Skocz do zawartości
VALDI

Co to za dziwne radio? (Passat B6)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mial ktoś styczność z czymś takim?

http://allegro.pl/item613157295_radio_dotykowe_vw_touran_passat_golf_inne.html

Tutaj normalnie wchodzi CD ?

Mam aktualnie standardowa 300 ... co mi to zmieni / doda po zakupie tego cacka? jakie dane beda wyswietlane?

 

Dzieki za oswiecenie ;)

Pozdrowionka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego? To radio RCD510 (ze zmieniarką na 6CD), dotykowym kolorowym LCD i czytnikiem kart SD/MMC... Teraz bez problemu można to kupić z nowymi VW. Nic dodatkowo nie zyskujesz... chyba, że będziesz kiedyś chciał podłączyć do tego DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak to ... to ma zmieniarke w sobie? bo na zdjeziu cos takie cieniutkie jest ...

moze wiesz jakie informacje beda wyswietlane na tak duzym kolorowym ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma w sobie 6 CD changer. Ponad rok temu juz to widziałem, bo sam sprzedawałem takie bedąc w UK. Na LCD wyświetla ci wszystko to co jest na płycie, MP3 Tagi z kary pamieci czy z płyty tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valdi ostroznie z tym radyjkiem. Juz opisywalem w innym poscie. Jak wlozylem do siebie to rozwalilo mi akumulator po 2 nockach stania w garazu a podobno juz po 10 - 11 godzinach jest problem z odpalaniem. Pytalem znajomego z VW sprawdzal u siebie i podobno trzeba robic update softu w tym radyjku. Jesli to nie pomoze to nowy Gateway z indeksem od L czyli od 2008 roku. Taki nowy sterownik w sklepie interetowym Gajosa kosztuje 670 zl + mi krzykneli przynajmniej 215 zl za roboczogodzine na kodowanie nowego sterownika. Wiec nie wiem czy sie to oplaca. A ogolnie co do radio to jest super. Wyswietla wszystkie te same informacje co RNS 510 tylko ze tam nie ma navi i dysku, w zamian jest zmieniarka. Zostawil bym je sobie ale tak jak mowie, nie tylko ja mialem problem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o cholera ... no ale jak jest wylaczone to jak moze targac prad z aku?

ja mam 2006 rocznik ... hm jak to moge sprawdzic czy u mnie bedzie to dobrze smigalo?

Nie moge miec sytuacji ze rano ide do auta /jest jakies wazne spotkanie/ a tu "kupa" nie odpala ...

 

Jak ten sterownik wyglada? gdzie on sie znajduje ... co mi zmieni w aucie?

masz jakis nr art. ?

 

... PS. MP3 to czyta?

Dziwnie zrobione foto na aukcji ... tak jakby byl sam panel przedni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz rocznik 2006 to nie bedzie smigalo. Tylko w paskach z rocznika 2008 w gore bedzie ok. Podobno mimo ze radio jest wylaczone wlasnie ten gateway nie usypia i dalej pobiera prad z baterii. Mi znane byly 3 przypadki gdzie dzialo sie to samo. Sterownik wyglada tak http://allegro.pl/item610280360_sterownik_gateway_vw_passat_b6_3c0_907_530.html tylko Ty musialbys miec tako o numerze 3C0 907 530 L. Nie jestem pewny gdzie on sie znajduje ale wydaje mi sie ze jest pod tunelem srodkowym. Jakbys zdjal jedna z tych listew bocznych od tunelu to lezy on sobie za lewarkiem skrzyni tak nieco glebiej ( jakby pod deska ). Jesli sie oczywiscie nie myle. Mp3 czyta.

tu sobie mozesz zobaczyc lepiej jak to wyglada. Ale tak jak mowie jest troche zabawy zeby to wsadzic do starszego paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ma to zamontowne w roczniku 2007 i wszystko smiga pieknie. O ile pamietam trzeba gdzies zamioenic + z - żeby nie brało prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sterownik z indeksem L wychodzil jakos w 2007 roku pod koniec. Moze gateway jest odpowiedni. http://www.autoschultz.de/Bilddaten/einbau/1K0057195AA.pdf Tu jest oryginalny dokument VW ktory potwierdza moja wypowiedz. " Retrofitting of the original equipment radio is possible in vehicles belonging to the model series PQ36/ PQ46 from model year 2008 as well as the Tiguan, provided the vehicle is fitted ex-works with a R110, RCD300, RCD500, RNS300 or RNS-MFD DVD." Jesli znasz niemiecki to polecam tez przeczytanie http://www.motor-talk.de/forum/lieber-finger-weg-vom-rcd-310-t2088373.html?page=1. A u nas na forum tez bylo juz dosc dawno o tym http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=41495.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze napalilem sie na te radyjko ... wczesniej myslalem o MFD2 ... (tak na marginesie - tez bedzie zabieralo prad?) ale to jest duzo nowesz - lepsze - a nawigacje mam uchwytowa ...

 

Zakupilbym juz to dzis tylko boje sie zeby to w ogole ruszylo u mnie i kto mi to przerobi ... znajac zycie w serwisie trzeba bedzie zostawic drugie tyle co kosztuje radio.

 

 

Hm czyzby ten moedel mial mozliwos podlaczenia HDD ?

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm czyli jednym slowem piekna sprawa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sie zapoznalem z kosztami przerobki to zrezygnowalem. Dolozylem chyba 300 zl do tego co wyszlo by mnie radio ze zmiana sterownika i kupilem Navi. Co dziwne RNS dziala bez najmniejszych przerobek. Jedynie co musisz miec to przejsciowke do wtyku antenowego bo RCD 300 ma dwie osobne a w RNS'ie jest jedna podwojna. Koszt w serwisie 14,5 zl chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co masz RNS510 u siebie i smiga ok?

a mozesz powiedziec ile dales za te cudo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynie co musisz miec to przejsciowke do wtyku antenowego bo RCD 300 ma dwie osobne a w RNS'ie jest jedna podwojna. Koszt w serwisie 14,5 zl chyba.

 

Zna ktoś może numer tej części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radio-Antennenadapter 7L6 051 551

 

115.27 zł :-/

 

Rozumiem, że będzie to pasowało do migracji RCD300 -> MFD2 ver. D ?

Edytowane przez defender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten adapter pasuje jak masz MFD2 a chcesz wymienic na RNS 510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musisz miec caly adapter. Wystarczy ze podmienisz kostke na koncowkach przewodow od anteny. POtrzebujesz do tego 4e0 035 608k. Ja zaplacilem w ASO 14.5zl za to. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności