Skocz do zawartości
wojti k

CZUJNIK POZIOMU OLEJU W AFN 1.9 sprawdzanie i omijanie

Rekomendowane odpowiedzi

:)WITAM !!! (czujnik umieszczony na dole miski olejowej )

Jak w temacie ,przeszukałem forum ale niewiele znalazłem , a właściwie to co znalazłem to zrobiłem ! Od jakiś kilku miesięcy wyświetla mi się komunikat na desce żeby udać się do serwisu i zaświeca się żółta kontrolka oleju świadcząca o niskim poziomie. ( bywa że czasami przez kilka dni się nic nie dzieje ) Wiązka od czujnika jest sprawna ,wyłącznik pod maską w zamku też sprawny , poziom oleju jest ok ,połączenia elektryczne sprawdziłem są przejścia z kostki czujnika do komputera i deski rozdzielczej. przewody na czujniku to według numeracji z kostki 1.czarny z czerwonym paskiem idzie do komputera na podszybiu , 2.brązowy to masa , 3.szary z niebieskim do deski rozdzielczej.Błąd jaki odczytuje komputer to 1.możliwe że czujnik lub połączenia elektryczne śą niesprawne i 2.kombiinstrument.Moje pytanie to czy ktoś miał podobną sytuację i znalazł rozwiązanie i drugie pytanie jak oszukać czujnik oleju tzn w jaki sposób połczyć przewody z kostki czujnika poziomu oleju żeby komputer stwierdził że czujnik jest sprawny , a muszę coś takiego zrobić bo może to sama deska z zegarami jest uszkodzona.A jak to czujnik to zawsze będzie taniej.Dziękuje za wszelką pomoc , linki do przejżenia , i ewentualnie jak ktoś by miał schemat to poproszę na pw.

Edytowane przez wojti k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na początek to nie pisz na kolorowo bo to kolor moderatorów, popraw.

 

Moim zdaniem jest wadliwy czujnik temperatury oleju. Napisz jeszcze czy na zegarach zaobserwowałeś jakieś dziwne objawy ? A jak go oszukać to nie wiem ale poszukam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI - JUŻ SIĘ POPRAWIAM

Nic złego po za tem wyżej opisanym nie zauważyłem , pytanie gdzie znajduje się czujnik temperatury oleju .

 

---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

 

Ok popatrzyłem w etka i widzę że czujnik powinien być przy filtrze oleju , ale z tego co się orientuje powinien tam być też czujnik ciśnienia oleju , a ja mam tylko jeden więc podejrzewam że to ten od ciśnienia oleju !!!

A od temperatury oleju brak

Znalazłem taki opis zrobiony przez Marek

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=401&highlight=czujnik+ci%B6nienia+oleju

czy to możliwe że czujnik ciśnienia i temperatury oleju to jeden czujnik tylko żę u mnie dochodzi tam jeden przewód

 

---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 21:27 ----------

 

Jeszcze trochę poszperałem jutro biorę się za sprawdzenie tych pozostałych czujników i deska z zegarami tam mogą być zimne luty

Jeszcze parę linków do poczytania:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=14276

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12379&highlight=czujnik+temperatury+oleju&page=2

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12820&highlight=czujnik+temperatury+oleju

Edytowane przez wojti k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deske z zegarami sprawdziłem nie wygląda na to żeby były zimne luty raczej jest ok , ale nie wykluczam że ktoś przy niej majstrował np: cofał licznik. Pozostał już chyba tylko ten czujnik w misce olejowej z kostką 3 pin.

Komunikat wyświetlany to nadal:

SENS OILO OFFICINA i kontrolka żółta 5 razy miga

oczywiście to z włoskiego bo taki mam ustawiony język.

Jak ktoś z was wie jak go ominąć włączając jakiś element ( REZYSTOR , TRANZYSTOR itp. ) w tą kostką zamiast czujnika to będę wdzięczny za każdą informację , dzieki takiemu zamiennikowi mógł bym prawidłowo zdiagnozować czy to czujnik czy coś innego.:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

kolego też walczyłem z czujnikiem poziomu oleju ponad pół roku.

objawy takie jak u Ciebie.

pomogła wymiana czujnika. teraz wszycho ok .

cena w serwisie uk. 68f.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie naprawiłem wadliwy był niestety czujnik poziomu oleju , po wymianie wszystko jest ok !!! O ominięciu na krótko możecie zapomnieć budowa tego czujnika to przerost formy nad treścią - zamieszczam kilka zdjęć tego czujnika po rozebraniu , można go jedynie wyprogramować wagiem

Po każdej stronie płytki drukowanej w tym czujniku są dwa układy scalone (razem 4) jeden chyba kwarc itd....

20090904066.jpg

20090904065.jpg

20090904064.jpg

Edytowane przez wojti k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ma się wyświetlać poziom oleju w silniku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom "wyswietla sie" na bagnecie w silniku a na desce rozdzielczej dostajesz tylko komunikat ze juz masz malo lub ze czujnik uszkodzony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poziom "wyswietla sie" na bagnecie w silniku a na desce rozdzielczej dostajesz tylko komunikat ze juz masz malo lub ze czujnik uszkodzony.

Pozdrawiam

 

i pomarańczową kontrolkę na desce.

ale jak się zapali ta kontrolka to oleju jest już bardzo niewiele i silnik może (choć nie musi) już dostać po du....e.

działanie tego czujnika jest bardzo dziwne czasem oleju jest jeszcze dosyć a on piszczy innym razem oleju nie ma a on milczy, lepiej co jakiś czas sprawdzić na bagnecie i mieć pewność.

ten temat był już poruszany kilka razy na forum poszukaj---poczytaj

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojti k-gdzie kupiles i ile trzeba dac za takie ustrojstwo?

Pytam,bo moj Pasek jest "rzucony na glebe" i miska b.nisko podloza.Na domiar zlego

ostatni zauwazylem ze wlasnie w okolicy czujnika wisza kropelki oleju-masakra.Tak ze zastanawiam sie czy nie wziasc sie za podniesienie auta do standardowego poziomu,

bo czuje ze wczesniej czy pozniej urwe cos w podwoziu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojti k-gdzie kupiles i ile trzeba dac za takie ustrojstwo?

Pytam,bo moj Pasek jest "rzucony na glebe" i miska b.nisko podloza.Na domiar zlego

ostatni zauwazylem ze wlasnie w okolicy czujnika wisza kropelki oleju-masakra.Tak ze zastanawiam sie czy nie wziasc sie za podniesienie auta do standardowego poziomu,

bo czuje ze wczesniej czy pozniej urwe cos w podwoziu.

masz odpowiedz na email

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wyprogramować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam problem z moim PD 115.Natomiast wiem ze do wymiany mam czujnik G8 poziomu oleju ale czy jest to mozliwe ze czasami autko nie chce zapalic albo jedzie i zgasnie i tez nie chce zapalic a po paru godzinach pali od strzalu,czy ma to jakies powiazanie z tym czujnikiem.Czy moze byc tak ze czujnik wysyla sygnal to komputera ze nie ma oleju i ten wylacza silnik?VAG tylko pokazuje blad (zwarcie do masy czujnik G8)Prosze o pomoc.Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis w hastings :) nie czujnik oleju nie ma wplywu na silnik i jego odpalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mogles wpasc na browca.To bede musial szukac dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - przy wymianie oleju gdy w misce jest pusto - przekrecam kluczyk i zadna kontrolka mi sie nie zaswieca, nawet po uruchomieniu silnika na 2sek. czy to normalne? wydaje mi sie ze powinno sie swiecic ze mam malo oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieże temat, gdyż szukam tego czujnika oleju, mam wolną kostke 3pin http://project-ex.info/passat-zdjecia/ prawdopodobnie jest to od czujnika temp i poziomu oleju. Czujnik nie znajduje się w misce bo mam miskę stalową i jedyne co w niej jest to korek spustowy Jeśli ktoś może dokladnie określić położenie czujnika to bede wdzięczny. Zdjęcia mile widziane.

 

Passat 1.9 tdi AHH 99r 90PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odswieże temat, gdyż szukam tego czujnika oleju, mam wolną kostke 3pin http://project-ex.info/passat-zdjecia/ prawdopodobnie jest to od czujnika temp i poziomu oleju. Czujnik nie znajduje się w misce bo mam miskę stalową i jedyne co w niej jest to korek spustowy jeśli ktoś może dokladnie określić położenie czujnika to bede wdzięczny. Zdjęcia mile widziane.

 

Passat 1.9 tdi ahh 99r 90ps

[attach]45527[/attach] nr 2 i 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odswieże temat, gdyż szukam tego czujnika oleju, mam wolną kostke 3pin http://project-ex.info/passat-zdjecia/ prawdopodobnie jest to od czujnika temp i poziomu oleju. Czujnik nie znajduje się w misce bo mam miskę stalową i jedyne co w niej jest to korek spustowy Jeśli ktoś może dokladnie określić położenie czujnika to bede wdzięczny. Zdjęcia mile widziane.

 

Passat 1.9 tdi AHH 99r 90PS

Wtyczka wygląda jak od czujnika w misce olejowej,wygląda jakby instalacja przygotowana tylko czujnika brak.Czujnik w misce to nr.32 na PDF z posta powyżej.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie - przy wymianie oleju gdy w misce jest pusto - przekrecam kluczyk i zadna kontrolka mi sie nie zaswieca, nawet po uruchomieniu silnika na 2sek. czy to normalne? wydaje mi sie ze powinno sie swiecic ze mam malo oleju

 

Witam. Sprawdzałem i mam tak samo (tylko nie odpalałem silnika) , może ktoś podpowiedzieć czy kontrolka powinna zasygnalizować za niski stan oleju po przekręceniu kluczyka, czy dopiero po odpaleniu?.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności