Skocz do zawartości
--==tomolo==--

wywala olej przez uszczelke filtra oleju

Rekomendowane odpowiedzi

witam. silnik 1.8 ABS. jaka moze byc przyczyna takiego zjawiska,ze po porannym odpaleniu wywala olej pod duzym cisnieniem przez uszczelke filtra oleju ( filtr jest dokrecony prawidłowo). w tym czasie silnik pracuje bardzo nie rowno i kopci na niebiesko. podczas odpalania nie rowno kreci rozrusznikiem, po uzupelnieniu oleju wszystko wraca do normy. przebieg 320 tys. na cieplym silniku nie ma przedmuchow i nie kopci . silnik jest dosc zwawy . slychac lekkie stukanie , prawdopodobnie z okolic wału.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby prawidłowo był dokręcony to by uszczelką oleju nie wywalało. Wiec albo jest źle wkręcony albo nie od tego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że ktoś nie posmarował poprzedniej uszczelki i się przykleiła , i w tym momencie masz 2!!

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ,ze wszystko jest ok. filtr i uszczelki wszystko przez mechanika zrobione jak nalezy. a pomimo tego olej gdzies napotyka bardzo silny opór , ze az wywala uszczelke z tego rowka w filtrze i przez ten otwor leje olej pod dużym ciśnieniem. w ok 30 sek. 3 litry oleju na ziemi. po ponownym przykreceniu filtra do silnika , poprawieniu uszczelki i dolaniu oleju jest ok.

mechanik rozklada rece i chce wymieniac (remontowac) silnik. twierdzi ze poszly pierscienie i cisnienie idzie w doł do oleju.

lecz jak odkrece korek wlewu oleju to nie ma zbyt duzego przedmuchu nawet nie zrzuca położonego tylko korka.

mam juz nowy filtr wiec go dzis zakladam i zobaczymy co bedzie. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej marki filtrze tak Ci olej wywala :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierzył ten mechanik wartość ciśnienia??? warto wiedzieć jakie jest, filtr tu nie jest sprawcą problemu, bowiem jeśli zatyka się wkład filtrujący wzrasta ciśnienie i otwiera się zawór przelewowy - skutkiem tego olej przepływa bez oczyszczania - tak się dzieje np. gdy odpalamy auto na 30 stopniowym mrozie. Znając wartość ciśnienia i charakterystykę pracy właściwego dla tego silnika filtra diagnoza byłaby łatwiejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy człowiek słyszał o tym jak filtr potrafi napsuć krwi...

nawet na forum jest temat i zdjęcia jak niby działa ten zawór w filtronie:mad:

Ja miałem tez problemy z olejem przez filtrona, myślałem ze zatłukę mechanika, bo chciał już remontować silnik:kosci:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo zaczołbym od pomiaru cisnienia, wtedy mozna diagnozowac dalej ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie wina lezala po stronie filtra oleju. wymienilem na inny i na razie jest spokoj. jak by sie cos dzialo to jeszcze napisze. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dokladnie to samo.Zły filtr Ci sprzedali +uszczelka wadliwa moze byc.nie zareklmujesz tego,zmien sklep.

 

---------- Post added at 10:57 ---------- Previous post was at 10:56 ----------

 

Ups kolega mnie wyprzedil z odpowiedzia.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w 1.8 ale w 2.0 2E na śrubie na którą nakręcam filtr jest nakrętka która ściska tą blaszana puszkę nad filtrem i ona lubi się popuścić przy wykręcaniu filtra a potem nie można dociągnąć filtra , dlatego trzeba zawsze przy wymianie oleju kontrolować czy nakrętka jest dokręcona, ja tak miałem , pół silnika mi zachlastało.

068.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności