwarta, CZ zamknięty-klapa zamknięta,

Skośny- Przy zamkniętym CZ w tej pozycji kluczyka możliwe jest jego wciśnięcie i otwarcie bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AyzeL

A jesli mam kluczyk ustawiony na poziom i pomimo tego ze CZ jest otwarty to klapy nie da sie otworzyc (guzik wciska sie bez oporu) to co musze sprawdzic? Oczywiscie CZ jest fabryczny.

 

Ps. Czasami slychac proby otwierania przez CZ tylnego zamka (taki specyficzny dzwiek) tylko ze wystepuje on gdy sie otwiera samochod i po jakis 5 sekundach znowu i na tym zaprzestaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może spadło cięgno łączące bębenek zamka z zamkiem właściwym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AyzeL

Dopiero dzisiaj wszystko rozebralem. Okazalo sie pret wychodzacy od centralki do zamka byl strasznie skorodowany. Wd 40, troche skrobania, 10 min ruszania i pelno smaru zalatwilo sprawe. Na dodatek musialem nasmarowac cala reszte zamka (przy kluczyku i zatrzasku). Teraz dziala jak cudo :)

 

------------------------------------------------------------------------

 

Jeszcze musze dojsc do tego czemu mi tylna wycieraczka nie dzila (prawie nigdy nie byla uzywana tzn. moze z 3 razy w przeciagu 5 lat). Ale to juz na osobny temat bedzie.

 

Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chem

Witam mam 21-letniego VW B3 kombi i coś jest grubo nie tak z zamkiem. Gdy chcę otworzyć klapę muszę bardzo mocno wcisnąć przycisk zamka. Gdy już uda mi się otworzyć klapę muszę wsadzić wkrętak w miejsce na kluczyk i poruszać góra dół żeby wrócił do pierwotnej pozycji. Co mogę ewentualnie zrobić z tym zamkiem? Czy może muszę wymienić go całego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może muszę wymienić go całego ?

Jeśli się otwiera to pół biedy.

Wewnątrz klapy masz mechanizm wodzików na plastikach , jak plastiki popekają to będzie krucho.

Sama wkladkę zamka wyjmiesz po odkręceniu atrapy (o ile dobrze pamiętam plastiku-tapicerki wewnętrznego nie musisz demontować ale...pamięć bywa zawodna) , sam zamek rozbierzesz do najdrobniejszej spreżynki , zakonserwujesz i pociągnie kolejne długie lata....a na szybko (zważając na aurę...) to potraktuj całość jakimś środkiem penetrującym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam, że podpinam się pod cudzy temat, ale mój problem też tyczy się tylnej klapy w kombii. Kolega pisał, że jemu klapa nie zawsze chce się zamykać. Też miałem takie coś, ale kilka dni temu trzasnąłem mocniej klapą i się zamknęła - ale na amen :( Wydaje mi sie, że cięgno, które idzie od kluczyka do zamka się urwalo. Jak moge otworzyć zamek klapy od środka bez uszkadzania plastiku?

 

---------- Dodano o 13:20 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:31 ----------

 

To chociaż napiszcie, czy jestem w czarnej du**e czy nie. Od środka z zamku widać sprężynkę. Czy ona odpowiedzialna jest za mechanizm otwierania? A może ma ktoś schemat jak jest zbudowany taki zamek? To by mi bardzo ułatwiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w B3 jest podobnie jak w B4 - wejdź do bagażnika od środka, otwórz plastikową klapkę którą będziesz miał po lewej stronie. Włóż rękę i szukaj ;) Jest metalowe cięgło, jak pociągniesz powinien się otworzyć. Możesz poświecić latarką to zobaczysz co tam się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale juz sobie poradziłem :) Miałem zrobiony taki otwór w plastiku (1,5cm x 1cm) na włącznik elektryczny taki jak jest w lampkach biurkowych. I przez ten otwór dużym śrubokrętem napierałem na bolec, który wychodzi z zamka i gotowe. Teraz jak piszę, to wydaje się takie łatwe, ale zajęło mi to ok.30min. :/ Włącznik elektryczny zrobiłem po to, aby mieć lampeczkę, która świeci z sufitu z tyłu auta, gdyż gniazdo w zamku, które po otwarciu klapy zwierało obwód zardzewiało - mam dziurę w klapie pod szybą i jak deszcz pada, to leci wszystko do klapy. Ale może na wiosnę kupię używaną bez dziur :)

 

---------- Dodano o 14:10 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:09 ----------

 

Aha, okazało się, że cięgno spadło z wodzika przy bębenku. :) Jeszcze raz dziekuję skcrack za zainsteresowanie i odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pytam nie w tym miejscu ale potrzebuję zamka tylnej klapy do b3kombi ,(tego na środku klapy).Jeśli ktoś ma na zbyciu razem z tym cięgnem co idzie od zamka do bębenka to proszę o info na 606853011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie, może nie w temacie ale nieznalazłem czegoś o tym a nowych tematów dodawać nie mogę. Wiec tak w mojej Białej Mewie (1991rok) nie mam wycieraczki z tyłu a mam vw golfa ll (1988 rok) i chciałbym sie dowiedzieć czy "zestaw" z golfa bedzie pasował do passata ? Może ktoś wie. I czy można to zamątować bez przeróbek (na kablach,kostkach)

 

Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo nie będzie pasował z uwagi na inne zamocowanie wycieraczki. W Passacie oś wycieraczki znajduje się w szybie i wycieraczka robi obrót o 180*, a w golfie 2 jest poza szybą i wykonuje obrót o około 120*. Co do kostek elektrycznych nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności