Skocz do zawartości
angelas

Oświetlenie schowka, urządzenia klimatyzacyjnego i dźwigni wyboru biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wczoraj kupiłem Passata i niepokoją mnie dwie rzeczy:

 

1. Nie działa oświetlenie schowka, urządzenia klimatyzacyjnego i dźwigni wyboru biegu. Byłem przekonany, że to przez bezpiecznik. Okazało się, że bezpiecznik jest elegancki, a poza tym zmiana bezpiecznika też nic nie dała. Ma ktoś może jakieś sugestie czym może być spowodowany taki stan rzeczy?

 

2. Mam wrażenie, że samochód trochę muli jak na 110 km. Wyczytałem, że prawdopodobną przyczyną może być zatkana przepływka albo ewentualnie należy wymienić zawór n75? To dobre rozwiązanie i czy może macie jakieś inne pomysły?

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie o oświetlenie schowka:

włączyłeś wcześniej światła pozycyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schowek się nie świeci, oświetlenie klimatyzacji i dźwigni zmiany biegów też nie - ani przy światłach pozycyjnych ani drogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz podpiętą kostkę pod regulator intensywności oświetlenia to ten obok włącznika świateł , to typowy objaw uszkodzenia tego regulatora lub braku wpiętej kostki zasilającej do niego.Zdejmij z lewej od kierowcy plastikową osłonę bezpieczników , wyjmij wyłącznik świateł (wciskasz dzwignię wyłącznika , przekręcasz lekko w prawo i wyciągasz do siebie ) następnie weż latarkę lub lampkę i zobacz czy masz wpiętą kostkę w regulator.Jeśli nie to wepnij , jeśli wpięta to musisz z djąć osłonę plastikową to tylko 4 śróby i będziesz miał wszystko na wieszchu. Regulator możesz spiąć sobie na krótko celem sprawdzenia.

Miłej pracy !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi ci o samo oświetlenie schowka to nic prostszego jak otworzyć go, małym śrubokrętem podważyć całą lampkę i delikatnie ją wyjąć. Może to tylko spalona żarówka. Pamiętaj o włączeniu świateł np. pozycyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o oświetlenie pokręteł od klimatyzacji - nowa żaróweczka rozwiązała sprawę. Do schowka wsadziłem żaróweczkę 30mm jednak bez rezultatu. Ale jeszcze trochę się z tym pobawię, skorzystam z rad wojti k i zobaczę jaki będzie efekt.

 

Ciekawi mnie jak wygląda sprawa z dźwignią biegów - powinna być tam pewnie jakaś żarówka, więc jak się do niej dostać? Trzeba może przekręcić gałeczką w prawą stronę? Nie chciałem nic na siłę kombinować... wolę się dwa razy zapytać niż raz coś spaprać...

Edytowane przez angelas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności