Skocz do zawartości
carere

początek końca koła dwumasowego ?

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy, drodzy forumowicze, czy możliwa jest wymiana koła dwymasowego w warunkach garażowych i czy muszę wyciągać całkowicie silnik. I jakie są ceny kół dwumasowych. Mam takie objawy, na biegu jałowym jest taki dźwięk jak by się tłumik urywał są takie dziwne drgania przenoszone na całe auto a gdy nacisnę gaz tylko delikatnie wszystko cichnie i elegancko pracuje, puszczam gaz i znowu to samo drganie, gda wrzucam jedynkę puszczam sprzęgło zaczyna trzęść silnikem jakby poduszka się oberwała ale to chyba nie to??????????????? Ja stawiam na koło dwumasowe ale nie mam się kogo poradzić co to może być pomożecie???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego podobne objawy wystepuja jak plecionka na tlumiku jest zuzyta.

sprawdz pierw to;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego carere . Proponuje zaczac od sprawdzenia łacznika - plecionki. A co do cem kół dwumasowych to rozpietosc cen jest duza. Ceny zaczynaja sie od 1200 zł do 2400 zł. Dwumasa powinna wytrzymac dwa komplety sprzęgła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w warunkach garażowych teoretycznie da się to zrobić... jakbyś miał ze dwa podnośniki umożliwiające podlewarowanie skrzyni w trakcie jej odkręcania (przy założeniu że auto będzie stało na kobyłkach, bo musisz odkręcić półosie, a to ciężko zrobić jak auto stoi na kołach).

 

Przede wszystkim wejdź pod odpalony samochód (na podnośnik go, albo do kanału) i posłuchaj... jeśli masz rozwalone koło dwumasowe, to bez trudu zlokalizujesz dźwięk wydobywający się ze skrzyni biegów... połóż rękę na skrzyni i "poczujesz" o co chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam ten sam problem co Ty to nie dwumasa tylko tak jak pisza koledzy "Łączmik elastyczny tlumnika" rob tak wjedz na kanal i popusc na drodku tluminka metalowy łącznik tlumnik przestanie wibrowac.Jesli przestanie a tak pwinno byc to masz do wymiany tak jak ja ten łacznik.Koszt tego lacznika od 70-100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma passata 2003 i ma podobne obiawy, ale...

silnik normalnie pracuje, ładnie cichutko, na wolnych obrotach nic sie nie dzieje, nic nie stuka, ale gdy rusza powoli na 1 to trzesie całym aautem.

to dwumas czy jest mozliwosc ze to lacznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mariano2004

to jest kolego kolo dwumasowe

 

a tutaj cos wiecej na temat http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=48528&page=2

 

ja zakupilem sprzeglo i kolo u kolegi z forum @_Piter_, ma konkurencyjne ceny i szybka wysylka kurierem ( cena z kurierem i tak wychodzi duzo taniej , jak bym mial kupic w sklepie )

Edytowane przez piotr555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr555 Ile Cie wyszedl koszt naprawy?

dwumas kupiles nowy czy uzywka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w linku ktory podalem ,w wczesniejszym poscie ,napisalem co ile kosztowalo ,i oczywiscie nowe zeczy ,bo kupowac dwumas uzywany ,to naprawde musi byc z pewnego zrodla ,bo czasem mozesz kupic taki sam jaki wymieniasz ,lub pochodzi z miesiac i go trafi :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności