Skocz do zawartości
kokos363

Problem, szyby sie otwieraja po przytrzymaniu kluczyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem ze jak zamkne szyby z kluczyka to sie zamykaja a jezeli od razu po tym otworze kluczykiem to szyby sie otwierją, co jest? Kupilem na allegro centralke do zamka centralnego zeby chodzil z pilota (pneumatyczny) i posiada ona impuls 0,5s oraz 3s. Jezeli ustawiony impuls jest na 3s to gdy zamkne z pilota to szyby sie zamykają z ryglami ale jak otwieram drzwi z pilota to szyby sie uchylaja, co jest? Teraz utawiony mam ciagle impuls 0,5s zeby tylko rygle sie zamykaly bez szyb. Czy da sie jakos przerobic modul komfortu zeby tylko domykał szyby bez otwierania? Problem sie dzieje w Passacie B4 1,9TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość impulsu ustawiasz jednocześnie na zamykanie i otwieranie, więc gdy ustawiłeś na 3s to tak jakbyś zamykał kluczykiem przez 3 sekundy i tyle samo otwierał. Niestety w sterowniku który kupiłeś raczej nie ma możliwości żeby ustawić różne długości impulsu dla zamykania i otwierania. Niektóre sterowniki mają specjalny kanał do domykania szyb, w którym impuls trwa na przykład 25s. Ty najwyraźniej takiego nie kupiłeś, zresztą ja też nie :) Myślałem jeszcze żeby wykorzystać drugi kanał, ten co jest do otwierania klapy, ale tam sterowanie jest minusem i należałoby zastosować przekaźnik. Jak będę miał chwilę czasu to sprawdzę jakiej długości jest impuls na tym drugim kanale i jak się go wyzwala i wtedy będę kombinował z przekaźnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da sie jakos w tym module komfortu wyłączyć / wylutowac zeby nie dalo sie otwierac szyb z kluczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wpiąłeś się w nie ten kabelek albo w B4 była już możliwość tak jak w B5 (z oryginalnym pilotem) że po dłuższym trzymaniu guzika w pilocie szyby jechały w dół przy otwieraniu i do góry przy zamykaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko takie jak w opisie seryjny centralny i elektryczne szyby i jest tak jak w B5 jak przytrzymam przycisk np. zamykania to się szyby domykają i odwrotnie. Kolego, a sprawdz co się bedzie dziać jak ustawisz impuls 0,5 sek i przytrzymasz guzik na pilocie po zamknięciu drzwi, może bedzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli przytrzymam na impulsie 0,5 to zamkna sie drzwi i nic dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli przytrzymam na impulsie 0,5 to zamkna sie drzwi i nic dalej...

 

I nic dalej nie będzie się działo, bo w uniwersalnym sterowniku długość impulsu sterującego nie zależy od czasu przez jaki przytrzymasz przycisk zamykania w pilocie tylko od ustawienia zworki. Jeśli ustawiłeś na 0,5s to możesz trzymać nawet godzinę a dłuższego impulsu nie będzie :) Co najwyżej zostanie powtórzony impuls długości 0,5s. Nie wiem jak wygląda płytka sterownika, bo nie rozbierałem jeszcze, być może da się w prosty sposób przelutować ścieżki od zworek żeby na zamykanie był impuls 3,5s, a na otwieranie 0,5s. Najprostszym sposobem chyba będzie sprzedanie tego sterownika co masz i kupienie drugiego ze specjalnym kanałem do domykania szyb (o wydłużonym impulsie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma. U mnie jest dokładnie tak samo. Jeżeli zamknę i zaraz otworzę to szybki trochę się uchylają.

Zresztą spróbuj zamknąć kluczykiem i zaraz otworzyć. Będzie dokładnie tak samo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodze się z wroobelkiem:) te auta tak maja ! jak zamkniesz z kluczyka szyby i zaraz chcesz otworzy to szyby CI sie tez otwieraja ! jak trzymasz kluczyk na zamkniecie szyb to potem musisz kolo 15 sekund poczekac az pompka centralnego jeszcze raz sie "domknie" wtedy otworzysz drzwi normalnie już bez opuyszczania się szyb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności