Skocz do zawartości
Gość leinad1979

Biegi nie wchodzą przy włączonym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mialem podobny problem. Przed awarią żadnych objawów. I nagle zonk. Na zgaszonym aucie biegi wchodza elegancko. Na odpalonym zaden nie wchodzi. Musze najpierw wbic jedynke i dopiero odpalic auto i mimo wcisnietego sprzegla auto delikatnie rwie sie do przodu. W czasie jazdy moglem wbijac bieg 345 ale z oporem. Najlepsze bylo to ze przy wcisnieciu gazu w podloge autko normalnie przyspieszalo i nie wskazywalo na zuzycie sprzegla. Obstawialem wiec skrzynie.

Przyjazd do garazu na kanal. Kumpel w drodze. Wykrecenie skrzyni i ogledziny sprzegla.

Wynik. Srodek tarczy sprzegla zerwal sie z nitow. Kawalek zaklinowal sie miedzy dociskiem a lopatkami docisku co powodowalo nie wysprzeglanie. Wymiana tarczy, docisku i lozyska oporowego. Tarcza miala jeszcze ok pol zycia przed soba, docisk uszkodzony przez fruwajace kawalki tarczy, lozysko ciezko chodzilo i bylo troche pordzewiale. Zestaw LUKa ze zniżką na warsztat znajomego 601 zl. Bez znizki 1090 zl.

Przy okazji odpowietrzony wysprzeglik.

Mam nadzieje ze komus sie to przyda i nie trafi na smietnik.

Sorry za ewentualne bledy. Pisze na telefonie. Ppozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8T AEB. Nie sądziłam, że mnie to spotka a jednak. Po opłaceniu OC i po przeglądzie pierdyknęło sprzęgło, ale co dokładnie tego nie dowiem się bez jego rozłożenia. Najlepsze jest to, że sprawa zaczęła się po podniesieniu auta na przeglądzie. Przed przeglądem przy dłużej wciśniętym sprzęgle pojawiało się słabe terkotanie, co zostało określone na docisk i spoko mogę jeszcze jeździć, bo nie ma co rozkładać. Ok. Wyjechałam z przeglądu i poczułam olej a biegi ciężko wskakiwały. Nagle, centralnie po przeglądzie. Zamiast wrócić od razu to pojechałam do pracy (przegląd robiłam w czasie pracy). No i tak jeździłam z 2 tygodnie. Raz lepiej biegi się zmieniały, raz gorzej. Pojechałam pod bar mleczny z koleżanką jednego dnia i nie odjechałam. Żaden bieg nie chciał wskoczyć a dojechałam do baru normalnie. **** blada. Wypchnęłam auto. Na wyłączonym silniku wrzuciłam 1. Włączyłam silnik. Szarpnęło czyli nie wysprzęgliło i pojechałam do pierwszego mechanika. Ledwo nim wjechał do garażu. Następnego dnia zaglądam tam a drugi mechanik mówi, że auto jest sprawne. Ja mówię jak to a on, że wszystko działa. Nie ma wycieków, luzów, że biegi chodzą bardzo dobrze. Patrzę na tego drugiego mechanika, któremu oddałam auto i on mówi, że nie wie co jest. Teraz więc siedzę i czytam o objawach pompki, wysprzęglika, łożyska. Nie muszę pompować aby zmieniać biegi a jak się blokują to pompowanie nic nie daje. Nieważne czy auto stoi długo czy krótko - nie ma to wpływu na moment blokowania się biegów. Raz jak w masło raz się siłuję (i to potrafi być bieg po biegu, np. 2 siłuję się, 3 ok, 2 już ok w przeciągu minuty). Pedał sprzęgła zachowuje się normalnie (nie zaczął chodzić ciężko czy super lekko, łapie na tej samej wysokości). Dzisiaj znowu raz miałam akcję, że nie mogłam wrzucić wstecznego, ale za którymś razem poszło. Niestety nie jestem w swoim mieście a u siebie mam świetnego mechanika a tutaj nie potrafią mi powiedzieć co a tak sypać kasą to nie mam za bardzo z czego. Auto przy ruszaniu (jak biegi nie blokują się) nie szarpie. Chyba będę musiała jednak dać sprzęgło do rozłożenia, bo za miesiąc jadę w kolejną trasę i tak ryzykować nie mogę. Jak się dowiem co to dopiszę a tymczasem może komuś coś tu do głowy wpadło z moim przypadkiem.

Edytowane przez Olab3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczepiam się do wątku, z moim problemem. Być może uda się wskazać precyzyjnie przyczynę.

Mój Passat 1.9 ATJ. Wczoraj po cofaniu chciałem wrzucić jedynkę i już żaden bieg nie reagował. Tak jakby nie było sprzęgła. Auto było ciepłe. gasiłem odpalałem, pompowałem i nic. Rano na zimnym też żadnego biegu nie dało się wrzucić. A teraz po południu gdy chciałem go wziąć na lawetę biegi już normalnie wchodzą. Czy to wyprzęgnik przepuszcza?

Dodam, że już od jakiś 20k kilometrów zauważałem, że jak mam na piątym biegu i chcę przyspieszyć na obrotach około 2 tysiecy to tarcza jakby się ślizgała. To chyba oznaka kończącego się sprzęgła?? Co mi proponujecie robić bo aktualnie wszystko działa a zdarza się że robię trasy 200 km i mam trochę obawy, żeby się to nie powtórzyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Passacie Alltracku 1.8 TSI 160KM 2012.r z manualną skrzynią nie wchodza biegi przy włączonym silniku, po wyłaczeniu wchodzą.Wrzuce bieg i włączę silnik to mogę jechać, sprzęgło działa, ale już innego biegu nie można wrzucić. Najdziwniejsze jest to że ma on przebieg dopiero 55 tys. km więc uważam, że za wcześnie na sprzęgło czy dwumasę, tym bardziej ,że nie było żadnych objawów typu piski, wibracje czy stuki .Autko chodziło cichutko, tylko turbina lekko pomrukiwała. Jak myślicie ,co mnie czeka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już wiem co mnie czeka, niestety sprawdził się czarny scenariusz. Wszystko do wymiany tzn. kpl. sprzęgło, łożysko i dwumasa. To jakiś obłęd, auto użytkowałem normalnie, nie ciagałem przyczep ani nikogo. Jeżdzę kupe lat, nie jestem nowicjuszem, jeżdziłem różnymi autami, poprzednio Peugeotem i nigdy nie spaliłem sprzęgła. Auto jest w ASO a VW nie poczuwa się do partycypacji w kosztach. Może ktoś coś doradzi. Pozdr.

W moim Passacie Alltracku 1.8 TSI 160KM 2012.r z manualną skrzynią nie wchodza biegi przy włączonym silniku, po wyłaczeniu wchodzą.Wrzuce bieg i włączę silnik to mogę jechać, sprzęgło działa, ale już innego biegu nie można wrzucić. Najdziwniejsze jest to że ma on przebieg dopiero 55 tys. km więc uważam, że za wcześnie na sprzęgło czy dwumasę, tym bardziej ,że nie było żadnych objawów typu piski, wibracje czy stuki .Autko chodziło cichutko, tylko turbina lekko pomrukiwała. Jak myślicie ,co mnie czeka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecież auto jest jeszcze na gwarancji. Czeka się wizyta u rzeczoznawcy i sąd. Niestety te piękne nowe samochody są zrobione z blaszek po konserwach i kartonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale przecież auto jest jeszcze na gwarancji. Czeka się wizyta u rzeczoznawcy i sąd. Niestety te piękne nowe samochody są zrobione z blaszek po konserwach i kartonu.

 

Jak to na gwarancji? Auto jest z marca 2013r. nie jak błędnie napisałem z 2012r. ale to i tak już po gwarancji (gwarancja jest na 2 lata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o problemach z biegami na nagrzanym silniku. Myślę, że przyczyną może być zatarte łożysko na wale korbowym, w które wchodzi wałek skrzyni biegów. Po ostygnięciu nieco puszcza i zachowuje się normalnie, ale to na krótką metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie lozysko oporowe sie zatarlo i scierlo sloneczko w sprzegle

do wymiany tylko sprzeglo i lozysko prawdopodobnie a nie jak serwic sobie zyczy caly komplet z 2masa

 

jedz do dobrego mechanika i opanuje to w 1 dzien jak bedziesz mial czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa skończona. Diagnoza ASO w Gerlitz wymiana sprzęgła, łożyska i dwumasy. Koszt ponad 2 tys. euro, tj. około 9 tys zł.Horror. Dzwoniłem do ASO w Lubiniu i wycenili części ( oryginały) na 6 tys. zł plus robocizna 1 tys. Zdecydowałem się kupić zamienniki w hurtowni. Wyszło 3,5 tys. zł.za zamienniki SACHS. Za robociznę w Gerlitz zapłaciłem 600 euro, czyli cały koszt to ok. 6 tys. zł. Zabrałem te stare części z warsztatu w Gerlitz i wiecie co? jak myślicie? Tak to też firma SACHS. Tak sobie ASO w Polsce dolicza marżę za "oryginały" które są dostępne w każdej hurtowni. Jeszcze wyjaśnię dlaczego do wymiany była też dwumasa. Otóż była juz w kolorze niebieskawym, a to znaczy, że złapała temperaturę. Są w dwumasie podobno jakieś elementy gumowe i plastikowe i ryzykowne byłoby ją zostawić. Jak widzicie nieżle popłynąłem z kasą w aucie po przebiegu 55 tys. zł i planowo serwisowanym. Poprzednio 7 lat jeżdziłem Peugeotem i nic się nie działo. Coś ta niemiecka technika zawiodła mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , wczoraj wieczorem zaparkowałem auto pod domem i wszystko było ok , dziś rano żona jechała do pracy i pon odpaleniu silnika i jak ruszała coś rąbnęło pod samochodem , nie można było wbić biegu na wył silniku na włączonym wchodziła tylko 4-ka i wsteczny . Zostawiliśmy auto pod domem . Po około 6 godzinach idę do gada i ... wszystko jest znów ok :-0 biegi wchodzą auto jeździ zero stuków nic nie ślizga :-0 Może ktoś z szanownego grona podpowie na co zwrócić uwagę ? Płyn hamulcowy w normie , dwumasy nie słychać ....

Auto z opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , wczoraj wieczorem zaparkowałem auto pod domem i wszystko było ok , dziś rano żona jechała do pracy i pon odpaleniu silnika i jak ruszała coś rąbnęło pod samochodem , nie można było wbić biegu na wył silniku na włączonym wchodziła tylko 4-ka i wsteczny . Zostawiliśmy auto pod domem . Po około 6 godzinach idę do gada i ... wszystko jest znów ok :-0 biegi wchodzą auto jeździ zero stuków nic nie ślizga :-0 Może ktoś z szanownego grona podpowie na co zwrócić uwagę ? Płyn hamulcowy w normie , dwumasy nie słychać ....

Auto z opisu

 

U mnie też nie było słychac dwumasy i nie było żadnych objawów, a okazało sie że wszystko do wymiany. Radzę Ci sprawdzic to w warsztacie żebys nie miał niespodzianki w drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też nie było słychac dwumasy i nie było żadnych objawów, a okazało sie że wszystko do wymiany. Radzę Ci sprawdzic to w warsztacie żebys nie miał niespodzianki w drodze

 

Będą to w stanie sprawdzić jak go podniosą ? , muszą oddzielić skrzynię od silnika ?

 

ps. sprzęgło jak by lżej chodzi , nic nie wibruje ... :-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój problem polega że na włączonym silniku nie mogę w ogóle wrzucić biegu,na wyłączonym wchodzą normalnie próbowałem jeszcze  na wyłączonym silniku wrzucić bieg i odpalić ale odrazu maszyne dusi i gasnie .Może ktoś z szanownych kolegów miał podobny przypadek auto to Vw Bora 1.9 diesel 101 koni napęd na 4 koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpinam się do tematu audi A6 C5 1999r. Na początku problem z wbiciem 1 biegu. Teraz nie da się wbić w ogóle żadnego. Chyba że silnik nie pracuje w tym momencie biegi chodzą płynnie i bez oporów dodam że sprzęgło wymienione było miesiąc temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności