Skocz do zawartości
Kamilloo02

Problem z el. szybą kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy pasków.Pomimo przeszukiwania forum nie znalazłem podobnego problemu do mojego, a mianowicie kiedy otwieram przednią szybę kierowcy(Passat B5, szyba elektryczna) to otwiera sie ona tylko do połowy i staje.nie wiem co sie dzieje:confused:.a kiedy ją zamknę to idzie do góry i po dojściu do końca automatycznie idzie znowu w doł ale tylko do połowy.Proszę o pomoc, z góry dzieki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Widziałem juz taki problem . Rozkręć tapicerkę na dwiach kierowcy i popatrz czy nie podeszedł jakiś kebelek albo coś innego kawałek plastiku na tor zjazdu szyby w dół . passkom wgrywają czujki jeśli coś stanie na drodze szyby to się ona automatycznie cofa dla bezpieczeństwa . Wiem bo zainstalowałem kiedyś rolete na tylnie prawej szybie i jak się szyba zamykała natrafiała na przeszkodę nie dotykała uszczelki i sie cofała . Możliwe że od wstrząsów na polskich drogach coś wypadło i natrafia na to szyba . A jak nie do sprawa VAGA i elektronika wariuje ale to już kompa czeba podpiąć czy nie wyskakuje błąd w module komfortu . Pozdrowienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz na jakiś czas akumulator, powinno pomóc - szyby mają coś w rodzaju pamięci. Tylko uwaga przy seryjnym radiu, lepiej żebyś miał kod żeby go później odblokować.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podnosniku szyb jest czujnik "zakleszczenia palcow" cos go wzbudza. rozbierz tapicerke i zerknij, czy "COS" nie zakleszcza sie w szybe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuze, dobrze napisałeś - "palców", ale już w mniejszym stopniu "głowy". Nie chcę nikogo w prowadzać w błąd, ale sterownik podnośnika liczy sobie ilość obrotów siłownika. Pod koniec jest bardziej czuły na ich spadek/zatrzymanie niż po środku (łatwo to sprawdzić). Odpinasz akumulator, kasujesz mu pamięć i problem powinien zniknać.

 

Musisz zrobić później jeszcze jedną ważną rzecz. Po odpięciu akumulatora, wkładasz klucz w zamek kierowcy (o ile działa), może być też bagażnik lub drzwi pasażera. Przytrzymujesz go przez chwilę w pozycji otwarte aż wszystkie szyby (elektryczne) zjadą do samego dołu. Później jeszcze raz trzymasz do oporu w pozycji zamkniętę aż się zamkną. W ten sposób sterownik nauczy się skrajnych położeń.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach przypomnienia, żeby otworzyć szyby z kluczyka (po odłączeniu akumulatora) trzeba na nowo zakodować tę opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zuze

 

 

zuse !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo panowie za info.Jestem wdzięczny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności