Skocz do zawartości
konjo

[3BG] Problem po demontażu boczku drzwi przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem szukałem i nie znalazłem :)

 

Otóż postanowiłem dobrać się do przednich głosników od strony kierowcy, bo czasami wysokotonowy nie kontaktuje, a jak się lekko pacnie drzwi, to załapuje. No, a żeby to zrobić, trzeba zdjąć boczek drzwi. Zrobiłem to zgodnie z instrukcją znalezioną na forum. Nie znalazłem nic ciekawego (jak na złość twitter działa bez zarzutów :)).

 

Ale.

 

Po założeniu boczku - od razu zaznaczę, że podpiąłem wszystkie kable jak trzeba i nic nie urwałem (tak mi się wydaje przynajmniej) - komputer sygnalizuje mi otwarcie drzwi, nie mogę otwierać szyb nawet jak pójdę do tyłu i tam próbuję otwierać, nie działa składanie lusterek, nie działa otwieranie wlewu paliwa i bagażnika i co najważniejsze nie działa zamykanie i otwieranie samochodu z pilota.

 

Muszę przyznać, że trochę się przestraszyłem. Czy po takiej operacji zdjęcia boczków trzeba coś w komputerze ustawić? Co może być problemem?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po założeniu boczku - od razu zaznaczę, że podpiąłem wszystkie kable jak trzeba i nic nie urwałem (tak mi się wydaje przynajmniej) - komputer sygnalizuje mi otwarcie drzwi, nie mogę otwierać szyb nawet jak pójdę do tyłu i tam próbuję otwierać, nie działa składanie lusterek, nie działa otwieranie wlewu paliwa i bagażnika i co najważniejsze nie działa zamykanie i otwieranie samochodu z pilota.

 

sprawdź czy rzeczywiście wszystkie wtyczki powpinałeś jak należy oraz czy nie padł podczas rozłaczania/podłączania żaden bezpiecznik

niczego nie trzeba kodować po zamontowaniu boczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputerze nic nie musisz ustawiać. Zdejmij tapicerke z drzwi i sprawdź czy na pewno wszystkie wtyczki masz podpięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki podpięte mam wszystkie i sprawdzałem to dwa razy - byćmoże jest to właśnie kwestia bezpiecznika, co zaraz sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napewno kwestia bezpieczników. Jest jeden, który odpowiada za to wszystko co wypisaleś.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. No i oczywiście problemem był bezpiecznik 10A...

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

 

 

----

Zapomniałem dodać - temat do zamknięcia.

Edytowane przez konjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności