Skocz do zawartości
freeman67

golf IV wskaźnik temp ciągle leży

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

było sporo o wskaźniku tem w pasatach ale ciekaw jestem czy w golfie jest to samo. Silnik 1,9tdi 110KM. kupiony kilka dni temu. wskaźnik tem ciągle leży. mechanik twierdził że to jakiś czujnik i wymienił ale nie pomogło. co to może jeszcze być. czy termostat czy coś jeszcze. z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba coś źle spojrzałem ale nie znalazłem golferka z takim silnikiem i sprawdziłem podobny, chyba, że to swap ;)

mechanik twierdził że to jakiś czujnik i wymienił ale nie pomogło

... na pewno czujni chłodziwa, jeśli wymienił ? ;)

obstawiam brak przejścia - instalacja - najpierw sprawdź tak jak poniżej:

dddn.th.jpg

ddd2.th.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy termostat ma wpływ na to?? z tego co mi mówił właściciel auta czujnik wymieniono, dodał że jeszcze że specjalnie go podgrzewali i nie bylo efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy uszkodzonym czujniku wskazówką będzie oszukiwała, przy uszkodzonym termostacie wskazówka w zimie ok 70 *C a w lecie niemalże idealne wskazania. Obstawiam uszkodzony czujnik ale ten na zegary a nie do ECU o ile taki występuje w MK IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, a czy są jakieś błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem bo ja na odległość pomagam właścicielowi auta ale właśnie zasugeruje mu żeby na Vag-a pojechał

 

---------- Post added at 13:17 ---------- Previous post was at 12:45 ----------

 

Właściciel był u elektryka i komp pokazywał błąd czujnika, wyjęto czujnik i sprawdzili go, okazało się że czujnik jest dobry, co może być nie tak że komp pokazuję błąd czujnika i wskazówka woogóle sie nie rusza, czy to coś w zegarach może być nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właściciel był u elektryka i komp pokazywał błąd czujnika, wyjęto czujnik i sprawdzili go, okazało się że czujnik jest dobry, co może być nie tak że komp pokazuję błąd czujnika i wskazówka woogóle sie nie rusza, czy to coś w zegarach może być nie tak??

Jeśli to możliwe, zapytaj o numer błędu. Awaria czujnika wcale nie musi oznaczać jego uszkodzenie, może dotyczyć to również instalacji biegnącej z/do czujnika. Sprawdź dokładnie to o czym pisał jjacekkx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności