Skocz do zawartości
miras82

łącznik stabilizatora B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem takie łączniki stabilizatora ©

moz-screenshot.jpg

widzę, że zamontowane mam nieco inne - inne mocowanie-z główkami

moje pytanie brzmi czy da radę takie coś zamontować. dodam, że mam śruby w komplecie, tylko jak to skręcić? do oporu na sztywno? wydaje mi się, że łącznik po pewnym czasie się zetrze i powstanie luz pomiędzy łącznikiem a wahaczem lub pomiędzy łącznikiem a stabilizatorem?

 

jak sądzicie?

kompletprzzawb5.th.png.jpg

Bez_tytu?u_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie jeszcze stary typ łączników (ze sworzniami kulistymi). Teraz już takich nie ma. Nowe łączniki skręcasz śrubami na "sztywno", tylko że bez tych blaszek na wahaczu- przy nowych łącznikach nie są już te blaszki potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podkładek żadnych nigdzie nie trzeba?

 

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba. Wymieniasz, skręcasz i gotowe. Jest tylko jedno ale-montujesz strzałką na łączniku w kierunku jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, piszczy mi od dłuższego czasu coś w lewym zawieszeniu, wjechałem dzisiaj na kanał i słuchając przy ruszaniu góra dół samochodem trzeszczy z okolic łącznika stabilizatora. Dodam, że trzeszczy tylko przy jezdzie prosto natomiast na skręconych kołach cisza. Czy możliwe że to łącznik stabilizatora czy raczej coś innego? Czy przy wymianie tego łącznika muszę stabilizator czymś podeprzeć żeby wyszła śruba i żeby włożyć nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj śruby łącznika, jak przestanie trzeszczeć to znaczy, że łącznik hałasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc tez motyw z trzeszczacymi sworzniami. Wtedy strzykawka i olej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD lub CX w garść i psikać po kolei w tuleje gumowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie mam do wymiany łacznik stabilizatora ? jaki polecacie do passat b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, że temat tyczy się B5?...

 

Tylko Lemforder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Forumowiczów:-)

Mam problem ze swoim paskiem 1.9 TDI AFN, otóż jakiś miesiąc temu oddałem auto na wymiane tylnych tarcz i klocków o raz przednich klocków hamulcowych, przy okazji zmieniono mi opony z zimowych na letnie:-) Od tamtego czasu z przodu samochodu (po niejednokrotnym osłuchaniu auta podczas jazdy) wydostaję sie irytujący dźwięk któremu podczas jazdy z prekością do piędziesięciu km na godzinę toważyszyło podskakiwanie powyżej 50 podkakiwanie to przechodzilo w drganie. Pierwsze co to wyważyłem koła podskakiwanie i bicie ustało, zapewniono mnie rownież że felgi i opony przednie są proste. Jednak ten okropny dźwięk pozostał, jest to dźwięk przypominający hwieboczące się koło, tzn, tak jakby koło bylo niedokręcone, a wcoraj przy prędkości około 140 km na godzinę znów pojawiły się drgania. Czy może to być łącznik stabilizatora? Dodam że auto modczas mocnego skrętu kołami podczas powolnej jazdy dziwnie się zachowuje wydaje mi się również, jakby troche gorzej trzymało się drogi. Może ktoś miał podobną przyoadłość ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności