Skocz do zawartości
Gość lamadeusz

Bład 01314, 18074, 16685, 17664 Brak komunikacji -instalacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lamadeusz

Witam

Posiadam paska B5 (3BG) 2001r 1,9 TDI 130KM przebieg 210000 km.

 

Autko pracuje pieknie do czasu kiedy silnik nie osiagnie temp 90 stopni, wtedy zaczyna szarpac i nie ma mocy rechocze jak traktor i trzesie całym autem (jeden z cylindrow nie pali ,na to mi wyglada).

 

Kupilem go tydzien temu, poprzedni wlasciciel powiedzial mi ze wlał mu ropke nieznznego pochodzenia i od tego czasu zaczely sie problemy. Ropa ta napewno była jakas trefna bo w innym aucie tego samego czlowieka wystapily podobne problemy. Wtryskiwacz był już czyszczony i wymieniane jakies jego elemety tak mi powiedział , ale usterka nie ustaje. Po Diagnostyce VAG pokazal:

 

address [01]

18074 Vale for pump-jet: cylinder1(N240):electrical malfuncion

16685 cylinder1 misfire detected

17664 engine coolant temp sensor (G62) open or short to plus

 

address [17]

00779 outside air sensor (G17)

01314 engine control module

 

Co z tym można zrobic i czy to poważna usterka, wystarczy wymienic tylko wtryskiwaczna na nowy, co powinienem zrobic.

 

 

Tak poza tematem wczesniej mialem passat B3 z 88r 1,8 na gazie okolo200000km autko rewelka zero usterek super.dlatego zdecydowalem sie na troszeczke nowszego i jestem szczerze zawiedziony .no ale to tylko moja opinia bo chyba zle trafilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymień czujniki:

Czujnik temperatury silnika jest do wymiany (G62)

Uszkodzony czujnik lub połączenie kablowe do czujnika - podaje nieprawdłowe dane do komputera sterującego silnika. w razie czego dostaniesz w InterCarsie około 65zł (przydało by się go sprawdzić czy jest OK.

 

Czujnik temperatury zewnętrznej (G17) ale jego na razie nie wymieniaj bo może być OK - błąd może być spowodowany brakiem komunikacji 01314.

Potem zajmiemy się resztą.

Zastanawia mnie ten wtryskiwacz - ??? Podejrzewam wymianę ale najpierw elektryka/elektronika. Gość chyba ci czegoś nie powiedział do końca bo gówniane paliwo by jakoś przepalił (z wielkim trudem/dymem) ale po nalaniu dobrego paliwa i wymianie filtrów powinno wrócić do normy - to nie te błędy !!!

 

Wytyczne serwisiwe błędu 01314

Komputer sterujący silnikiem

- brak komunikacji.

 

Możliwe przyczyny usterki:

Nieprawidłowy odbiór danych z komputera sterującego silnikiem poprzez magistrale danych BUS napędu.

 

Możliwe objawy:

Nieprawidłowe zachowanie się samochodu podczas jazdy (szarpanie przy przełączaniu biegów, uderzenia przy zmianie obciążenia Brak regulacji dynamiki jazdy.

 

Sposób naprawy:

- odczytywanie bloku wartości mierzonych

- odczytać pamięć usterek - wykasować usterki

- sprawdzić według schematu elektrycznego magistralę danych do komputera

sterującego silnikiem.

 

Najpierw radził bym Sprawdzić wszystkie wiązki (wtyczki/kostki i połączenia elektryczne) prowadzące do komputera sterującego silnikiem. przeczyścić styki lub wymienić na nowe. a Jeśli będą bardzo skorodowane wymienić odcinek wiązki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamadeusz

Sprawdzilem wszyskie wiazki kable kostki i przewody i nic to samo, w czwartek jestem umowiony w warsztacie (szpece od diesla VW,zobaczymy). hmmmmm temp silnika jest 90 stopni wskazuje ok chyba ze sygnal do kompa wysyla przeklamany. Gdzie mam szukac ten czujnik moze nie laczy mam nadzieje.

 

W chwili obecne jestem w Anglii koszty troche wieksze, tylko ze tutaj o dobry warsztat to jak szukanie igly w stogu siana to mnie martwi.

 

Sprawde jeszcze raz przewody bo chyba sam tylko tyle moge zrobic wielkie dzieki zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj... trzeba było od razu napisać UK. Zreszta wiem dobrze że tam znaleźć dobry warsztat to jest prawie nie możliwe - chyba że ASO.

 

Wiesz co może jakoś sobie poradzisz - zacznij od przeczyszczenia styków komputera i wszystkiego w okolicy, bo błąd główny, reszta błędów może być związana z nim.

 

Wytyczne serwisiwe błędu 01314

Komputer sterujący silnikiem - brak komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamadeusz

Dzis przelom pojechalem do mechanika na umowione sopotkanie ale okazalo sie zamkniete(pozostawie bez komentaza). Oczywiscie polowe drogi jechalem na 3 cylindrach jak zawsze kiedy silnik zlapie okolo 90 stopni.

 

Po pocalowaniu klamki u mechanika dopalam silnik az tu nagle patrze a on tyka tak jak powinien, zdziwiony powoli odiechalem pewien tego ze to tylko chwilowe i zaraz znowu zacznie przerywac ale nie, zrobilem okolo 100km i dziala.

 

Dodam tylko ze przed tym "szczesliwym odpaleniem" wykonalem nastepujaca czynnosc : przekecilem zaplon i zaczolem naciskac pedal gazu naciskac go i przytrzymywac zupelnie niewiedziec czemu, po czym odpalilem i od tej pory dzialal, zobacze co bedzie sie dalej dzialo nie mam cojecia o co biega.

 

Mam nadzieje MARKU ze to to co pisales, ze cos nie laczy ale to sie okaze. pozdro i dzieki za wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamadeusz

Witam Problem rozwiazany brawo dla MARKA.

 

Pojechalem do warsztatu wreczylem im wydruk z VAG z bledami, bardzo sceptycznie do tego podeszli ale powiedzieli ze sprubuja to naprawic. Udalo im sie okazalo sie ze jakies przewody przy wtryskiwaczach jeszcze raz wiekie Dzieki Marku, zasugerowalem im ze moze cos nie laczyc zeby wszystko sprawdzili dokladnie. Dodatkowo jeszcze wyskoczyl ten czujnik temp. ale to male piwo wymienie w tym tygodniu.

 

Zmienilem rowniez ustawienia na liczniku poniewaz mam angielska wersie passata mialem nieszczesne mile a spalanie w galonach, teraz jest wszytko po europejsku, czyli kilomety spalanie w litrach na 100km itd.. tylko ta kierownica ..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tommo

Witam, pokrótce przedstawie problem

 

mój pasek zaczął zamulać po pzekroczeniu pewnych obrotów, raz jest to 4 tys, innym razem 2,8 ; 3,2 lub 3,4 - ogólnie nie za każdym razem przy tych samych.

Efekt jest taki, że np. na trójce ciągne do 4 tys. i robi się mół, daje 4 bieg - jedzie normalnie a od 2800 obr/min znów mół, daje 5 i znów przy niższych obr. normalnie. Jeżeli zgaszę silnik i odpale ponownie problem ustaje, aby znów powrócić po przekroczeniu jakiejś tam prędkości obrotowej (nie koniecznie takiej samej jak poprzednio)

Spróbowałem go przegonić bez deptania do wysokich obrotów i bez większych problemów doszedłem do prędkości 180 km/h (to chyba dobrze)

 

Byłem u kolegi na podłączeniu pod amatorski VAG-COM i znalazło mi pare błędów w tym jak stwierdził najistotniejszy (w dziale 17 ?) 01314

 

Nie chciał dać się usunąć, a komp pokazywał, że błąd pochodzi od elementów fabrycznie opisanych jako

VWZ6ZOY1552514 i WSC79120

 

Czy ma ktoś z was passatozaganiaczy możliwość podania mi 100 % o które elementy (prawdopodobnie wtyki) może chodzić

Z góry dzięki (punkcik gwarantowany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01314 - komputer sterujacy silnikiem - brak komunikacji.

-> sprawdź stan przewodów i kostek na połączeniu do komputera sterujacego i przy silniku

 

tommo - a poza tym, ciut wcześniej - miałeś ten błąd opisany :kijemgo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tommo

A jeżeli po odłączeniu kompa, wszystkich kostek dookoła, przekażników, bezpieczników itp . gaśnie tylko na chwile i ponownie zapala się kontrolka poduszek pow. na zegarach? Da się to jakoś skasować bez użycia VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz pozbyc się tego błędu, to może byc uszkodzona taśma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tommo

Tzn. VAG nie próbowałem, acz ygdzieś tam w okolpicy kompa i pozostałyh urz adzeń które tm czyściłem jest ta taśma albo mjakieś ustrojstwo sterujace poduszkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem bo cos mi auto zaczeło przerywać i wtedy zapala sie kontrolka ESP chodzi jak traktor wtedy i mam pytanko jak sie sciaga te wtyczki na pompowtryskiwaczach aby podgiąć bo słyszałem ze top moze byc tez przyczyna nie chce ich uszkodzic czy tylko pociagnac bo probowałem i ciezko ja wyciagnac nie chce zejsc. I co moga oznaczać te błedy 18074, 16685, 18057.

--- scalone ---

Słuchaj... trzeba było od razu napisać UK. Zreszta wiem dobrze że tam znaleźć dobry warsztat to jest prawie nie możliwe - chyba że ASO.

 

Wiesz co może jakoś sobie poradzisz - zacznij od przeczyszczenia styków komputera i wszystkiego w okolicy, bo błąd główny, reszta błędów może być związana z nim.

 

Wytyczne serwisiwe błędu 01314

Komputer sterujący silnikiem - brak komunikacji.

 

 

Witam mam mały problem bo cos mi auto zaczeło przerywać i wtedy zapala sie kontrolka ESP chodzi jak traktor wtedy i mam pytanko jak sie sciaga te wtyczki na pompowtryskiwaczach aby podgiąć bo słyszałem ze top moze byc tez przyczyna nie chce ich uszkodzic czy tylko pociagnac bo probowałem i ciezko ja wyciagnac nie chce zejsc. I co moga oznaczać te błedy 18074, 16685, 18057.

Edytowane przez lukasz3724
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie odpala auto.

Pojawiają mi się tylko dwa takie same błędy 01314 w instruments (17) i can geteway (19).

Nie sprawdziłem czy wyrzuca dopiero po próbie odpalenia, czy już przy zapłonie.

Mam odcięcie zapłonu. Wygląda na to, że odcięcie działa, bo przy włączonym kontrolka świec żarowych się nie zapala.

Jak wyłączę to kontrolka świec pojawia się i pompa paliwa w baku załącza się.

Odczyt bloków w sterowniku silnika jest możliwy.

Autem nie jeździłem przez tydzień.

Parę dni temu wymieniłem tylko czujnik ciśnienia doładowania, ale po wymianie nie sprawdzałem i nie odpalałem auta,

a wczoraj próbuję odpalić i lipa.

 

Jakiś bezpiecznik czy przekaźnik sprawdzić?

Co jeszcze?

Edytowane przez Abe's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pominąłem odcięcie zapłonu.

Błędów przy zapłonie i po próbie rozruchu nie ma.

Auto dalej nie odpala.

Zaczyna mnie to irytować tym bardziej, że stało się to nagle bez wcześniejszych objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzie moge znalesc elektroniczny modul sterujacy praca silnika i jak go sprawdzic ewentualnie naprawic

 

Passat b5 2000 r benzyna

 

Podlaczalem skrzynie basowa do plusa ale przy ciagnieciu kabla od akumulatora do skrzyni doszlo do zwarcia (wiem powiniem go odlaczyc ale juz po fakcie) podlaczylem auto do komputera i jest blad. auto normalnie kreci tylko niechce zaskoczyc. ma ktos jakis schemat gdzie moge znalesc ten modul ?

 

01314 - Elektroniczny modul sterujacy praca silnika - brak komunikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam mały problem w passacie b5 1.9 tdi 110km rok produkcji 1999, otóż po podłączeniu vaga wywaliło mi błąd 01314 brak komunikacji. Da się go skasować ale powraca z powrotem. Zaznaczę że są one w (19) Can Gateway i w (17) instruments. Autko odpala normalnie itp, tylko mam wrażenie że chyba więcej odrobinę pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności