Skocz do zawartości
Gość dyziakd

Felgi - jak sprawdzić rozstaw śrub?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dyziakd

Witam jak sprawdzić jakie ma się felgi rozstaw śrub ?? Czy jest to napisane na feldze.

Pisze bo kupiłem alu felgi i miały być do passata i niestety nie pasują.

Passat 2004; 2.0 TD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozstaw śrub, ET i inne rzeczy na temat felgi są, a przynajmniej powinny być nabite od wewnętrznej strony felgi na ramionach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

tak jak napisłą kolega wcześniej powinny być ale się spotkałem że raz są a raz nie ma. Dlatego podam link do stronki na której jest troche info:

 

http://www.felgi-opony.com/Warto_wiedziec/Felgi_aluminiowe___parametry_montazowe_,1,70,40.html

 

a w załączniku jest to przyrząd do pomiaru rozstawu :P

832052462cf0e45da4179da68e526338500x500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku felg na 4 śruby można to łatwo zmierzyć sówmiarką, jeśli felgi maja 5 otworów to już tylko przyrządem specjalnym. Ja mam piastę jedną starą i według niej mierze sobie. Na niektórych felgach od wewnętrznej strony jest wybity rozstaw śrub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja! Zastanawiam się nad kupnem tych felg ;http://moto.allegro.pl/felgi-alu-alfa-romeo-15-4x98-i1384371883.html

I mam w tej sprawie pytanko czy jest możliwość kupienia.. nie wiem czy tak to się nazywa - pierścieni centrujących? W swoim aucie mam 4x100.

 

I czy oczywiście oprócz tego et i inne pierdoły będą się zgadzać.. żeby to wsadzić do b3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I mam w tej sprawie pytanko czy jest możliwość kupienia.. nie wiem czy tak to się nazywa - pierścieni centrujących? W swoim aucie mam 4x100.

Chyba raczej śruby pływające.

[ame]http://www.google.com/search?q=%C5%9Brub+p%C5%82ywaj%C4%85cych&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a[/ame]

I czy oczywiście oprócz tego et i inne pierdoły będą się zgadzać.. żeby to wsadzić do b3?

Musisz najpierw spytać sprzedającego jakie mają ET i średnicę otworu na piastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam 4x98 można założyć do 4x100 na odwrót już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mint

Nie wiem po co montować 4X98 do samochodu, który ma rozstaw śrub w kołach 4X100. Wiem, że są tacy, którzy uważają, że to bezpieczne ale ciekaw jestem czy tak powiedzą po pierwszym urwanym kole ??? Poza tym na Alledrogo jest mnóstwo kompletów alu na 4X100 w podobnej cenie. W sumie jakby na to nie patrzeć równie dobrze można jeździć na dojazdówkach albo na przykład bez jednej śruby w każdym z kół. Pytanie tylko po co ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zawsze można dołożyć śruby pływające.. Tak na allegro jest pełno alufelg 4x100.. Tylko że większość z nich mi się po prostu nie podoba.. Wolę jeździć już na kołach 98x4 z tymi śrubami niż z jakimiś dziadowskimi felgami do Opla Calibry lub innych tego typu wynalazków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj się ET tych felg i srednicę otworu centrującego, śruby pływające rozwiązały by problem ale to dodadkowe koszty okolo 10zl/szt jak nie wiecej. Uzbrój sie w cierplkiwość i kup najlepiej jakis oryginał VW, seat, skoda, jeśli kupisz felgi do opla tak samo musisz dokupic śruby (5zl/szt) do "stożka", pozatym opel ma otwór centrujący mniejszy o 0.4mm od VW i moze ci sie felga na pieście tak zapiekać że w sumie śruby finalnie nie będą potrzebne:) a koło będziesz musiał ściągać razem z zawieszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze poszukasz to znajdziesz fajne felgi do vw z orginalnym rozstawem a kolega ma racje ja ci się felga zapiecze to nawet młot nie pomorze widziałem kiedyś jak facet na wulkanizacji prubował ściągnąć 3 kg młotkiem bo właściciel bmw kupił felgi z za małym otworem i ktoś mu je przetoczył (tylko że za mało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności