Skocz do zawartości
adam0707

Ile wentylatorów chlodnicy w B4 1.9tdi 1z?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałem się dowiedzieć ile oryginalnie powinno być wentylatorów chłodnicy w passacie b4 1.9tdi 1z bez klimy? jeden czy dwa? bo u mnie jest jeden ale chłodnica i wentylator były kiedyś wymieniane. A z nadejściem wyższej temperatury w czasie jazdy temp. rośnie trochę ponad 90 stopni(w korkach między 90 a 100) a termostat był zimą zmieniany bo nie dogrzewał silnika. Może ktoś wstawił chłodnice i wiatrak od innego silnika?

Edytowane przez adam0707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są dwa wiatraki, klimy też nie mam. Chyba każdy Passat oryginalnie powinien mieć dwa, tym bardziej diesel, jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Pozdrawiam:637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam jeden wiatrak. Problemów z temperaturą nie mam żadnych.

Silnik też 1Z i autko bez klimy.:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile pinów ma ten jeden wiatrak? U mnie wtyczka ma trzy ale gniazdo wiatraka tylko dwa,jednego brakuje.A jak się włączy to na tym szybkim biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy piny, drugi wiatrak jest napędzany paskiem, powinny być dwie prędkości wiatraka. Tak podaje instrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wiatrak do wymiany. Tylko teraz czy kupić taki jak poprzednio tylko z trzema pinami czy dwa z całą obudową?

 

---------- Post added at 09:49 ---------- Previous post was at 09:33 ----------

 

od czego to zależy czy oryginalnie był jeden czy dwa wiatraki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznnie były wersje zarówno z 1 jak i 2 wentylatorami. 2 wentylatory miały wersje na gorący klimat, wyposażone w klimę lub hak, z automatyczną skrzynią biegów, do pracy w ciężkich warunkach i takie tam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. dzięki za odpowiedz. A tak przy okazji to od ilu stopni powinien włączyć się pierwszy bieg wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormo a Ty ile masz wiatraków ? ja mam 2 w moim 1Y...

Kolego jak będziesz wymieniał to wymień sam wiatrak ten zasilany, nie ma potrzeby wymieniania obydwóch z całą obudową. A wymiana sama w sobie jest bardzo prosta, tylko w sklepie dobierz sobie odpowiedni, żeby był 3 pinowy, z dwoma prędkościami, i prowadnicą paska dla drugiego wiatraka.

Ja kupowałem firmy HART jakiś czas temu za 150zł i jest :ok: tak że polecam

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w 1Z mam jeden wentylatorek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie mam jeden to kupie taki sam nowy. Podobno są też dwa rodzaje wtyczek i różnią się kształtem. Kolega ma na sprzedaż używaną obudowę z dwoma wiatrakami z paskiem klinowym(miał klime) ale wtedy bym musiał chłodnice zmienić bo chyba większa będzie do tej wersji na dwa?

Edytowane przez adam0707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie będziesz musiał zmieniać kolego całej chłodnicy :)

zmierz ile ma chłodnica i będziesz wszystko wiedział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no się okaże, tak zrobię, tylko żeby wtyczka pasowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności