Skocz do zawartości
Gość piotrekp2507

[B3] Wymiana tarcz i klocków

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrekp2507

Chciałbym zapytać czy bez problemu można kupować najtańsze? Na allegro za dużo nie znalazłem ktoś mógł by napisać jakieś ceny?

Edytowane przez piotrekp2507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcioskinny

jak kupowac to tylko ATE w granicach 90zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrekp2507

Ale tarcze czy klocki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio robilem hamulce z przodu, kupowalem tarcze niewentylowane (grubosc 13mm), ATE - 111 zl / sztuka, klocki do tego tez ATE - 120 zł komplet, do tego pasta do smarowania gniazd klockow, prowadniczek etc. 20 zl (tez ATE :D ). Ogolnie hamowanie jest super, polecam taki zestaw i relatywnie niedrogo (w sumie 360 zl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zapytać czy bez problemu można kupować najtańsze? Na allegro za dużo nie znalazłem ktoś mógł by napisać jakieś ceny?

NIE

allegro omijać szerokim łukiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tarcze polecam Brembo, mam już długo i jeszcze są ok, klocki też, choć nie wiem jakiej firmy,

Ale klocki polecam TEXTAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio kupiłem tarcze Meyle(wentylowana) za 75zł/sztuka do tego klocki i nie mam na co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item611666724_tarcze_ate_vw_golf_passat_polo_vento_jetta_caddy.html

http://www.allegro.pl/item611666710_ate_klocki_passat_b3_golf_toledo_cordoba_przod.html

Czy coś takiego będzie w miarę? Trzeba kupować jakieś specjalne smarowanie do gniazd klocków?

 

Tarcze nie do Passata B3 a do B2,

 

a klocki to już wogóle....

Przedmiotem aukcji jest

KOMPLET KLOCKÓW na przód ATE

do RENAULT Clio I, II, Espace, Megane, Thalia, Twingo

DACIA Logan

 

Jak nie wiesz jakie wybrać to podjedź do sklepu dam dadza Ci odpowiednie.

 

Z allegro to polecam tylko tego użytkownika. Ogłaszał się kiedyś u nas na forum. Dwa lata temu kupiłem u niego klocki Ferrodo, teraz planuje kupić tarcze Brembo + klocki Ferrodo. Komplet 229 zł + przesyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrekp2507

No faktycznie nie za bardzo z tymi aukcjami co wybrałem :D

Ale gadałem z kolesiem z allegro i powiedział ze tarcze ATE za 77szt i klocki krafta za 65. Co myślicie o tej firmie kraft?

 

---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 14:28 ----------

 

Ktoś mógł by się wypowiedzieć na temat tych klocków firmy kraft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem brembo maxy i ferodo premier, hamowanie było super przez 10.000km. Tarcze po 10 tysiącach były krzywe, biło przy hamowaniu okrutnie, na dodatek rowki w tarczach już mi się kończyły, nadmienię, że nie mam automatu... Śmietnik i tyle.

 

Kupiłem w lokalnym sklepie tarcze NIEMIECKIEJ firmy Jurid. W jednym B4 mam je od 2 lat, w drugim B4 od pół roku, wszystko jest ok. W pierwszym B4 klocki mam TRW, w drugim zostawiłem te Ferodo bo im nic nie dolegało.

 

Tarcze kosztowały za komplet 90 albo 95pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To i ja dorzucę moje 3 grosze w sprawie tarcz.

W zeszłym roku robiłem remoncik generalny hamulców:) teraz mam już nalatane na nich ponad 20tyś. km, przód tarcze Brembo te najzwyklejsze + klocki ferrodo - efekt hamulce jak już się dotarły są super a zużycie minimalne, efektów typu piski i bicia po pedale BRAK, a i dodam że komplet kupiłem na allegro za 168zł pamiętam że sprzedawca był z krakowa:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrekp2507

Tarcze ATE 77szt

Klocki Kraft 65

Jutro powinny przyjść :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie: gdzie moge kupic tarcze i klocki ATE w tak niskich cenach jak tutaj czytam? Bylem dzis w Intercarsie i ceny sa okolo 170 zl/szt., a za klocki (komplet) podobnie. Bylem w innym sklepie i tak samo. To o co chodzi? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek26m

Ja mam klocki ATE wcześniej kupowałem jakieś dziadostwo za 50-60 zł, na ATE przejechałem już prawie 20 tys i jeszcze trochę pojezdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie kupilem sobie nowki tarcze 4motion oraz klocki Brack czy jakos tam sie to pisalo ;) i dalem za to 130zl w Intercars-ie mam u siebie abs i jestem zadowolony takze polecam zreszta kolega mi to sprzedawal i powiedzial ze bez problemu sie sprawuja bo sa sprawdzone i nie drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec, dzięki za propozycję, ale już znalazłem w swoich okolicach taniej :). Ale mam pytanie jeszcze: czy w tym modelu B4, były różne rodzaje hamulców (w książce pisze przy B3, że były Girling i VW II)? I czy jak kupię po prostu tarcze i klocki przeznaczone do tego modelu, to będą pasować? W sklepie wystarczy podać rok i silnik i dobierają. I jeszcze jedno: komplet klocków to znaczy 4 klocki na 2 koła, tak? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Girling=lucas=TRW (obecnie). w B4 1z montowano już tylko lucasa.

Komplet klocków = 4 klocki. Komplet tarcz = 2 tarcze :P TRW pakuje dwie tarcze w jedno pudło, ATE chyba też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w tym modelu B4, były różne rodzaje hamulców

U Ciebie będzie to najprawdopodobniej tarcza 256x20 mm chyba to jest VW II ale tego nie wiem.

komplet klocków to znaczy 4 klocki na 2 koła, tak?

Tak, inaczej nie kupisz, tylko 4 klocki w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności