Skocz do zawartości
focusgr

[B5] FMIC montaż - fotostory

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletuje własnie FMIC-a do B5 AFN i mam kilka pytań zanim zaczne to składać.

1. Kolektor będzie z AWX-a, dorabiając złczkę kolektor - rura od IC dorobić podłaczenie pod EGR czy lepiej to olać i zaślepić?

 

2. Można zostawić górną rure ori plastykową z czujnikiem temp. czy lepiej przerobic również na kwasa? ( na średnicy wiele się nie zmieni, więc po co? )

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Parę dni temu robiłem u siebie modyfikacje. Też mam FMIC'a, kolektor ssący od AWX'a, jak również EGR, kolanko gumowe łączące EGR i rurę plastikową, no i rurę plastikową z czujnikiem temp. pow. i ciś. doład. - wszystko od AWX. Sporo rzeźby jest z orurowaniem od FMIC'a, po jednej stronie do turbiny, a po drugiej stronie do tej rury plastikowej. Stary IC wymontowałem.

Dolot spalin do EGR'a lekko zaślepiłem, montując blaszkę z otworę 6 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie zrobic orurowania z aluminium, ktore jest mega lzejsze i tansze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym? Starczy na 216-ki i jakieś 150-155 KM?

 

http://allegro.pl/item630020735_uniwersalny_intercooler_wys_14_cm_od_re5pect.html

 

Mniej dłubania niż z Iweco który ma 20 cm wysokości, bez cięcia belki i zderzaka by chyba weszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prześlij mi na Pw swojego maila, bo mam do sprzedania FMIC przerobiony ze scenica o wymiarach:

szerokość-5cm

wysokość-21 cm

długość-73,5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mniej dłubania niż z Iweco który ma 20 cm wysokości, bez cięcia belki i zderzaka by chyba weszło.

Co do dłubania to wydaje mi się że Ic'ek od iveco pasowałby bez Cięcia przedniej belki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zwalałem zderzaka na dokładne pomiary ale jak widzę IVECO ma 20 cm wysokości a w jednym z postów rogal pisał że wchodzi:

 

Do passata B5:

 

rdzeń długość 60cm, wysokość 15cm, grubość 6-7cm

boczki najlepiej aluminowe - jeden do 10cm długości

mocowania od góry do alu belki zderzaka

rury fi 50-52 z kwasówki

 

Więc wejdzie 20cm od IVECO bez piły czy nie?

 

---------- Post added at 09:52 ---------- Previous post was at 09:49 ----------

 

Do bory wlazł to do paska chyba też powinien?

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475&postdays=0&postorder=asc&start=30&sid=7dace2f09b060fab17840a4110bbb997

 

Tyle tego niby jeździ a nikt nic nie poradzi konkretnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od IVECO jaa mam ALE !! dla zupelnego efektu estetycznego, musialem przerobic boczki ICeka. IVECO ma wyjscia pod katem a potrzeba "nawprost" zeby sie ladnie schowaly za zderzakiem. Poza tym plastikowe boczki wytrzymaja malo barow...mysle ze max do 1,9 bara. Ja mam dospawane alu boczi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boczki są alu w IVECO... przynajmniej w tym o którym myślę

 

http://www.allegro.pl/item622059077_intercooler_iveco_daily_od_2001_w_gore.html

 

---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 10:49 ----------

 

ZUSE, wchodzi pod belkę bez cięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK :)

 

ALE jak sam zobaczysz IC od IVECO ma podlaczenia "pod kate" i rury odstaja do przodu, dzialac TO dziala, ALE kratek w zderzaku juz nie wsadzisz. Poza tym bedziesz musial wyciac, w zderzaku, mocowania do halogenow.

DSC01989.JPG

DSC01984.JPG

DSC01985.JPG

Edytowane przez zuse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele razy pisalem jaki IC jest wystarczajacy do 300KM. wystarczy poszukac. W tej chwili chinskie IC sa tak tanie ze nie warto zaprzatac sobie glowy jakims IC z dostawczaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie "chińskie" a co się kojarzy z tą chińszczyzną? oni tylko co niektóre zupki mają dobre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie zrobic orurowania z aluminium, ktore jest mega lzejsze i tansze...

podepnę się pod pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie na zachodzie orurowanie wykonuje się z aluminium T6 bo jest o wiele trwalsze i co najwazniejsze lżejsze od stali nierdzewnej. Z kwasówki to chyba do tira... Różnica w wadze na całym setupie jest znaczna i da się ją odczuć przy ostrym skręcaniu np na rondzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się bawił w w montaż FMIC'a wB4 1.9 TDI GT? jakieś rady, wskazówki? Czy z Iveco też będzie pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie wymiary ma ta chlodnica powietrza od Iveco daily?

te chlodnice sa aluminiowe?

ogolnie moze ktos napisac jakie wymiary IC (od ilu do ilu cm) by byly najlepsze do passata 1.9 tdi b5fl awx??? optymalna szerokosc i wysokosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 1.8T zmieśćcił się (600x300x75) to i w 130 powinien :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem już pomiary i optymalny rozmiar bez rzeźby i z pełnym nawiewem z kratek zderzaka to 65 szer. /15 wys/ 6,5-7 wys.

Iveco ma 20 wysokości i bedzie coś trzeba podcinać, albo zderzak albo alu belka. W tej opcji co przedstawił ZUSE zastanawia mnie montaż IC z Iveco dlaczego krućce poszły w przód? W linku który dałem wyżej , w Borze zamontowano bez problemu z krućami w tył. Z racji, że ja celuje AFN-em w 150-160KM zdecydoawłem się na nowego chinola 55/14/6,5, który bedzie optymalnie leżał w kratce zderzaka w pełnym nawiewie, nie będę rzeźbił belki i zderzaka i nie będzie groźby, że jak bym przyhaczył o wysoki krawężnik to rozp.... IC-ka.

W tym tygodniu będę miał IC, rury już mam, spawanie TIG-iem uzgodnione, jak złożę to zdam relację i fotki dla potomnych.

Edytowane przez focusgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waszym zdanie ktory lepiej zalorzyc ten:

http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=344

czy lepiej ten:

http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=343

to jest tylko roznica 4 cm wysokosci ale trzeba bedzie zezbic belke jest sens zakladac ten wiekszy czy zakladac ten mniejszy wasze opinie mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś w stylu 2 , bo bałem się o dużego laga po zmianie IrCa (większa zdecydowanie objętość w dolocie do kolektora) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności