Skocz do zawartości
Gość biniek

dziwny proble ( kontrolka ESP)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość biniek

witam ,

 

od pewnego czasu zauwazyłem ( może być , że od momentu wymiany przegubu , ale nie jestem pewien czy to by mogło mieć jakiś wpływ ) , że co jakiś czas ( powiedzmy , że raz na 100-150 przjejechanych kilometrów ) w trakcie równej jażdy ( dajmy 120km/h ) w momencie doduszenia pedału gazu zapala się na moment kontrolka ESP , auto jak by zwolniło , delikatnie wyhamowało (rozumiem , że to przez ESP ) , kontolka gaśnie i wszystko wraca do normy , aż do następnego razu . Dodam , że dzieje się to na prostej i suchej drodze . Trochę mnie to marti , ponieważ moze być problem w momencie wyprzedzania . Moze ktoś z szanownych forumowiczów miał podobny problem ? Co to może być za usterka ?

 

pozdrawiam

waldek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post #45 - "zły wieniec abs na przegubie po wymianie" i "zabrudzony czujnik przy przegubie" z tego wątku: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2396&highlight=czujnik+abs&page=3

 

A najprościej będzie jak sprawdzisz błędy VAG-iem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biniek

dzwoniłem do mechanika i nie wykluczył awarii usterki przepływomierza powietrza . Ale muszę podjechać i pod komputer podpiąć. Jaki jest koszt wymiany przepływki przy 1,9 tdi AVB ,101PS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w czujnik stopu / abs / esp

Miałem to samo i mechanik wytłumaczył mi, że jak dajesz gaz to komputer przetwarza informacje i ma zakres jaka prędkość samochodu musi być żeby nei wywalało błędów. Wywala wtedy jeśli prędkośc jest mniejsza niż powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biniek

jutro jadę pod komputer i zobaczymy . Mam nadzieję ,że nic poważnego . Jaki jest ewnentualny koszt samego czujnika stopu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30-50zł w ASO chyba nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biniek

witam ,

 

dzisiaj byłem u mechaniora i prawdopodobnie winny był czujnik ABS-u ( piszę prawdopodobnie bo na razie jest OK, zobaczymy jak dalej ) .Wystarczyło tylko nie dociskać czujnika do końca , tylko małą przerwę zrobić .Tak jak napisałem wczesniej objawy występowały od momentu wymiany przegubu .Przegub został zamontowany nowy , ale zamiennik i dlatego czujnik musi mieć małą przerwę ( domyslam się , ze przerwa powinna być miedzy samą koncówką czujnika , ale czym ??? to nie wiem ) aby nie z czytywał jakiś błędów ( jak go docisnął do końca to kontrolka ESP i nawet ABS paliła się na stałe ) . Może komuś przyda się ta informacja . Oby było po kłopocie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności