Skocz do zawartości
Adamekk

RNS 510 - Kilka podstawowych pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Passata R36 wraz z systemem nawigacji Vw RNS 510.

 

Mam kilka pytań dotyczących tej nawigacji i zestawu głośnomówiącego z nią powiązanego. Jako, że jestem nowy na forum już przeczytałem kilkanaście tematów ale chcę zadać kilka nurtujących mnie pytań których do końca nie umiem znaleźć.

 

W samochodzie mam zestaw głośnomówiący Premium (tak myślę) ponieważ mam uchwyt na komórkę w przednim podłokietniku i klawiaturę wysuwaną z konsoli środkowej.

 

1. Czy telefon może być połączony za pomocą systemu bluetooth czy muszę kupić model do którego mam uchwyt w podłokietniku i za każdym razem go tam wkładać?

2. Czy RNS 510 posiada w sobie dysk twardy na który można kopiować płyty z MP3?

3. Czy RNS 510 posiada możliwość oglądania filmów DVD bądź DIVIX?

4. Czy RNS 510 ma możliwość wgrania polskiego oprogramowania menu?

5. Czy RNS 510 ma możliwość wgrania polskiego lektora?

6. Czy RNS 510 ma możliwość podłączenia graficznego systemu czujników parkowania (teraz mam akustyczny)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Moze byc z bluetooth jesli takowy masz w aucie. Chyba tylko premium mialy wiec wszystko zalezy od tego co masz w aucie.

2. tak

3. DVD owszem ale divix chyba nie ( szczerze to nie probowalem )

4 i 5. nie jestem pewny na 100% ale chyba raczej nie

6. jak najbardziej tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć dlaczego nie umiem wejść na HDD w trybie Media? Jak wkładam CD z MP3 to w menu gdzieś znalazłem "Kopiuj płytę na HDD" ale zaraz po wybraniu tego pisze, że na dysku 0,00 GB Free.

Mapa zajmuje całe 30 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cos jest nie tak. Ogolnie dysk nie ma calych 30 gb jak to z dyskami bywa. Zawsze sie zawyza troche. Mi po wgraniu map na dysk zostalo 18 gb wolnego miejsca. Jak wrzucisz plytke to wciskasz selection i wykakuja foldery ktore nagrales na plycie. Obok kazdego tytulu jest taki maly kwadracik po jego wcisnieciu powinno wyskoczyc okno copy albo play. No a dalej juz powinienes sobie poradzic. Ale dlaczego nie masz miejsca na dysku to nie mam pojecia. Jak przyciskasz przycisk media to powienien przeskakiwac pomiedzy trybami cd-dvd, sd, hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 - system Premium działa w 100% z przypisanymi do niego modelami telefonów,

kopiuje i obsługuje zapisana w telefonie książkę telefoniczną,

lista telefonów podana jest w instrukcji;

łaczy się z telefonem po Bluetooth (chyba z każdym telefonem posiadającym bluetooth);

uchwyt w podłokietniku jest przystosowany do określonego modelu (lub do zbliżonego);

np. do Nokia 3109c (pasuje też do Nokia 6300),

uchwyt służy np. do ładowania baterii telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie widzi ci dysku (nie możesz wgrać mp3 lub mapa działa tylko z płyty) to masz uwaloną płytę główną. próbuję się od prawie miesiąca zgadać z kolesiem który podobno takie rzeczy naprawia. jak się zgadam i mi zrobi to dam na niego namiar.

 

premium działą z telefonami które obsługują technologię rSAP. w praktyce nokie i samsungi... może coś jeszcze ale ja musiałem zrezygnować z mojego k850i na rzecz n95 8GB bo nie gadał... w telefonie musisz mieć włączoną funkcję "Zdalny SIM" czy jakoś tak. no i wyszukujesz telefon za pomocą zestawu a nie odwrotnie.

 

DIVx-y i inne nie działają. działa tylko i wyłącznie DVD video (z DVD AUDIO jeszcze nie sprawdzałem). poza tym DVD (tak jak i np TV) tylko do prędkości 5km/h ze względów bezpieczeństwa. są na allegro przystawki które oszukują navi i można oglądać podczas jazdy. instalacja banalna

można podłączyć zewnętrzny odtwarzacz też przez przejściówkę z allegro (DVD lub np HDD media).

 

polskiego menu w fabryce się nie spodziewaj. może za jakiś czas ktoś zrobi sposobem chałupniczym pl-menu ale na lektora prawie nie ma szans.

 

wizualizacja parktronika jest. trzeba zrobić małą modyfikację ale jest i działa. do tego programowanie VAGiem.

 

na koniec gratuluje niezłego statku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi. Zaraz idę do garażu z instrukcjami obsługi i będę walczył z moimi problemami.

 

Co muszę zakupić aby na wyświetlaczu był graficzny układ parkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To płyta głowna sie uwali pod odłaczeniu dysku? Bo z tego co pamietam ktos tylko odlaczył i juz go nie wykryło więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piosenki na HHD umiem już kopiować, mam 18.96GB wolnego miejsca. Oryginalne płyty DVD czyta bez problemu, DIVIXów nie czyta w ogóle.

Niestety nie umiem połączyć się telefonem komórkowym z zestawem głośnomówiącym, próbuję na wszystkie sposoby z instrukcji obsługi i nic się nie łączy. Telefonu nie wykrywa. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anda2009
Tez to umiem kopiowac al mam mape V 4 i za chiny nie moge jej skopiowac na hdd. Jest ono niepodswietlone i nie wiem jak to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anda: jaką masz wersję nawi, A czy B? słyszałem że z A bywają takie problemy. inna opcja to źle nagrana płyta a w szczególności opis płyty (powinno być coś w formacie CD_xxxx gdzie xxxx to numer kolejny płyty). poczytaj trochę wątek o dodawaniu fotoradarów.

chyba że masz oryginał to coś nie tak z nawi

 

-------------------------------------------------------------

 

adamekk: masz MFA+? kierownicę multifunkcyjną? jeśli nie to zonk bo z samej nawi nic nie zdziałąsz, ale raczej powinieneś mieć. więc po kolei kroki

 

1. wsiadasz do auta z włączonym bluetooth w telefonie (i oczywiście z włączoną funkcją "zdalny SIM")

 

2. na kierownicy naciskasz przycisk z ikonką słuchawki (po lewej stronie dolny przycisk od wewnętrznej strony). na wyświetlaczu pojawia ci się menu zestawu głośnomówiącego.

 

3. wybierasz wyszukiwanie telefonu (po angielsku chyba było "serch phone" czyjakoś tak) i naciskasz ok. o ile dobrze pamiętam to na wyświetlaczu wyskoczy pytanie czy twój telefon jest przygotowany, jeśli nie wyskoczy to sobie spokojnie czekasz aż znajdzie twój telefon.

 

4. jak zestaw wyświetli nazwę telefonu to naciskasz OK na kierownicy. teraz powinien ci wypisać kod dostępu (czy kod sparowania) który musisz wklepać w telefon kiedy ten cię o to zapyta. kod jest w formacie AAAABBBBCCCCDDDD gdzie ABCD to kolejne cyfry na klawiaturze telefonu (za każdym razem inny i może być na przykład 1111 2222 3333 4444 lub 8888 9999 0000 1111)

 

5. jak się już sparuje to zapyta o kod pin (ten który masz na karcie). możesz go już wtedy wklepać z klawiatury która ci się pojawi na nawi ale ja polecam pomęczyć się i wpisać z kierownicy (strzałkami góra, dół, OK) i zakończyć to nie wybierając na końcu OK tylko SAVE (po ponownym podłączeniu do zestawu nie będziesz musiał wpisać pinu ponownie)

 

6. jak już ci się uda sparować to pojawia się rozszerzone menu.

 

nie będę się rozpisywał na jego temat... ważne jest żeby po pierwszym połączeniu (jeśli zestaw sam cię o to nie zapyta) zciągnąć książkę telefoniczną z telefonu na zestaw.

settings -> phone book -> (chyba) update phone book

jak w międzyczasie dodasz jakieś wpisy do telefonu to trzeba to powtórzyć żeby się nowe pojawiły.

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AAAAAAAAAAAAA

WAŻNE

teraz mi to przyszło do głowy.... jeśli nie masz multifunkcji to najprawdopodobniej wykonujesz powyższe kroki nie z kierownicy tylko z tej klawiaturki którą masz na lewo od awaryjnych.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

no i ostatnia sprawa (ale taka zupełnie nielogiczna). jeśli poprzedni właściciel chciał zaoszczędzić/zarobić przy sprzedaży, mógł ci podmienić sterownik zestawu (zestaw).

zestaw znajduje się pod siedzeniem pasażera. wystarczy odsunąć fotel na max do tyłu i zdjąć górny plastik. na czarnej skrzynce masz naklejkę z numerkiem. nie pamiętam dokładnie jaki powinien być ale powinien się kończyć literą A (kojaży mi się xxx xxx 730 A).

 

powodzenia i daj znać jak poszło.

Edytowane przez m3iaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, moim problemem najprawdopodobniej okazuje się telefon. Za chiny nie wiem czy ma możliwość włączenia zdalnej karty sim... Muszę znaleźć instrukcję. Mój telefon to Samsung D980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój telefon to Samsung D980

a jest na liście obsługiwanych przez Premium?

(chyba nie !)

jak nie jest to Samsung D980 powinien działać w ten sposób że można odbierać telefony ale nie "przenosi" karty SIM do samochodu i np. nie kopiuje ksiązki telefonicznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wizualizacja parktronika jest. trzeba zrobić małą modyfikację ale jest i działa. do tego programowanie VAGiem.

A możesz proszę wskazać jakie czynności trzeba wykonać aby mieć wizualizację parktronika? Mam comfortline z zeszłego roku i niestety tylko mi piszczą czujniki. Bardzo chętnie zobaczyłbym je na ekranie. Nieraz jest to przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie, jak sprawdzic jaka wersje mam w swojej NAVI RNS 510? Znalazlem opis:

http://www.my-gti.com/497/volkswagen-rns-510-firmware-upgrade-to-version-1100

Nie wiem czy ten soft bedzie pasowal? Widzialem w nim wiele ciekawych funkcji ktorych ja nie mam. Jaki jest ostatni soft do tej NAVI w wersji EU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dot. Rns510 mianowicie kilka tygodni temu skradziono mi mfd2 i chciałbym włożyć już do mojego paska 2006r rns510.

Są jakieś problemy z podlaczeniem tej nowej navi w miejsce starej?

I słyszałem ze wersja C rozladowuje akumulator w pasku z 2006. Bo "szuka czegoś ale nie umi się połączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zadałem takie oto pytanko:

Czy RNS 510 ma możliwość podłączenia graficznego systemu czujników parkowania (teraz mam akustyczny)?

 

Dostałem odpowiedź, że tak! Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak tą funkcję uruchomić?

Może są jeszcze jakieś ciekawe funkcje które wymagają aktywacji :)

 

Mam również problem z automatycznym blokowaniem się radia, problem polega na tym, że w siadam do samochodu i po uruchomieniu radia pojawia się pomarańczowe menu z prośbą o wypisanie pinu radia. Niestety w dokumentacji nie znalazłem książeczki z pinem i odpuściłem temat. Po ok 1h radio odblokowało się same. Stało mi się tak już kilka razy... W czym możne byś problem?

 

Jak wgrać polskie menu do navi i polskiego lektora do mapy?

 

Nie wiem jaką mam wersje navi, jak to sprawdzić?

Edytowane przez Adamekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem odpowiedź, że tak! Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak tą funkcję uruchomić?

 

Wymienić sterownik przepiąć magistrale CAN tego sterownika. Może nieco wysiłku?

 

Jak wgrać polskie menu do navi

600pln allegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miros

A ja mam następujący problem, wymieniłem oryginalny odtwarzacz na RNS-510 po jakimś czasie od zamontowania navi zaczęła się zachowywać dziwnie, nie włącza się przy odpaleniu auta, przestała się komunikować z telefonem (na przycisku PHONE działa funkcja "mute") nie ściemnia się w nocy i nie da się jej obsługiwać z kierownicy. Po resecie ni się nie zmieniło nawet nie chce wyszukiwać stacji. Warsztat co mi to zakładał nie za bardzo ma czas i chyba ochotę na to zerknąć. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek sprawdź błędy u kogoś z kablem diagnostycznym... i nie tylko na radiu ale też np na gatewayu

 

Cytat:

Napisał Adamekk Zobacz post

Dostałem odpowiedź, że tak! Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak tą funkcję uruchomić?

Wymienić sterownik przepiąć magistrale CAN tego sterownika. Może nieco wysiłku?

 

jest taki przycisk jak "szukaj". napisz OPS

poza tym google też działa...

 

Mam również problem z automatycznym blokowaniem się radia, problem polega na tym, że w siadam do samochodu i po uruchomieniu radia pojawia się pomarańczowe menu z prośbą o wypisanie pinu radia. Niestety w dokumentacji nie znalazłem książeczki z pinem i odpuściłem temat. Po ok 1h radio odblokowało się same. Stało mi się tak już kilka razy... W czym możne byś problem?

 

prawdopodobnie problem z komunikacją. sprawdź wtyk za radiem na początek a jak nie pomoże do kogoś na diagnostykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności