Skocz do zawartości
Gość migmar

skrzynka bezpieczników

Rekomendowane odpowiedzi

Gość migmar

W B6 komputer zasygnalizował brak prawego światła postojowego co było prawdą. Wymieniłem żarówkę ale nowa także nie świeci.

Chciałem sprawdzić bezpiecznik. Instrukcja obsługi mówi, że bezpiecznik do tego światła nr F47 o amperażu 40 A znajduje się w wysokiej skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnikowej.

Instrukcja pisze że w komorze silnikowej są dwie skrzynki bezpiecznikowe tzw. "wysoka" oraz "duża".

Skrzynka "duża" jest na widoku przy akumulatorze ale gdzie jest ta skrzynka "wysoka" ?

Będę wdzięczny gdyby ktoś mi otworzył oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę wdzięczny gdyby ktoś mi otworzył oczy.

A masz zamknięte? :D

ac7e09f28cf1df08m.png

Teraz chyba znajdziesz ta skrzynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość migmar
Teraz chyba znajdziesz ta skrzynkę

 

W miejscu zaznaczonym na rysunkach obok akumulatora jest skrzynka bezpiecznikowa tzw. duża. Ale interesujący mnie bezpiecznik jest w innej skrzynce tzw. wysokiej i tej skrzynki nie mogę zlokalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale interesujący mnie bezpiecznik jest w innej skrzynce

A sprawdzałeś pod tym plastikiem zaznaczonym na tej fotce?

39d16b24a2ae6712m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość migmar
A sprawdzałeś pod tym plastikiem zaznaczonym na tej fotce?

Sprawdziłem. W tym miejscu pod pokrywą są bezpieczniki określone w instrukcji cytuję "duży pojemnik". Dochodzę do wniosku, że wymienione w instrukcji skrzynki bezpiecznikowe są w samochodzie montowane zamiennie. Albo ta, albo tamta. Tylko jeżeli tak by było to w pierwszym przypadku niektóre obwody nie byłyby zabezpieczone. A tak nie powinno być.

W instrukcji cz. 3.3 podane są tabele bezpieczników. W moim przypadku występuje skrzynka jak na rys. 42. Ale interesujący mnie bezpiecznik F47 jest w skrzynce z rys. 43.

b22193a72f3fa488m.jpg

W części 3.5 jest zdjęcie przedziału silnikowego z zaznaczeniem tylko jednej skrzynki bezpiecznikowej. Więc chyba jest tylko jedna skrzynka.

Edytowane przez migmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart26

Do MIGMAR: Kolego a czy masz rospiske wszystkich tych bezpiecznikow, bo mam taki problem , że nie dochodzi prod do czujnika cisnienia klimatyzacji i to wlasnie mi sprezarki nie zalancza, dlatego musze dojsc po kablu który to bezpiecznik ma byc. Prosze o przeslanie ogolnej rozpiski bezpiecznikow. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dołączam się do prośby do MIGMAR, jak masz może możliwość umieszczenia na forum rozpiski bezpieczników które są z boku deski rozdzielczej to było by pięknie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też proszę rozpiske biezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość migmar

Proszę, oto tabele bezpieczników z instrukcji B6.

-

1c3da38517bd21aem.jpg

-

167bf82a5c732d56m.jpg

-

14f14608b42e0464m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam problem od wczoraj z oświetleniem wewnątrz auta to znaczy chciałem pozmieniać żaróweczki i w tyle wyjąłem jedną i jak wkładałem coś pyknęło i przestało działać... zawsze tak pyka jak rozłącza prąd jak się nie używa nic przez jakiś czas.. nie wiem co to może być sprawdzałem prawdopodobnie wszystkie bezpieczniki jakie tylko mogłem sprawdzić od świateł i wszystkie są dobrze, tak się zastanawiam czy nie mógł się spalić ten bezpiecznik od komfortu F3 (20). Co myślicie co to może być jak nie znów ten bezpiecznik...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w swoim passacie z przyciskami obok skrzyni biegów tj ESP OFF i AUTO HOLD otóż po ich naciśnięciu nic się nie dzieje i myślę że to może być wina bezpieczników tylko nie mogę dojść do tego które to mogą być. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk ESP należy dłużej przytrzymać, ok 5s. aby wyłączyć, i chyba należy mieć zapięte pasy. AutoHold działa tylko w zapiętych pasach, po odpięciu automatycznie się wyłącza. Ich działanie sygnalizuje zmiana koloru podświetlenia konkretnych przycisków.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba należy mieć zapięte pasy

 

Do ESP nie trzeba ;) A AH, trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartekpion robiłem tak jak mówisz i nic z tego ani przyciski się nie zaświecają ani kontrolka od ESP się nie zaświeca bo chyb powinna po wyłączeniu ;) Także myślę nadal że to mogą być bezpieczniki tylko które ;p ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dzaiłają mi chalogeny przeciw mgielne przednie sprawdzałem zarowki są dobre co sprawdzic tory to bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie dzaiłają mi chalogeny przeciw mgielne przednie sprawdzałem zarowki są dobre co sprawdzic tory to bezpiecznik

Nie ten dział kolego, sprawdź tutaj =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523&highlight=opis+bezpiecznik%F3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam bezpiecznika odpowiedzialnego za sygnał dźwiękowy dla rezerwy i temperatury 4`C. Nie działają mi te sygnały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w aucie B6 2007 DSG 140KM ostatnio przestaja dzialac wycieraczki ot tak sobie ale po jakims czasie właczaja sie ,Zadnej reguły. Gdzie znajde i ktory to przekaznik??

Edytowane przez scorpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - przestało mi działać gniazdo zapalniczki - wg książki bezpiecznik 35 strona prawa - pasażera - ale tam nic nie było - a przedtem nawigacja mi działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności