Skocz do zawartości
bunia23

luźna dzwignia zmiany biegów

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko tak jak w opisie czy mozna cos z tym zrobić czy to juz skrzynia jest troche wyrobiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bunia23

 

W mechanizmie zmiany biegów w Passacie jest kilka elementów, które z czasem eksploatacji zużywają się (lub rozregulowują);możliwe,że w Twoim przypadku wystarczy regulacja.Rys. poglądowy układu poniżej.

 

b5mechanizmcigiezmianyb.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym rysunku przy wkręcie nr 29 jest taki jakby przegub który się po prostu wyrabia. Naprawiałem ten przegub za pomocą kawałka plastikowej rurki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie , dołączę się do tematu bo mam mały problem z skrzynia problem polega na tym ze gdy silnik jest wyłączony to biegi wchodzą idealnie , natomiast po odpaleniu silnika przez pierwsze kilka minut mam problemy z 1 i 2 biegiem z dużymi oporami wchodzą. Próbowałem ustawiać wybierak kilka razy ale bez większego skutku. Przeczytałem ten post i tak sie zastanawiam nad tym co napisał darekj61

 

Na tym rysunku przy wkręcie nr 29 jest taki jakby przegub który się po prostu wyrabia. Naprawiałem ten przegub za pomocą kawałka plastikowej rurki

 

Mógłby mi ktoś napisać jak się dostać do tej śruby , w którym miejscy przy skrzyni się to łączy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojście do śruby nr 29 jest od dołu (bez kanału będzie ciężko). Aby wyjąć ten drążek (28) trzeba odkręcić całą podstawę drążka zmiany biegów aby się dostać do śruby nr 27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze to sporo roboty chyba sobie to narazie daruje az tak bardzo jeszcze mnie te biegi nie denerwują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności