Skocz do zawartości
navik

Hak holowniczy w 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Musze zamontowac hak holowniczy w moim Pasku (3BG 2004) z tad kilka pytan:

- ile kosztuje hak

- ile montaz

- jak inwazyjny i czasochlonny jest to zabieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien ,że nie masz oryginalnego gniazda na hak wypinany :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm niewiem.... musze sprawdzic, ale napewno nie wystaje zadne gniazdo do podlaczenia elektrycznego przyczepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa...no to możesz nie mieć, bo u mnie po zdjęciu haka nadal pozostaje widoczna puszka z gniazdem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navik, kupiłem za 230 zł z instalacją elektryczną ,montaz gosciu chce 70 zł w gliwicach ( na giełdzie) , troche problemu niby jest bo trzeba sciągnąc tylnu zderzak i podpiąc się do lampy. Ten hak jest stały ale tego"banana" z kulką mozna odkręcic na 2 sruby. :cwaniak: TO NIE TEN NA ZATRZASK. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaszek

Ja swoj hak kupilem w sklepie chyba za niecale 300 zl. W komplecie byla wiazka kabli z gniazdem. Wszystko mialo atesty i homologacje. Z zalozeniem zeszlo sie z 3 godziny. Trzeba zdjac zderzak, odkrecic 4 sruby mocujace belke wyjac ją i wstawic poprzeczke od haka przykrecic 6 srub i zalozyc z powrotem zderzak. Potem zostaje tylko podlaczenie przewodow od swiatel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość silverb6

Poznań giełda,oryginalny hak z odpinaną kulą,na kluczyk ,używka, cena 300 zł.Gniazdo na ruchomym przegubie, po schowaniu go pod zderzak kompletnie nic nie wystaje.Montaż około 2 godziny.

Zaletą jest kompletny brak jakichkolwiek oznak posiadania haka :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą homologacją dość często jest na bakier z prawem. Wielu tanich hakach macie tylko tabliczkę znamionową ale bez numeru homologacji. Po za tym cena to nie wszystko.

 

Jeśli chodzi o montaż to jest bardzo prosty ale 3 godziny to mogę powiedzieć że montował to jakiś mało wprawiony monter lub mechanik.

co do elektryki to bez problemu można zamontować pod lampę ale za niecałe 100 zeta można już kupić wiązkę dedykowaną .

 

Co do chowanego gniazda to występuję tylko w hakach z kulą wypinaną takich firm jak brink bosal czy westfalia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelecx

Witam mam pytanie do osób które same podłączały elektrykę haka kupiłem orginalną wiazke kabli pod lampy wszystko pięknie pasuje tylko po podłączeniu przyczepki przepalają się bezpieczniki 22 i 23 i niemoge dojść co jest przyczyną ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak załapałeś co jest źle w tej wiązce?

 

 

ja mam pytanie bo rozgladam się za hakiem do passata. oczywiście ideałem była by westfalia z wiązka i wkładką do koła i zaślepkami...

czy passat 3BG ma jakieś otwory na montaż haka które są tylko zaślepione??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwory sa. jest ich razem 6 po 3 na stronę. westfalia trzyma sie tylko na 4 śrubach. (nie wiem.. może 4motion ma 6 śrub ?? musi ktoś inny napisać ) Z tym że.... zaślepki w bagażniku widać gołym okiem a podspodem są zaklejone tak jakby taśmą i porządnie przymalowane oryginalną konserwacją.

 

a tak nawiasem.... (bo każdy pisze... :P ) ja za haczyk Westfalia dałem 120 Euro w DE. nóweczka sztuka wymontowana z passata B5 3B :) oczywiście komplecik :)

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem westfalie z wiązką. postaram się zrobić fotostory i almanach co jak i kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam takie pytanie. Czy hak od audi 2003r kombi będzie pasował do Passata 3BG w sedanie?? hak jest oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
audi 2003r kombi

Jaki model audi ?

Ze względu na różnicę w rodzaju nadwozia na 99,9% nie.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ta małyszówka. czyli do sedana musi być z sedana tak?? z kombi hak nie będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem używany hak Westfalia z wypinaną kulą do mojego paska i mam pytanko. Śruby do mocowania haka do nadwozia mają mniejszą średnicę od otworów w belce haka. Czy w to miejsce przychodzą jakieś tulejki ? Czy ma być tak jak jest? Pozdrawiam

Edytowane przez Lodzia74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest

 

w moim haku jeszcze nie działa instalacja

dziś odebrałem wszystkie kostki w lampy z ASO jak komuś trzeba podam nr (musiałem zamawiać bo hak jest od przed lifta)

teraz przedzwonię instalacje i lampy i jakoś to zgram.

pytania mam dwa:

1. czy może mi ktoś "wysłać" foty tak zamontowanej instalacji w lampy (kolory przewodów)

2. czy konieczny jest jakiś moduł czy tylko goła instalacja(tak mi się wydaje)

Edytowane przez wnuq
zapomniało mi się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności